Rożek niemowlęcy dla chłopca i dziewczynki

Rożek dla niemowlaka jest jednym tych produktów, który zwykle znajdziemy na każdej liście rodzica kompletującego wyprawkę. Rodzice czasami zastanawiają się, czy rożek niemowlęcy będzie potrzebny, jednakże zwykle już pierwsze dni po porodzie pokazują, jak bardzo ułatwia on opiekę nad malutkim dzieckiem. Rożki niemowlęce pozwalają mniej doświadczonym rodzicom i ich bliskim poczuć się pewniej, kiedy mają możliwość po raz pierwszy wziąć dziecko na ręce. Becik niemowlęcy pozwala nam bezpiecznie obchodzić się z noworodkiem i właściwie asekurować główkę maluszka. Będzie on z pewnością dużym ułatwieniem dla wielu świeżo upieczonych tatusiów, szczególnie w tych pierwszych dniach po porodzie, kiedy wielu rzeczy związanych z opieką dopiero trzeba się nauczyć. 

Pokazano 1-24 z 127 pozycji

Czy rożek niemowlęcy jest wygodny dla dziecka?

Rożki dla niemowląt używane są w pierwszym okresie życia malucha. Dziecko pojawiając się na świecie, doświadcza zupełnie innych bodźców, niż te z którymi miał do czynienia będąc w brzuszku mamy. Mogło by się wydawać, że swoboda, której doświadcza jest dla niego dużo lepszym doznaniem niż ciasny brzuszek. Jednak pamiętajmy, że zanim noworodek przyszedł na świat, to właśnie ta ciasnota kojarzyła mu się z bezpieczeństwem , błogim ciepłem i komfortem . Owijając dziecko w rożek, sprawiamy, że doświadcza ono podobnych bodźców. Często okazuje się, że maluszek właśnie w roku będzie się czuł lepiej niż na wolności. Łatwo to dostrzec kiedy zauważysz, że w rożku niemowlęcym Twoje dziecko szybko zasypia. 

Czy rożek niemowlęcy jest niezbędny?

Rożek dla niemowlaka to produkt, który dla wielu mam jest źródłem dylematu podczas zakupu. Nie każda mama uznaje go za produkt, który musi być częścią wyprawki dla noworodka. Jednak jak i przy wielu innych produktach, tak i w przypadku rożka warto pamiętać, że dla wielu osób zdecydowanie poprawia on komfort obcowania z dzieckiem. Ludzie mając pod ręką rożek, zdecydowanie śmielej biorą dziecko na ręce. Podstawową obawą podczas kontaktu z tak małym dzieckiem, jest troska o jego bezpieczeństwo. Rożek niemowlęcy zdecydowanie to ułatwia. Każda mama powinna spojrzeć na rożek również w kontekście swojego komfortu psychicznego, więc mimo iż jej jest to niepogrzebne, to jednak będzie to też produkt, który da jej pewność, że kiedy inna osoba trzyma jej dziecko, to robi to bezpiecznie i pewnie.

Rożek jest często używany również jako mata do zabawy lub kołderka w chłodne dni. Będzie to również wyjątkowa pamiątka, którą kiedyś pokażesz swojemu dziecku. 

Najpopularniejsze modele rożków dla niemowląt

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy produkt dedykowany dla noworodka doczekał się różnych odmian. Producenci stale starają się urozmaić każdy produkt czyniąc go ładniejszym i lepszym. Również rożki dla niemowląt nie ominął ten trend. 

Rożek niemowlęcy bawełniany

Mimo wielu odmian, rodzice bardzo często stawiają na tradycje. Dlatego rożek dla noworodka szyty jest najczęściej z bawełny i wypełniony antyalergiczną włókniną silikonową. Kupując ten produkt zwracajmy uwagę, aby becik dla niemowlaka wykonany był z materiałów które wygodnie się pierze, bo z uwagi na ulewanie po posiłku szybko może on ulec zabrudzeniom. Zaletą bawełny jest również naturalna właściwość tej tkaniny zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza. Dziecko owinięte w rożek bawełniany mniej się poci a jednocześnie zapewniamy mu odpowiednią temperaturę i komfort. Zaletą rożków bawełnianych jest również ich cena. Są one zdecydowanie najbardziej przystępne cenowo. 

Rożek niemowlęcy muślinowy

Muślin jest bardziej szlachetną odmianą zwyczajnej tkaniny bawełnianej. To czym się różni od niej to większa delikatność. Splot rożka muślinowego przypomina ten z którym mamy do czynienia w pieluszkach wielorazowych. Rożek muślinowy będzie odpowiedni zarówno latem jak i zimą. Muślin bawełniany bardzo często występuje w odmianie double gauze. Rożki muślinowe z takiej tkaniny łatwo rozpoznać za sprawą charakterystycznych marszczeń. 

