Lampki nocne dla dzieci i niemowląt

Urządzając pokoik dla dziecka, warto nie tylko zadbać o jego podstawowe wyposażenie, takie jak łóżeczko, lecz również o atmosferę, która jak łatwo się domyślić jest niezwykle ważna dla komfortowego zasypiania. Tym co zwykle w przypadku małych dzieci powoduje największy strach jest całkowita ciemność. Najczęściej nie tylko źle wpływa na chęć zaśnięcia, ale również może wywołać płacz po przebudzeniu się w środku nocy. Jeśli więc chcemy aby pokoik dziecka był dla niego również w porze nocnej bardziej przyjazny, to warto pomyśleć o zakupie lampki nocnej. Lampka nocna dla niemowlaka, to produkt niezwykle potrzebny nie tylko dla maluszka, lecz również dla rodziców. Dzięki niej, nawet jeśli musimy nakarmić lub przewinąć maluszka, to nie spowodujemy jego całkowitego wybudzenia, co mogłoby mieć miejsce po zapaleniu głównego światła w pomieszczeniu. Lampka nocna do pokoju niemowlaka umożliwia rodzicom wygodne doglądanie dziecka, które smacznie śpi. 

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Lampka nocna dla noworodka

Wybierając lampkę nocną dla niemowlaka, warto wybrać model wysokiej jakości, którego barwa światła zapewni dziecku odpowiednie warunki do snu. Pamiętajmy również, że w przypadku tych najmłodszych dzieci, czyli noworodków i niemowląt, przedmioty znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu, często budzą największą ciekawość i chęć dotyku. Dlatego też taki produkt jak lampka powinien być tak skonstruowany aby zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo. Nie może posiadać żadnych ostrych krawędzi, a materiał powinien być bezpieczny, nawet jeśli maluch go włoży do ust. Zwróćmy również uwagę na to czy lampka po dłuższej swojej pracy za nadto się nie nagrzewa, co mogło by stanowić niebezpieczeństwo w niektórych sytuacjach. Wybierając lampkę dla niemowlaka, warto postawić na produkt, który spełni wszystkie nasze wymagania, stąd wybór powinien paść na produkt sprawdzonego producenta. Dziś, gdy tak łatwo nabyć produkt np. prosto z Chin, który może być wielokrotnie tańszy, niezwykle ważna jest nasza czujność i zdrowy rozsądek. 

Praktyczne lampki nocne LED

Technologia LED na stałe zagościła w naszych domach. W odróżnieniu od tradycyjnych źródeł światła, technologia LED, jest niezwykle energooszczędna i nie ma wygórowanych wymagań co do zasilania. Jeśli szukamy najlepszej lampki nocnej, to warto postawić właśnie na tą, która opiera się na technologii LED. Zalet jest wiele. Koniecznie warto wspomnieć o oszczędności. Większość lampek dla niemowląt zasilanych jest poprzez tradycyjne baterie. Jeśli zdecydujemy się na lampkę nocną LED, zaoszczędzimy na częstej wymianie baterii. Poza zaletą finansową, korzyść z zastosowania światła LED leży również w kulturze działania urządzenia opartego na nim. Im mniej energii pobiera urządzenie, tym mniej wydziela ciepła, a tym samym nie nagrzewając się mocno, co stanowi jeden w warunków o którym wspominaliśmy wcześniej. 

Lampka nocna dla niemowlaka - rodzaje

Przeglądając naszą ofertę sklepu dla maluszków, dostrzec można różne typy lampek. Większość z nich posiada uroczy wygląd, tak aby poza funkcją praktyczną były również dekoracja pokoju dziecka.

Silikonowa lampka nocna dla dziecka

Podstawowymi lampkami dla niemowląt, są te wykonane z silikonu. Są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Emitują również niezwykle delikatne, ciepłe światło. Można je wygodnie postawić w niedalekiej odległości od dziecka i nie martwić się o to, że światło będzie zbyt mocne dla niego. Często również tego typu produkt, trafia do łóżeczka dziecka i towarzyszy mu w nocy podczas snu. Lampki te wykonywane są w najróżniejszych kształtach. Może to być wizerunek sympatycznego misia, króliczka, szopa, czy innego zwierzaka. 

Pluszowa lampka nocna dla maluszka

To kolejny rodzaj, który zwykle odróżnia się nie tylko materiałem w postaci milutkiego pluszu, ale również bardzo często wielkością. W tej formie często spotykamy duże żółwie, misie, jednorożce, które mogą spokojnie leżeć na półce, rzucając delikatne światło na pokoik, lub stanowić jedną z ulubionych przytulanek dziecka.

Lampki dla niemowląt z projektorem

Tego typu produkty poza emitowanym światłem posiadają również funkcję projektora, rzucając na ściany i sufit poświatę. Mogą to być zarówno delikatne gwiazdki, jak i w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń np. wodny świat. Za sprawą tych niesamowitych efektów dziecko jest przenoszone w świat bajek i fantazji. Dzięki tego typu lampce nocnej, możemy stworzyć w pokoju dziecka wyjątkowy nastrój.

