Aspiratory i gruszki do noska

odsysacz do nosaJaki aspirator do nosa wybrać?

Rodzice kompletując wyprawkę zastanawiają się jaki produkt będzie skuteczny i praktyczny na katar dla niemowlaka. Odciągacz kataru może przybierać różna formę.
Pierwszą propozycją która posługiwały się jeszcze nasze babcie jest gruszka do nosa dla niemowlaka. Wykonana zwykle z gumowego materiału pozwala poprzez naciskanie zassać wydzielinę. Rozwiązanie to ma zarówno wady jaki zalety. Podstawą zaletą jest prosta konstrukcja i łatwość użytkowania. Rodzicom zwykle nie trzeba tłumaczyć jak gruszki użyć. Właściwie dobrany produkt dedykowany dla malutkich dzieci jest też w pełni bezpieczny. Gruszki do nosa mogą mieć również różne zamienne końcówki które można dostosować do aktualnej potrzeby.
Produktem, który zdecydowanie w ostatni czasie wyparł gruszkę do noska niemowlaka jest aspirator do nosa. Aspirator do nosa dla niemowląt różnych firm ma podobną budowę różniącą się zwykle drobnymi niuansami. Aspirator do nosa dla noworodka posiada standardowo ustnik, rurkę i zasadniczy element który zbliżamy do noska maluszka. Zdecydowanie najpopularniejsza jest frida do nosa. Produkt firmy Nosefrida jest jednym z pierwszych tego typu urządzeń. Ten odsysacz do nosa działa na zasadzie zaciągania powietrza ustami przez osobę obsługująca go. Odciągacz do nosa często wyposażony jest w filtr lub ogranicznik który zabezpiecza przed zbyt dalekim zaciągnięciem wydzieliny z noska dziecka.
Osobną grupę stanowi aspirator do odkurzacza. Aspirator do nosa do odkurzacza ma podobną budowę zewnętrzną do aspiratora frida. Różni je zdecydowanie końcówka która służy do wytwarzania odpowiedniego ciśnienia. Kupując tego typu aspirator do nosa odkurzacz nie powinien nas przerażać. Produkt jest na tyle dopracowany że dziecko jest w pełni bezpieczne. Producenci tworząc tego typu produkt na pierwszym miejscu stawiali bezpieczeństwo dziecka. Z dostępnej na rynku polskim oferty zdecydowanie największa popularnością cieszy się katarek do odkurzacza. Oferowany w kilku wersjach (m.in. katarek plus, katarek complete). Poszczególne oferty różnią się łatwością czyszczenia i wyposażeniem. Każdy z nich natomiast posiada identyczną funkcjonalność.
Ostatni rodzaj stanowi aspirator do nosa elektryczny. Odciągacz kataru elektryczny promowany jest przez firmę Hexe. Jest to produkt wyjątkowo praktyczny. Można go używać w każdym miejscu. Jest bezpieczny dla niemowląt i lubiany przez rodziców. Skutecznie usuwa nadmiar wydzieliny.
Bez względu na jaki aspirator się Państwo zdecydujecie podstawowym kryterium jest bezpieczeństwo dziecka. Końcówka aspiratora powinna być odpowiednio duża aby zbyt głęboko nie uraziła dziecka.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji
Produkt dodany do ulubionych