Rożki dla niemowląt

becik dla noworodka

Rożek dla niemowlaka jest jednym tych produktów, który znajduje się na każdej liście rodzica kompletującego wyprawkę. Rodzice czasami zastanawiają się, czy rożek niemowlęcy będzie potrzebny, jednakże zwykle już pierwsze dni po porodzie pokazują, jak bardzo ten produkt ułatwia opiekę nad tak małym dzieckiem. Rożki niemowlęce pozwalają mniej doświadczonym rodzicom i ich bliskim poczuć się pewniej, kiedy mają możliwość po raz pierwszy wziąć dziecko na ręce. Becik niemowlęcy pozwala nam bezpiecznie obchodzić się z noworodkiem. Może osoba doświadczona w obchodzeniu się z noworodkiem tego nie doceni, ale mniej doświadczone osoby z pewnością już tak. Będzie to również z pewnością duże ułatwienie dla wielu świeżo upieczonych tatusiów, szczególnie w tych pierwszych dniach.

Pokazano 1-24 z 131 pozycji

Czy rożek niemowlęcy jest komfortowy dla dziecka?

Rożki dla niemowląt używane są w pierwszym okresie życia malucha. Dziecko pojawiając się na świecie, doświadcza zupełnie innych bodźców, niż te z którymi miał do czynienia będąc w brzuszku mamy. Mogło by się wydawać, że swoboda, której doświadcza jest dla niego dużo lepszym doznaniem niż ciasny brzuszek. Jednak pamiętajmy, że zanim noworodek przyszedł na świat, to właśnie ta ciasnota kojarzyła mu się z bezpieczeństwem , błogim ciepłem i komfortem . Owijając dziecko w rożek, sprawiamy, że doświadcza ono podobnych bodźców.

Czy rożek niemowlęcy jest niezbędny?

Rożek dla niemowlaka to produkt, który dla wielu mam jest źródłem dylematu podczas zakupu. Nie każda mama uznaje go za produkt, który musi być częścią wyprawki dla noworodka. Jednak jak i przy wielu innych produktach, tak i w przypadku rożka warto pamiętać, że dla wielu osób zdecydowanie poprawia on komfort obcowania z dzieckiem. Ludzie mając pod ręką rożek, zdecydowanie śmielej biorą dziecko na ręce. Podstawową obawą podczas kontaktu z tak małym dzieckiem, jest troska o jego bezpieczeństwo. Rożek niemowlęcy zdecydowanie to ułatwia. Mama powinna pamiętać, że mimo iż jej jest to niepogrzebne, to jednak będzie to też produkt, który da jej pewność, że kiedy inna osoba trzyma jej dziecko, to robi to bezpiecznie i pewnie.

Rożek jest często używany również jako mata do zabawy lub kołderka w chłodne dni. Będzie to również wyjątkowa pamiątka.

Najpopularniejsze modele rożków dla niemowląt

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy produkt dedykowany dla noworodka doczekał się różnych odmian. Producenci stale starają się urozmaić każdy produkt czyniąc go ładniejszym i lepszym. Również rożki dla niemowląt nie ominął ten trend. 

Rożek niemowlęcy bawełniany

Mimo wielu odmian, rodzice bardzo często stawiają na tradycje. Dlatego rożek dla noworodka szyty jest najczęściej z bawełny i wypełniony antyalergiczną włókniną silikonową. Kupując ten produkt zwracajmy uwagę, aby becik dla niemowlaka wykonany był z materiałów które wygodnie się pierze bo z uwagi na ulewanie po posiłku szybko może on ulec zabrudzeniom. Zaletą bawełny jest również naturalna właściwość tej tkaniny zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza. Dziecko owinięte w rożek bawełniany mniej się poci a jednocześnie zapewniamy mu odpowiednią temperaturę i komfort. Zaletą rożków bawełnianych jest również ich cena. Są one zdecydowanie najbardziej przystępne cenowo. 

