Rożek niemowlęcy

becik dla noworodkaRożek, becik dla niemowlaka - miękki, usztywniany i minky

Rożek dla niemowlaka jest jednym tych produktów, który znajduje się na każdej liście rodzica kompletującego wyprawkę. Rodzice czasami zastanawiają się, czy rożek niemowlęcy będzie potrzebny jednakże zwykle już pierwsze dni po porodzie pokazują jak bardzo ten produkt ułatwia opiekę nad tak małym dzieckiem. Rożki niemowlęce pozwalają mniej doświadczonym rodzicom i bliskim wziąć na ręce dziecko bez obawy o jego bezpieczeństwo. Becik niemowlęcy pozwala nam trzymać dziecko pewnie i bezpiecznie. Może osoba doświadczona w obchodzeniu się z noworodkiem tego nie doceni ale mniej doświadczone osoby z pewnością już tak.

Rożek dla noworodka szyty jest najczęściej z bawełny i wypełniony antyalergiczną włókniną silikonową. Kupując ten produkt zwracajmy uwagę, aby becik dla niemowlaka wykonany był z materiałów które wygodnie się pierze bo z uwagi na ulewanie po posiłku szybko może on ulec zabrudzeniom. Rozmiar jaki posiada tradycyjny becik dla noworodka to ok. 75cm (bok po rozłożeniu). Rożek dziecięcy może być zapinany na rzep lub przewiązywany dołączoną szarfą. Oba sposoby z pewnością nie przysporzą rodzicom kłopotów.

Wybierając becik dla dziecka możemy wybierać z pośród kilku rodzajów. Podstawowym modelem jest rożek dla dziecka miękki. Jest to najtańszy model który wybierany jest przez rodziców z uwagi na atrakcyjną cenę.

Innym rodzajem są rożki usztywniane dla niemowląt. Rożek usztywniany posiada specjalną kieszeń w tylnej części. Jest to miejsce w którym znajduje się wyjmowalne usztywnienie. Może ono być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszy jest rożek dla niemowląt z wkładem kokosowym lub pianką poliuretanową. Oba materiały doskonale się sprawdzają i dają wygodę zarówno dziecku jak osobie trzymającej maluszka. Rożki dla niemowląt usztywniane posiadają tą zaletę, że lepiej podtrzymują główkę dziecka. Jest to ważne gdy podajemy dziecko osobie która ma mniej doświadczenia w obchodzeniu się z noworodkiem.

Beciki mogą być również wykonane z materiałów premium. Do takim można zaliczyć rożek minky. Wykonany jest on z połączenia bawełny i pluszu minky. Rożek niemowlęcy minky ma tą zaletę, że można go używać dwustronnie. Rożki dla niemowląt minky produkowane są w najróżniejszych zestawieniach kolorystycznych. Rodzice znajdą tradycyjne wzory błękitne i różowe, oraz niezwykle modne szare i miętowe kolory.

Kiedy dziecko wyrośnie już z rożka i jego podstawowa funkcja przestanie być spełniana rodzice mogą go z powodzeniem wykorzystać jako kołderkę lub grubszy kocyk.

Pokazano 1-24 z 87 pozycji
Produkt dodany do ulubionych