Prześcieradło na przewijak

Przewijanie to czynność, którą rodzice wykonują w początkowym okresie życia dziecka nawet kilkanaście razy dziennie. Z tego powodu rodzice szukają artykułów niemowlęcych, które stanowią dla nich ułatwienie. Jednym z najważniejszych jest przewijak. Pomaga on zadbać o higieniczne warunki i poprawić wygodę rodzica. Dla poprawy komfortu warto do zestawu dokupić prześcieradło na przewijak

Czy warto kupić prześcieradło na przewijak?

Mimo iż prześcieradło na przewijak nie jest konieczne, to jednak wielu rodziców kupuje je w komplecie z przewijakiem. Przewijaki dla niemowląt wykonane są m.in. z wypełnienia w formie gąbki i pokryte specjalną ceratką w formie folii PCV. Zadaniem pokrycia jest zapewnienie odporności przewijaka na przenikanie wilgoci. Niestety ceratka ta podczas kontaktu z delikatną skórą noworodka i niemowlaka, może być nieco kłopotliwa. Problemem jest ślizganie się pod wpływem wilgoci na jej powierzchni. Brak cyrkulacji powietrza niestety może nasilać również pocenie się maluszka. Odpowiednio dopasowane prześcieradło na przewijak pomaga rozwiązać te problemy.

Przewijak usztywniany jest produktem, który często wykorzystywany jest nie tylko do podstawowej czynności z nim związanej, jaką jest przewijanie. Opieka nad noworodkiem i niemowlakiem wiąże się również z szeregiem zabiegów pielęgnacyjnych podczas których użycie przewijaka z prześcieradłem jest wygodne. Może to być np. nałożenie kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt, po kąpieli lub przebranie dziecka.

Jak wygląda prześcieradło na przewijak?

Produkt ten jest bardzo podobny dla tradycyjnego prześcieradła do łóżeczka. W zależności od modelu może ono zakrywać całą górną część przewijaka, razem z bokami, lub wyłącznie jego środkową część. Zdecydowanie wygodniejsze są modele które są dopasowane do całej powierzchni przewijaka. Ich największą zaletą jest praktyczna gumeczka, za pomocą której łatwo dopasować prześcieradło na przewijak i nie ma tendencji do zsuwania się. 

Sklep niemowlęcy oferuje prześcieradła na przewijak wykonane z różnych dzianin. Najbardziej wskazane są materiały w składzie których znajdziemy w znacznej większości bawełnę. Jej zaletą jest miękkość oraz delikatność dla skóry noworodka i niemowlaka. Nie musimy się martwić dzięki niej o podrażnienie czy reakcję alergiczną. Wśród prześcieradeł bawełnianych na przewijak, popularne są modele wykonane z materiału frotte i jersey. Frotte jest materiałem bardziej mięsistym, w którego wyglądzie zauważyć można charakterystyczne pętelki. Z kolei jersey jest zupełnie gładki. Obie dzianiny charakteryzują się jednobarwną, gładką kolorystyką. Jeśli zależy nam na bardziej kolorowych propozycjach, to można się skusić na pokrowiec na przewijak z bawełny pościelowej. Potrafi być ona o dziwo tańszą propozycją, jednak w jej przypadku częściej można spotkać pokrowce przykrywające wyłącznie centralny fragment przewijaka. 

Jak dbać o pokrowiec - prześcieradło na przewijak?

Prześcieradło na przewijak z racji swojej podstawowej funkcji, potrafi dość szybko ulec zabrudzeniu. Niestety tego nie da się uniknąć, nawet jeśli staramy się uważać podczas przewijania. Na szczęście zabrudzenie takiego prześcieradła to nic strasznego, gdyż jest ono dość łatwe w pielęgnacji i praniu. To o czym z pewnością należy pamiętać, wiąże się ze stosowaniem właściwych środków piorących. Wskazane są dedykowane proszki do prania dla niemowląt. Ich delikatny skład nie spowoduje u dziecka podrażnień i odczynów alergicznych. Jest to istotne gdyż skóra dziecka ma bezpośredni kontakt z prześcieradłem na przewijak. 

Jak dobrać rozmiar prześcieradła na przewijak?

Podobnie jak w przypadku przewijaków, również tutaj rodzice powinni wybrać produkt dopasowany, gdyż tylko wtedy nie będziemy mieli kłopotu z układaniem się prześcieradła i odpowiednim naciągnięciem. Większość rodziców wybiera tradycyjny przewijak pasujący do łóżeczka 120x60. Rozmiar takiego produktu charakteryzuje się długością i szerokością 70x50cm. Szukając odpowiedniego prześcieradła należy kierować się dokładnie tymi parametrami. Pamiętajmy, że prześcieradło które zakupimy jeśli tylko wyposażone jest w gumkę ułatwiającą mocowanie, to docelowo będzie miało szerokość i wysokość większą o rozmiar zakładek zakrywających boki przewijaka. 

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych