Wypełnienie poduszki i kołderki dla niemowlaka

Prawidłowo skompletowana pościel niemowlęca stanowi ważny element każdej wyprawki. Dziecko w pierwszym okresie życie, spędza w łóżeczku większość czasu. Ważne więc aby maluch czuł się wygodnie i komfortowo. Kompletując pościel dla noworodka nie możemy zapomnieć o zakupie wypełnienia do poszewek, a więc kołderki i poduszki. Wybór tego typu produktów jest ogromny, więc warto zdecydować się na komplet który dziecku posłuży odpowiednio długo, oraz będzie się charakteryzował odpowiednimi właściwościami. Kołderka dla niemowląt powinna być wykonana z dobrych materiałów, które będą posiadały właściwości antyalergiczne. Musi być ona bezpieczna dla dziecka i wolna od szkodliwych substancji chemicznych. 

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Kołderki dla niemowlaka - rozmiary

Wypełnienie do standardowego łóżeczka niemowlęcego najczęściej kompletowane jest w rozmiarze 120x90 cm lub 135x100 cm. Są to dwa najpopularniejsze rozmiary, w których oferowana jest pościel niemowlęca. To na który z nich się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych preferencji. Mniejszy rozmiar 120x90cm posiada tą zaletę, że jest lżejszy i w przypadku nowonarodzonych dzieci lepiej się sprawdza. Wybierając większy rozmiar kołderki, czyli 135x100 cm otrzymujemy z kolei produkt, który posłuży dziecku dłużej. 

Kołderka dla niemowląt - bezpieczeństwo

Mimo że rodzice mają dowolność w wyborze rozmiaru kołderki, to warto tą kwestię przeanalizować również w odniesieniu do bezpieczeństwa dziecka. Szczególnie jest to ważne w przypadku tych najmniejszych dzieci, których zdolności ruchowe są ograniczone i nie mają jeszcze odpowiedniego panowania nad swoimi rączkami. 

Warto tutaj zaznaczyć fakt, iż kołderki w przypadku noworodków, mają zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Część mam maluchów zamiast kołderki dla niemowląt preferuje śpiworki do łóżeczka. Wiąże się to z jednej strony z faktem, iż śpiworek zabezpiecza dziecko przed rozkopywaniem się i odkrywaniem, a z drugiej chodzi o ryzyko narzucenia kołderki na główkę, z czym małemu dziecku trudno sobie poradzić. Dlatego też sugeruje się aby wybierać kołderki, które rozłożone na łóżeczku będą sięgały dziecku do pach. Jest to jeden z powodów, dla którego szukając kołderki dla maluszka, lepiej zdecydować się na mały rozmiar - maksymalnie 120x90cm. 

Kołderki dla noworodków - jaki materiał wybrać?

Wypełnienie pościeli dla niemowląt powinno być wykonane z materiałów antyalergicznych i bezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka. Warstwa wierzchnia wypełnienia najczęściej jest przygotowywana z mikrofibry lub naturalnej bawełny, a dla bardziej wymagających rodziców oferujemy wypełnienia bambusowe.

Kołderki z mikrofibry mogą być prane nawet w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Są również lekkie i zapewniają dziecku ciepło w każdych warunkach. W przypadku bawełny zaletą jest naturalność tkaniny i jej dobre właściwości zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Wypełnienie bambusowe posiada dodatkowo właściwości antybakteryjne. Nie przyciąga kurzu ani roztoczy i cechuje się doskonałą chłonnością, co pozwala odprowadzić wilgoć ze skóry dziecka, nie pozwalając na przegrzanie. Kołderka bambusowa to produkt, który doskonale wpisuje się również w trend EKO. Bambus jest rośliną mało wymagającą o bardzo szybkim wzroście.

Równie ważne jak tkanina zewnętrza jest bezpośrednie wypełnienie kołderki i poduszki. W wielu modelach stosuje się 100% puszyste włókno poliestrowe, rurkowe, spiralne, silikonizowane (HCS). Jest ono niezwykle sprężyste, lekkie i zachowuje doskonałe właściwości izolacyjne od zimna. Jego zaletą jest również antyalergiczność. 

Ile kosztuje zestaw poduszka i kołderka niemowlęca?

Wypełnienie pościeli do łóżeczka oferowane jest w różnych cenach. Najtańsze oferty to kwota ok 30 zł. Rodzice szukając wyższej jakości powinni jednak liczyć się z wydatkiem od 60 do nawet 120zł. Oczywiście najdroższymi modelami są kołderki dla niemowląt bambusowe. Kołderka dla niemowląt, jest jednak produktem kupowanym raz na dłuższy czas, więc warto wybrać model, który zapewni dziecku odpowiedni sen.

Jaką kołderkę i poduszkę warto kupić dla niemowlaka?

Odpowiedni materiał z którego wykonano kołderkę i poduszkę, to nie wszystko. Warto również zwrócić uwagę na komfort użytkowania.  Kołderki dla niemowlaka powinny posiadać przeszycia, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie wkładu przed przemieszczaniem się np. podczas prania. Wygoda użytkowania takiego produktu jest zdecydowanie wyższa. 

Poduszka i kołderka niemowlęca - osobno czy w komplecie?

Szukając wypełnienia dla pościeli dla noworodka, najczęściej natkniemy się na gotowy komplet w skład których wchodzi zarówno kołderka dla niemowląt, jak i poduszka. Warto pamiętać, że dziecko w pierwszym okresie życia powinno leżeć na płaskiej powierzchni. Często więc poduszkę musimy odłożyć na później, korzystając wyłącznie z kołderki niemowlęcej. Będzie to optymalne dla zdrowia dziecka. 

Jeśli nasze dziecko ma problem z ulewaniem się i chcemy aby maluch leżał troszkę wyżej, to doskonałym rozwiązaniem jest specjalna poduszka klin

Kołderki dla niemowlaka całoroczne lub dopasowane do pory roku

W sklepach znajdziemy wypełnienia z przeznaczeniem całorocznym, lub dedykowane dla odpowiedniej pory roku. Dla wygody rodzice decydują się najczęściej na zestawy całoroczne. Posiadają one uniwersalną grubość wypełnienia, które sprawdzi się przez większość roku (latem dziecko często przykrywane jest cienkim kocykiem niemowlęcym). Kołderki dla niemowląt całoroczne są optymalne jeśli zimą temperatura pomieszczenia w którym przebywa dziecko jest na stałym komfortowym poziomie. 

Ciekawą propozycją są również kołderka dla niemowląt w opcji 4 pory roku. Otrzymujemy wtedy kołderkę, która jest dwuczęściowa i połączona napkami. W chłodne miesiące mamy możliwość skorzystanie z obu warstw, a kiedy jest cieplej, możemy stosować jedną z nich.

Produkt dodany do ulubionych