Lampki nocne do kontaktu

To zdecydowanie najmniejsza odmiana lampek nocnych. Ich wada polega na tym, że do działania muszą być stale podłączone do prądu, co niestety ogranicza również miejsca w których możemy je umieścić. 

Lampki nocne do karmienia noworodka i niemowlaka

Opieka nad noworodkiem jest niezwykle wymagającym zajęciem. Szczególnie odczuwamy to w nocy, kiedy dziecko mimo naszego ogromnego zmęczenia nie chce spać. Zwykle wynika to z jego potrzeb, takich jak konieczność zmiany pieluszki lub potrzeba nakarmienia. Chyba dla każdego z nas, kto wybudza się nagle w nocy, światło tradycyjnego oświetlenie bywa drażniące. Może to być szczególnie trudne, kiedy dziecko płacze a my musimy szybko zareagować. Aby odrobinę złagodzić konieczność nocnych pobudek, warto skorzystać z lampki nocnej. Jej delikatne światło, będzie dużo łagodniejsze dla naszych oczu i jednocześnie nie spowoduje u dziecka nagłego szoku wywołanego bodźcem świetlnym. Co prawda u tak małego dziecka wzrok jest jeszcze bardzo ograniczony, to jednak nagła zmiana ciemno-jasno mogłaby nie być najprzyjemniejsza dla maluszka.

Dzięki lampce nocnej dla niemowlaka, takie czynności jak karmienie czy przewijanie, mogą być przeprowadzone w dużo lepszej atmosferze i bez nadmiernego wybudzania dziecka. Dzięki temu istnieje duża szansa, że łatwiej i szybciej utulimy dziecko do powtórnego snu i sami wrócimy do łóżka. 

Lampka dla bezpieczeństwa noworodka i rodziców

Kiedy dziecko przychodzi na świat, kilka pierwszych miesięcy wiąże się z naszymi szczególnymi obawami o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego też szczególnie w porze nocnej jesteśmy przyzwyczajeni, do kontrolowania i sprawdzania jak śpi nasza pociecha. Czasami to właśnie dłuższy brak płaczu może być dla nas niepokojący. Lampka nocna dla niemowlaka pozwoli w łagodny sposób zajrzeć do pokoiku i sprawdzić czy dziecko wygodnie śpi. Delikatne światło nie tylko nie obudzi dziecka, lecz również nie będzie przeszkadzało pozostałym członkom rodziny. 

Lampka nocna do sypialni ułatwi również rodzicom poruszanie się w pokoju maluszka. Unikamy wtedy ryzyka przewrócenia się i urazu. Jest to również niezwykle przydatne w sytuacji w której łóżeczko dziecka znajduje się w sypialni rodziców. 

Lampka nocna jako doskonały przyjaciel na długi czas

Łatwo dostrzec, że na początku lampka nocna często wykorzystywana jest szczególnie przez rodziców dla których stanowi olbrzymie ułatwienie. W późniejszym czasie będzie ona również doskonałym panaceum na lęk przed ciemnością. Często w okolicach 3 lub 4 roku życia, u dziecka może samoistnie pojawić się obawa przed ciemnością. Dla wielu dzieci, jest to na tyle duży problem, że nie chcą zasypiać same. Lampka nocna w sympatycznym kształcie będzie dla takiego dziecko dużym ułatwieniem i pomocą podczas nauki samodzielnego zasypiania.

Lampka nocna podczas choroby dziecka

Nawet jeśli na co dzień coraz rzadziej korzystacie z pomocy lampki na noc, to są sytuacje w których może okazać się na powrót bardzo przydatna. Może to być przykładowo przeziębienie lub inna infekcja u maluszka, kiedy często zachodzi potrzeba sprawdzania temperatury. Dzięki lampce nocnej możemy delikatnie i bez niepotrzebnego wybudzania sprawdzić, czy nasz maluszek nie gorączkuje. 

Lampki dla dzieci i dodatki do nich

Niektóre bardziej zaawansowane modele mogą posiadać dodatkowe funkcje i dodatki, które ułatwiają obsługę. Coraz częściej lampki nocne dla maluszków oferowane są z pilotem zdalnym. Pozwala on nie tylko kontrolować włączenie u wyłączanie oświetlenia, ale również dostosować jasność, temperaturę barwy a nawet jej kolor. 

Jeśli tylko budżet domowy nam na to pozwala, to warto zastanowić się również nad zakupem lampki nocnej z czujnikiem płaczu. Za sprawę tej funkcji lampka aktywuje delikatne światło w momencie płaczu dziecka. Często jasna poświata pozwala dziecku się uspokoić i szybko powtórnie zasnąć. 

Produkt dodany do ulubionych