Rożek minky

Rożek minky wykonywany jest z bawełny i niezwykle popularnego pluszu minky. Z wyglądu materiał minky przypomina bąbelki. Jest to typ rożka który jest przytulny i zapewnia ciepło. Co ważne ten typ rożka jest dwustronny. Mamy więc możliwość w zależności od potrzeb zwinąć dziecko w z bawełną w środku lub na odwrót. Mimo, iż minky ze wspomnianymi bąbelkami pełni również funkcję sensoryczną, co stanowi dodatkową zaletę, to minky może występować również w innej formie. Coraz popularniejsze są tkaniny minky pikowane. Stanowi on nowość, która często wybierana jest przez swoją oryginalność.

Rożek niemowlęcy velvet

Velvet kojarzy nam się z przytulną tkaniną i taki właśnie jest rożek z niego wykonany. Tkanina ta w rożku występuje w jego zewnętrznej części. W środku znajdziemy tradycyjną bawełnę. Rożek velvet cechuje się miękkością oraz ciepłem. Doskonale sprawdzi się w chłodniejszym otoczeniu.

Rożek niemowlęcy bambusowy

Uszyty z niezwykle modnej tkaniny, cenionej za swoje właściwości antyalergiczne. Tkanina bambusowa jest niezwykle delikatna w kontakcie ze skórą noworodka. Ponadto posiada właściwości termoregulacyjne i pochłania nieprzyjemne zapachy. Rożki bambusowe doskonale sprawdzają się latem. Ich znaczna chłonność sprawia, że wilgoć jest skutecznie odprowadzana ze skóry noworodka.

Rozmiar i zapięcie becika

Rozmiar jaki posiada tradycyjny becik dla noworodka to ok. 75cm (bok po rozłożeniu). Jest to wymiar który doskonale sprawdza się w okresie w którym rożek jest potrzebny i pozwala odpowiednio zawinąć dziecko.

Rożek dziecięcy może być zapinany na rzep lub przewiązywany dołączoną szarfą. Oba sposoby z pewnością nie przysporzą rodzicom kłopotów. Rzep jest rozwiązaniem szybszym w użytkowaniu, jednak warto podkreślić, że rożki wiązane posiadają swój niezaprzeczalny urok. Rożki wiązane często wykończone są piękną kokardą.

Zarówno szeroki rzep jak i wiązanie pozwalają na regulację rożka i dostosowanie go do potrzeb dziecka.

Rożek usztywniany czy miękki?

Wybierając becik dla dziecka możemy wybierać z pośród kilku rodzajów. Podstawowym modelem jest rożek dla dziecka miękki. Jest to najtańszy model który wybierany jest przez rodziców z uwagi na atrakcyjną cenę. Wymaga on więcej wprawy w podtrzymywaniu dziecka, gdyż wiele uwagi musimy nadal poświęcić podtrzymaniu główki. 

Innym rodzajem są rożki usztywniane dla niemowląt. Rożek usztywniany posiada specjalną kieszeń w tylnej części. Jest to miejsce w którym znajduje się wyjmowane usztywnienie. Może ono być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszy jest rożek dla niemowląt z wkładem kokosowym lub specjalną pianką poliuretanową. Oba materiały doskonale się sprawdzają i dają wygodę zarówno dziecku jak osobie trzymającej maluszka. Rożki dla niemowląt usztywniane posiadają tą zaletę, że lepiej podtrzymują główkę dziecka. Jest to ważne gdy podajemy dziecko osobie która ma mniej doświadczenia w obchodzeniu się z noworodkiem.

Jak prać rożek niemowlęcy?

Rożek jest produktem, który często może ulegać zabrudzeniu. Do prania rożka, powinno się używać dedykowanych dla najmłodszych środków, które nie wywołają alergii na delikatnej skórze dziecka. Optymalnie jeśli zdecydujemy się na proszek do prania od 1 dnia życia. Mamy pewność, że zastosowano tam jedynie łagodne środki piorące. Zanim wrzucimy rożek do pralki warto sprawdzić metkę, na której znajdziemy przepis prania i postepowania z rożkiem. Część modeli można wrzucić swobodnie do pralki, a część będzie wymagała od nas delikatniejszego postepowania. 

Jak długo można używać rożka?

Rożek używany jest najczęściej od urodzenia do 2-3 miesiąca życia. Warto się tutaj kierować przede wszystkim komfortem dziecka. Jeśli obawiacie się, że rożek jest tylko "na chwilę", to nic bardziej mylnego. Rodzice których dzieci już wyrosły z rożka, używają go często jako matę do zabawy, lub kocyk do przykrycia dziecka. 

Rożek dla chłopca

Chłopięce wzory rożków, to najczęściej kolorystyka w tradycyjnym błękicie. Coraz częściej spotykamy również szare rożki, zdobione nadrukiem w gwiazdki lub inne motywy. 

Rożek dla dziewczynki

Tutaj od lat królują oczywiście odcienie różu. Warto jednak podkreślić, że te tradycyjna kolorystyka od kilku lat ma już tyle samo zwolenników jak przeciwników. Część rodziców zamiast koloru różowego wybiera rożki niemowlęce w innych odcieniach. Ślicznym uzupełnieniem rożka dla dziewczynki może być urocza kokarda. 

Produkt dodany do ulubionych