Leżaczek - wkładka lub gąbka do wanienki

leżaczek kąpielowy do wanienkiPierwsza kąpiel z noworodkiem to dla wielu mniej doświadczonych rodziców powód do niepokoju. Aby kąpiel przebiegła bez niespodzianek i w spokojnej atmosferze, warto się odpowiednio do niej przygotować. Dużym ułatwieniem dla rodziców jest posiadanie odpowiedniego wkładu do wanienki. Jego zadaniem jest utrzymanie dziecka we właściwej pozycji. Rodzice mogą wybierać między różnymi modelami wkładów. Popularne są:

- gąbki do wanienki

- leżaczki kąpielowe bawełniane

- leżaczki plastikowe profilowane

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Wygodna kąpiel niemowlaka z wkładką do kąpieli – gąbka kąpielowa czy leżaczek?

Sama wanienka do kąpieli noworodka nie wystarczy, zwłaszcza dla niedoświadczonych mam, które dopiero zaczynają przygodę z kąpielą swojego dziecka. Może się tutaj pojawić problem z jednoczesnym podtrzymaniem dziecka w wanience i myciem. Dlatego warto dla wygody i przede wszystkim dla bezpieczeństwa maluszka zdecydować się na dodatkowy leżaczek do wanienki. Najbardziej popularna jest specjalna wycięta i wyprofilowana gąbka do kąpieli dla niemowląt. Taka gąbka do wanienki dla niemowląt układana jest na jej dnie po napełnieniu wodą.

Gąbka kąpielowa dla noworodków i niemowląt

Występuje ona zwykle w 2 czy 3 rozmiarach i należy ją dobrać do wieku dziecka i posiadanego rozmiaru wanienki. Gąbka nie jest jednak tak trwała jak inne rozwiązania i po pewnym czasie warto rozważyć jej wymianę. Nie jest to wielkim kłopotem z uwagi na niski kosz zakupu.

Gąbka kąpielowa posiada też jedną wadę. Rodzice narzekają, że trudno ją dokładnie osuszyć po kąpieli dziecka. Warto więc zanim ją zakupimy, rozważyć, czy nie wybrać innego rozwiązania.

Leżaczek kąpielowy dla niemowlaka

Innym popularnym produktem jest leżaczek do wanienki. Leżaczek do kąpieli noworodka może występować w plastikowej profilowanej formie lub w formie prostej bawełnianej. Różnica jest taka że leżaczek do kąpieli bawełniany jest bardziej elastyczny i potrafi dopasować się do ciała dziecka. Plastikowa forma jest sztywna posiada natomiast na nóżkach przyssawki które zabezpieczają go przed przesuwaniem się w wanience. Przy korzystaniu z leżaczka plastikowego jest również mniejsze niebezpieczeństwo że dziecko się zsunie.

Bez względu jaka wkładka do wanienki zostanie przez nas wybrana z pewnością ułatwi ona pierwsze kąpiele i doda rodzicom pewności siebie. Wkładka do kąpieli dla niemowląt to produkt który z pewnością powinien zagościć w każdej wprawce dla noworodka. Kiedy niemowlę zacznie samo siedzieć i większa część kąpieli będzie spędzało właśnie w takiej pozycji, leżaczek czy gąbka przestanie być potrzebne.

Pamiętajmy, że nawet używając wkładki do wanienki absolutnie niedopuszczalnym jest pozostawienie dziecka bez opieki podczas kąpieli.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych