Poduszki dla niemowląt

klin poduszka dla noworodka i niemowlakaCzy stosowanie poduszki dla niemowląt jest potrzebne? Kiedy konieczne?

Ważne aby poduszka dla niemowlaka spełniała szereg wymogów. Poduszka dla noworodka musi przede wszystkim charakteryzować się odpowiednią grubością. Specjaliści sugerują aby poduszka do łóżeczka niemowlęcego była możliwie najcieńsza. Jest to związane z prawidłowym ułożeniem ciała malucha. Zdania jednak na temat tego czy poduszka niemowlęca jest potrzeba są podzielone. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy mają swoje racje jednakże wybór stosowania poduszki dla niemowlaków powinien być indywidualny dla każdego rodzica.

Wśród rodziców zdecydowanie największą popularnością cieszy się poduszka klin dla noworodka. Klin do łóżeczka dzięki swojemu kształtowi umożliwia delikatne ułożenie maluszka odrobinę wyżej. Jest to niezbędne w sytuacji kiedy dziecko zmaga się z częstym ulewaniem. Poduszka klin dla niemowlaka nie pozwala mu zachłysnąć się treścią żołądka. Klin dla noworodka jest bezpiecznym rozwiązaniem którego stosowanie sugerowane jest przez wiele autorytetów w dziedzinie neonatologii. Poduszka ta wykonana jest ze specjalnej pianki i pokryta poszewką z bawełny lub innego materiału. Obecność suwaczka w poszewce znacznie ułatwia zachowanie jej w czystości co ma znaczenie właśnie w sytuacji częstego ulewania.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają poduszki ortopedyczne dla niemowląt. Rodzice w obawie przed problemem zniekształceń główki np. jej spłaszczenia szukają skutecznych i bezpiecznych dla dziecka rozwiązań. Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki posiada specjalnie profilowany kształt. Ma to za zadanie przeciwdziałać bezpośredniej przyczynie tego problemu tj. punktowemu naciskowi. Poduszka na płaską główkę zawiera w sobie zagłębienie które dostosowuje się do kształtu główki dziecka i rozkłada nacisk. Poduszka na spłaszczoną główkę może być stosowana zarówno w łóżeczku jak i w innych miejscach. Rodzice z powodzeniem używają jej również w wózku, kołysce czy foteliku samochodowym.

Poduszka korekcyjna dla niemowlaka stosowana jest najczęściej od narodzenia do ok. 6 miesiąca życia. Oferujemy poduszeczki znanego producenta Candide. Zapraszamy

Pokazano 1-12 z 12 pozycji
Produkt dodany do ulubionych