Rożek niemowlęcy muślinowy

Muślin jest bardziej szlachetną odmianą zwyczajnej tkaniny bawełnianej. To czym się różni od niej to większa delikatność. Splot rożka muślinowego przypomina ten z którym mamy do czynienia w pieluszkach wielorazowych. Rożek muślinowy będzie odpowiedni zarówno latem jak i zimą.

Rożek minky

Rożek minky wykonywany jest z bawełny i niezwykle popularnego pluszu o tytułowej nazwie. Z wyglądu materiał minky przypomina bąbelki. Jest to typ rożka który jest przytulny i zapewnia ciepło. 

Rożek niemowlęcy velvet

Velvet kojarzy nam się z przytulną tkaniną i taki właśnie jest rożek z niego wykonany. Tkanina ta w rożku występuje w jego zewnętrznej części. W środku znajdziemy tradycyjną bawełnę. Rożek velvet cechuje się miękkością oraz ciepłem. Doskonale sprawdzi się w chłodniejszym otoczeniu.

Rożek niemowlęcy bambusowy

Uszyty z niezwykle modnej tkaniny cenionej za swoje właściwości antyalergiczne. Tkanina bambusowa jest niezwykle delikatna w kontakcie ze skórą noworodka. Ponadto posiada właściwości termoregulacyjne i pochłania nieprzyjemne zapachy. 

Rozmiar i zapięcie becika

Rozmiar jaki posiada tradycyjny becik dla noworodka to ok. 75cm (bok po rozłożeniu). Jest to wymiar który doskonale sprawdza się w okresie w którym rożek jest potrzebny i pozwala odpowiednio zawinąć dziecko.

Rożek dziecięcy może być zapinany na rzep lub przewiązywany dołączoną szarfą. Oba sposoby z pewnością nie przysporzą rodzicom kłopotów. Rzep jest z pewnością szybszy w użytkowaniu, jednak warto podkreślić, że rożki wiązane posiadają swój niezaprzeczalny urok. Rożki wiązane często wykończone są piękną kokardą.

Zarówno szeroki rzep jak i wiązanie pozwalają na regulację rożka i dostosowanie go do potrzeb dziecka.

Rożek usztywniany czy miękki?

Wybierając becik dla dziecka możemy wybierać z pośród kilku rodzajów. Podstawowym modelem jest rożek dla dziecka miękki. Jest to najtańszy model który wybierany jest przez rodziców z uwagi na atrakcyjną cenę. Wymaga on więcej wprawy w podtrzymywaniu dziecka. 

Innym rodzajem są rożki usztywniane dla niemowląt. Rożek usztywniany posiada specjalną kieszeń w tylnej części. Jest to miejsce w którym znajduje się wyjmowane usztywnienie. Może ono być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszy jest rożek dla niemowląt z wkładem kokosowym lub specjalną pianką poliuretanową. Oba materiały doskonale się sprawdzają i dają wygodę zarówno dziecku jak osobie trzymającej maluszka. Rożki dla niemowląt usztywniane posiadają tą zaletę, że lepiej podtrzymują główkę dziecka. Jest to ważne gdy podajemy dziecko osobie która ma mniej doświadczenia w obchodzeniu się z noworodkiem.

Jak prać rożek niemowlęcy?

Rożek jest produktem, który często może ulegać zabrudzeniu. Do prania rożka, powinno się używać dedykowanych dla najmłodszych środków, które nie wywołają alergii na delikatnej skórze dziecka. Zanim wrzucimy rożek do pralki warto sprawdzić metkę, na której znajdziemy przepis prania i postepowania z rożkiem. Część modeli można wrzucić swobodnie do pralki, a część będzie wymagała od nas delikatniejszego postepowania.

Jak długo można używać rożka?

Rożek używany jest najczęściej od urodzenia do 2-3 miesiąca życia. Warto się tutaj kierować przede wszystkim komfortem dziecka. Jeśli obawiacie się, że rożek jest tylko "na chwilę", to nic bardziej mylnego. Rodzice których dzieci już wyrosły z rożka, używają go często jako matę do zabawy, lub kocyk do przykrycia dziecka. 

Produkt dodany do ulubionych