Pieluchy i pieluszki bambusowe

pieluchy bambusowe kolorowe

Pieluszki bambusowe to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych produktów ostatnich lat. Dla osób które znają ich niezwykłe właściwości, nie jest to z pewnością zaskoczenie. Pieluchy bambusowe produkowane są z wyjątkowej tkaniny wykonanej z włókna bambusowego. Ich prozdrowotne właściwości oraz delikatność sprawiają, że często są kupowane już podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

Pokazano 1-24 z 194 pozycji

Niezwykłe właściwości bambusa

bambusW obecnych czasach kiedy troska o środowisko naturalne jest ważna dla każdej odpowiedzialnej osoby, roślina taka jak bambus nabrała dużego znaczenia. Co w niej jest tak niezwykłe, że zyskała popularność na całym świecie? Ceniony jest on za swe pro ekologiczne zalety. Jest rośliną, która niezwykle szybko rośnie (w ciągu doby nawet 1 metr!), a w dodatku nie wymaga stosowania dużej ilości zasobów wspomagających. Inną ciekawą jego zaletą jest naturalna odporność na choroby grzybowe i pleśń. Nie wymaga więc stosowania w uprawie sztucznych środków chemicznych i  pestycydów, które mogłyby mieć wpływ na produkt końcowy w postaci tkaniny. 

Niezwykłe właściwości pieluszek bambusowych

Rodzice kompletując rzeczy dla maluszka szukają produktów bezpiecznych i charakteryzujących się wieloma walorami użytkowymi. Ważne aby były to rzeczy delikatne dla wrażliwej skóry niemowlaka. Wybór nieodpowiednich produktów może skończyć się podrażnieniami naskórka i dyskomfortem dla dziecka. Tutaj możemy dostrzec jedną z największych zalet pieluszek bambusowych. Są one niezwykle delikatne w dotyku i aksamitnie miękkie. Co ważne posiadają również wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają ich najwyższą jakość.

Kolejną ważną zaletą jest higroskopijność pieluszek bambusowych. Pieluszki wykonane z bambusa posiadają dużo większe możliwości pochłaniania wody, niż bawełniany odpowiednik. Doskonale więc nadają się szczególnie na lato. 

Pieluchy bambusowe doskonale sprawdzają się zarówno latem jak i zimą. Właściwości termoregulacyjne sprawiają, że latem bardzo dobrze odprowadzają pot od ciała dając uczucie przyjemnego chłodu, a zimą pochłaniają wilgoć z otoczenia izolując od niej skórę dziecka, co daje poczucie ciepła.

Jeśli szukasz innych produktów z z tych niezwykłych włókien, warto sprawdzić ofertę kocyków bambusowych.

Zastosowanie pieluch bambusowych

Pieluszki bambusowe obecne w naszej ofercie pochodzą od znanych i cenionych firm. Produkowane są z najwyższą starannością, co czyni z nich produkt, który sprosta wymaganiom każdego troskliwego rodzica. Ich zastosowanie jest wielorakie. Rodzice używają pieluszek bambusowych na co dzień, zarówno przy pielęgnacji jak i karmieniu. Ich funkcjonalność powiązana jest również z tym jakiego rozmiaru pieluszkę zakupimy.

Mniejsze pieluszki 30x30 cm z powodzeniem używane są jako myjki, czy ściereczki. Rozmiar 75x75 cm doskonale sprawdzi się w czasie spaceru, czy domowego leżakowania. Największe pieluszki w rozmiarze 120x120 cm rodzice mogą już używać jako otulacz bambusowy.

Pieluszki tego typu oferowane są przez różnych producentów. Jedną z czołowych polskich firm których pieluszki wyprodukowane z bambusa charakteryzują się najwyższą jakością jest Texpol.

Ile kosztuje pieluszka bambusowa?

Pieluszka bambusowa jest produktem wysokiej jakości, więc jej cena jest niestety wyższa niż tetrowego odpowiednika. Producenci wyszli jednak na przeciw potrzebom mniej zamożnych rodziców i oferują modele tańsze jak i droższe. Na cenę wpływ mają zarówno nadruki jak i oczywiście rozmiar. Na początku warto zakupić przynajmniej najmniejszy model pieluszki. Pozwoli nam to zapoznać się z niezwykłymi właściwościami materiału bambusowego i sprawdzić jego użyteczność. Pieluszki 30x30 można zakupić już za kilka złotych. Większy odpowiednik w rozmiarze 75x75cm uda nam się kupić już za kilkanaście złotych. 

Urocze wzory pieluszek z bambusa

Ogromną zaletą pieluszek jest niezwykła ilość barwnych wzorów. Struktura pieluszki pozwala zdobić ją niezwykłymi i oryginalnymi nadrukami. Łatwo skradną serce nie jednej mamy.

Produkt dodany do ulubionych