Poduszka i kołderka do łóżeczka 135x100 lub 120x90cm

wypełnienie niemowlęce

Prawidłowo skompletowana pościel niemowlęca stanowi ważny element każdej wyprawki. Dziecko w pierwszym okresie życie, spędza w łóżeczku większość czasu. Ważne więc aby maluch czuł się wygodnie i komfortowo. Kompletując pościel dla noworodka nie możemy zapomnieć o zakupie wypełnienia do poszewek, a więc kołderki i poduszki. Oferta na rynku polskim jest bardzo rozbudowana, więc warto wybrać komplet który dziecku posłuży odpowiednio długo, oraz będzie się charakteryzował odpowiednimi właściwościami. Kołderka i poduszka do łóżeczka niemowlęcego powinna charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Warto aby była wykonana z dobrych materiałów, które będą posiadały właściwości antyalergiczne. Musi być ona bezpieczna dla dziecka i wolna od szkodliwych substancji chemicznych. 

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Kołderka do łóżeczka niemowlaka - rozmiar

Wypełnienie do standardowego łóżeczka niemowlęcego najczęściej kompletowane jest w rozmiarze 120x90 cm lub 135x100 cm. Są to dwa najpopularniejsze rozmiary, w których oferowana jest pościel niemowlęca. To na który z nich się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych preferencji. Mniejszy rozmiar 120x90cm posiada tą zaletę, że jest lżejszy i w przypadku nowonarodzonych dzieci lepiej się sprawdza. Wybierając większy rozmiar kołderki, czyli 135x100 cm otrzymujemy z kolei produkt, który posłuży dziecku dłużej.

Bezpieczny materiał wypełnienia

Wypełnienie pościeli dla niemowląt powinno być wykonane z materiałów antyalergicznych. Warstwa wierzchnia wypełnienia najczęściej jest przygotowywana z mikrofibry lub naturalnej bawełny, a dla bardziej wymagających rodziców oferujemy wypełnienia bambusowe. Wypełnienie bambusowe posiada dodatkowo właściwości antybakteryjne. Większość wypełnień posiada wkład z włókniny silikonowej która daje odpowiednie ciepło i jest antyalergiczna.

Ile kosztuje kołderka i poduszka niemowlęca?

Wypełnienie pościeli do łóżeczka oferowane jest w różnych cenach. Najtańsze oferty to kwota ok 30 zł. Rodzice szukając wyższej jakości powinni jednak liczyć się z wydatkiem od 60 do nawet 120zł.

Jaką kołderkę i poduszkę warto kupić dla niemowlaka?

Odpowiedni materiał z którego wykonano kołderkę i poduszkę, to nie wszystko. Warto również zwrócić uwagę aby kołderka niemowlęca posiadała przeszycia, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie wkładu przed przemieszczaniem się np. podczas prania. Komfort użytkowania takiego produktu jest zdecydowanie wyższy. 

Kołderka i poduszka niemowlęca w komplecie

Szukając wypełnienia dla pościeli dla noworodka, najczęściej natkniemy się na gotowy komplet w skład których wchodzi zarówno kołderka, jak i poduszka. Warto pamiętać, że dziecko w pierwszym okresie życia powinno leżeć na płaskiej powierzchni. Warto więc poduszkę niemowlęcą odłożyć na później, korzystając wyłącznie z kołderki niemowlęcej. Będzie to optymalne dla zdrowia dziecka. 

Jeśli nasze dziecko ma problem z ulewaniem się i chcemy aby maluch leżał troszkę wyżej, to doskonałym rozwiązaniem jest specjalna poduszka klin

Kołderka całoroczna dla niemowlaka

W sklepach znajdziemy wypełnienia z przeznaczeniem całorocznym, lub dedykowane dla odpowiedniej pory roku. Dla wygody rodzice decydują się najczęściej na zestawy całoroczne. Posiadają one uniwersalną grubość wypełnienia, które sprawdzi się przez większość roku (latem dziecko często przykrywane jest cienkim kocykiem niemowlęcym). Ciekawą propozycją są również kołderki dla niemowlaka w opcji 4 pory roku. Otrzymujemy wtedy kołderkę, która jest dwuczęściowa i połączona napkami. W chłodne miesiące mamy wtedy możliwość skorzystanie z obu warstw, a kiedy jest cieplej, możemy stosować jedną z nich.

Produkt dodany do ulubionych