Śpiworki do fotelików

Śpiworek do fotelika to produkt niezwykle praktyczny, który szczególnie warto posiadać w okresie zimowym i jesiennym. Co prawda warunki w aucie są od strony termicznej dość komfortowe, jednak noworodek bardzo często jest narażony na wychłodzenie, również w czasie przenoszenia razem z fotelikiem samochodowym używanym jako nosidełko. Pierwszą styczność z fotelikiem maluszek ma zwykle już kilka dni po porodzie, kiedy jest przewożony ze szpitala do domu. Jeśli termin ten wypada w zimnych miesiącach, to śpiworek do fotelika warto zakupić już w trakcie kompletowania wyprawki do szpitala. Mając go pod ręką, możemy być pewni, że maluch będzie miał zagwarantowane komfortowe warunki i minimalizujemy ryzyko przeziębienia. W zależności od pogody możemy się zdecydować na wybór śpiwora do fotelika wykonanego z grubszych materiałów lub cieńszego modelu odpowiedniego do warunków przejściowych. Aby w pełni przygotować się na podróże z dzieckiem, warto również posiadać koc - otulacz do fotelika, ze specjalnym wycięciem na pasy. 

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Czym jest śpiworek do fotelika samochodowego?

Śpiworki do fotelików, to produkty które coraz częściej wybierane są przez rodziców, jako dopełnienie ochrony dziecka przed niesprzyjającymi warunkami podczas przejazdów autem. Wyglądem zbliżone są do innych tego typu produktów, takich jak np. śpiworki do wózka, jednak wyróżnia je obecność otworów pod pasy bezpieczeństwa, które znajdziemy w każdym foteliku samochodowym. Za sprawą szczelnego okrycia dolnych partii ciała maluszka, dziecko ma zapewnioną osłonę zarówno przed zimnem jak i wiatrem. Zwarta konstrukcja doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku bardziej aktywnych dzieci, które kilkoma ruchami potrafią pozbyć się standardowego przykrycia, takiego jak zwykły kocyk niemowlęcy. Użycie śpiworka do fotelika jest więc również o wiele bardziej komfortowe dla rodziców, którzy nie muszą stale myśleć o odkrywaniu się dziecka. 

Śpiworek do fotelika czy kombinezon?

Przeglądając ofertę śpiworków do fotelików część rodziców pomyśli zapewne, że zamiast zakupu tego typu produktu można zabezpieczyć dziecko za pomocą grubszej kurteczki lub kombinezonu niemowlęcego. Pamiętajmy jednak, że głównym zadaniem fotelika samochodowego, jest zapewnienie dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, w czym aktywnie uczestniczą pasy. Swoją rolę spełniają one tylko pod warunkiem odpowiedniego skorzystania z nich, zgodnie z zaleceniami specjalistów w tej dziedzinie. Pasy muszą więc zostać prawidłowo zapięte i dodatkowo jak najlepiej przylegać do ciała dziecka. Dużym utrudnieniem może być wszelkiego rodzaju grubsza odzież niemowlęca. W skrajnych przypadkach, może to spowodować nieprawidłowe zadziałanie pasów, powstania luki i wyślizgnięcia się dziecka. Łatwo to zweryfikować wykonując próbę w której w pierwszym etapie zapinamy w pasach grubo ubrane dziecko (np. w kombinezon) a potem weryfikujemy naprężenie pasów po jego zdjęciu. Jest to główny powód dla którego to właśnie śpiworki do wózka, sprawdzają się dużo lepiej podczas przejazdów samochodem. Dzięki nim maluch nie musi być za grubo ubrany, a wycięcie na pasy ułatwia ich prawidłowy i bezpieczny montaż. 

Jaki śpiworek do fotelika warto kupić?

Wybór śpiworków do fotelików w dzisiejszych czasach potrafi być bardzo szeroki i rodzice mogą łatwo zdecydować się na produkt, który spełni ich wymagania i zagwarantuje dziecku wygodę. Podczas zakupu koniecznie należy uwzględnić porę roku i temperatury, przed którymi śpiworek do fotelika ma chronić dziecko. W okresach przejściowych, wiosną i jesienią, można rozważyć produkt trochę cieńszy i zawierający lżejsze wypełnienie. W połączeniu z odpowiednią odzieżą, będzie on stanowił wystarczającą barierę dla zimna. Przygotowując się na zimę, rodzice wybierają modele znacznie bardziej ocieplone. Dobrze również jeśli materiał wierzchni tego typu produktu jest wodoszczelny, co podczas przenoszenia dziecka razem z fotelikiem samochodowym nie narazi maluszka na przemoczenie np. za sprawą deszczu, czy śniegu. 

Oczywiście koniecznym warunkiem do zakupu śpiworka do fotelika, jest obecność otworów na pasy bezpieczeństwa. Dobrze wybrać jednak model posiadający uniwersalne otwory, które pozwolą zastosować śpiworek w różnych produktach.

Dobry śpiworek do fotelika powinien również być wyposażony w odpowiedni kapturek. Będzie on stanowił dodatkowe zabezpieczenie główki malucha, która szczególnie narażona jest na utratę ciepła.

Uniwersalne śpiworki do fotelików

Doskonałym pomysłem jest zakup uniwersalnego produktów. W ofercie sklepu znajdą Państwo śpiworki, które doskonale sprawdzą się nie tylko w foteliku samochodowym, lecz również spełnią swoje zadanie np. w wózku. Jeden zakup pozwoli więc skorzystać z produktu w wielu różnych sytuacjach. Dla zapewnienie większej funkcjonalności niektóre modele potrafią "rosnąć" razem z dzieckiem, pozwalając cieszyć się śpiworkiem przez długi okres czasu. 

Śpiwór do fotelika - materiał

Materiał z którego jest wykonany śpiworek powinien zapewnić dziecku optymalne warunki termiczne. Tak jak w przypadku innych produktów dla maluchów, również tutaj rodzice decydują się często na śpiworki do fotelika bawełniane. Bawełna to materiał delikatny, miękki i łatwy do utrzymania w czystości. Tego typu śpiworek polecany jest przede wszystkim na okresy przejściowe, kiedy temperatura nie jest jeszcze za niska. Kiedy przychodzi zima, warto posiadać śpiworek do fotelika z dodatkowym ociepleniem. Może to być np. velvet lub bardzo popularna owcza wełna. Dzięki niej żadne mrozy nie będą maluszkowi straszne. 

Produkt dodany do ulubionych