Pozytywki dla niemowląt

Szukając zabawki dla noworodka lub dla dziecka w wieku niemowlęcym, warto rozważyć popularne wśród maluchów pozytywki. Pozytywka niemowlęca jest urządzeniem, które emituje delikatne dla ucha dźwięki. Łagodna muzyka działa na dziecko uspokajająco, co zdecydowanie warto wykorzystać kiedy chcemy dziecko ułożyć do spania. W wielu przypadkach, działanie pozytywki jest tak skuteczne, że rodzice chętnie wykorzystują to urządzenie jako stałą cześć rytuału, powtarzaną co wieczór w czasie usypiania pociechy.  

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Pozytywka dla niemowlaka - doskonały prezent dla dziecka na początek

Szukając jednej z pierwszych zabawek dla malutkiego dziecka, czasami mamy trudność z wyborem odpowiedniego produktu. Szczególnie duży kłopot miewamy z zakupami dla noworodka, który tak naprawdę w pierwszych kilku tygodniach życia, nie jest  w stanie nacieszyć się zbyt wieloma produktami. Wiążę się to z ograniczonymi możliwościami dziecka po porodzie, którego zarówno wzrok, jak i możliwości ruchowe są ograniczone. Dopiero po upływie 2-3 miesięcy niemowlak, może zacząć korzystać z pierwszych zabawek pozwalających na chwycenie.

Słuch jest jednym z tych zmysłów, który uznaje się za jeden z lepiej rozwiniętych po urodzeniu. Co więcej nie jedna osoba słyszała, aby już w czasie ciąży mówić do dziecka i puszczać muzykę klasyczną. Muzyka klasyczna dla dzieci wpływa na prawidłowy rozwój mózgu jeszcze nienarodzonego dziecka. Wycisza oraz uspokaja. Łatwo więc dostrzec, że zabawka o delikatnych dźwiękach, może stać się doskonałym prezentem dla noworodka. Stąd tak wielką popularność zyskała pozytywka dla noworodka i niemowlaka

Jak działa pozytywka dla niemowlaka?

Główną funkcją pozytywki niemowlęcej, jest emisja delikatnych dźwięków i łagodnej melodii. Opiera się to zazwyczaj na zasilaniu bateryjnym lub coraz rzadziej spotykanym mechanizmie nakręcanym. 

W przypadku ogromnej większości dzieci, pozytywka ma działanie uspokajające. Małe dzieci, które jej słuchają wyciszają się i przestają grymasić. 

Dźwięki pozytywki dla niemowlaka

Dźwięki wydawane przez pozytywkę dla dziecka, mogą być bardzo różne. Zwykle różnią się w zależności od producenta i modelu zabawki. Zwykle są to spokojne melodie, które nie są w stanie działać drażniąco. Warto jednak wybrać model, który i nam, rodzicom, przypadnie do gustu. W końcu bardzo często i my będziemy go słuchać. Dobrze jeśli melodia jest łagodna, rytmiczna i na tyle charakterystyczna, by łatwo było ją zanucić. Może to być przydatne, kiedy zabraknie pozytywki pod ręką, a będziemy chcieli pomóc dziecku w zaśnięciu.

W przypadku modeli pozytywek zasilanych bateryjnie, czasami jest możliwość zmiany rodzaju melodii. Łatwo wtedy dobrać tą, która maluchowi najbardziej się spodoba lub najlepiej utuli do snu. 

Jak wyglądają pozytywki dla niemowląt?

Wybór pozytywek dla niemowląt, jest bardzo szeroki. Jedne z nich przypominają tradycyjne maskotki - przytulanki, a inne oferowane są jako zawieszki. To na którą my się zdecydujemy powinno zależeć od naszych potrzeb. Jedni rodzice preferują uniwersalne modele, które łatwiej zabrać ze sobą, nawet na spacer, a inni szukają typowej zabawki do łóżeczka niemowlęcego. 

W przypadku pozytywek z zawieszką, ich ogromną zaletą jest możliwość wygodnego zamocowania w najróżniejszych miejscach. Można ją zawiesić na szczebelkach łóżeczka, daszku wózka, czy uchwycie fotelika samochodowego. Jeśli dziecko się do pozytywki bardzo przywiąże, my nie będziemy mieli najmniejszego kłopotu z zabraniem zabawki ze sobą, podczas wyjścia. W dodatku mały gabaryt pozwoli łatwo zmieścić zabawkę do torby dla mamy

Większe modele pozytywek oferowane jako maskotki, posiadają za to zwykle mechanizm który łatwo zdemontować. Jest to praktyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę higienę i łatwość przeprania zabawki. 

Na jakie parametry pozytywek warto zwrócić uwagę?

  • rodzaj emitowanego dźwięku
  • głośność pozytywki
  • rodzaj uchwytu (w przypadku zawieszek)
  • rodzaj zasilania (baterie lub mechanizm nakręcany)
  • dodatkowe funkcje
  • materiał wykonania

Zaawansowane modele pozytywek

Pozytywki dla noworodków i niemowląt, to nie tylko podstawowe modele odtwarzające dźwięk. Coraz częściej spotkać można te, które urozmaicą czas, również pokazem delikatnych światełek. Pozytywka z projektorem lepiej sprawdzi się jednak w przypadku nieco starszych niemowląt, które łatwiej docenią dodatkowe funkcje. Jeśli jednak funkcja lampki lub projektora ma być ułatwieniem również dla rodziców, czuwających nad dzieckiem w nocy, to można rozważyć jej zakup już od 1 miesiąca życia. Tego typu delikatna lampka, ułatwi np. zmianę pieluszki, bez narażania dziecka na nadmierne wybudzenie. 

Ciekawą funkcją jest również czujnik płaczu lub ruchu. Pozwoli on załączyć się zabawce w momencie przebudzenia dziecka. Delikatne aktywowanie funkcji, często pozwala zasnąć dziecku, zanim maluch na dobre się rozbudzi i zacznie płakać. 

Pozytywka dla niemowlaka zapewniająca rozrywkę

Czasami nie szukamy funkcji uspokajającej, lecz wprost przeciwnie, takiej która zapewni dziecku rozrywkę. Warto wtedy wybrać model o zdecydowanie "żywszych" dźwiękach. Zamiast spokojnej kolorystyki zdecydujmy się na model o odważnych kolorach. Ciekawe mogą się okazać mniejsze modele, które poza emitowanymi dźwiękami, posiadają różne struktury materiału lub dodatkowe elementy szeleszczące oraz takie które grzechoczą. 

Ile kosztuje pozytywka dla niemowlaka?

Cena zwykle uzależniona jest od wielkości zabawki i zaawansowania funkcji. Te proste łatwo kupimy już w okolicy 40 zł. Jeśli zależy nam na maskotce z pozytywką, to trzeba się przygotować na wydatek ponad 100 zł. Wiele osób, jako jedną z pierwszych zabawek z pozytywką, kupuje popularne karuzele niemowlęce. Karuzela do łóżeczka również oferowana jest w różnicowanych cenach. Modele zaawansowane mogą posiadać ogromną ilość ciekawych funkcji.

Zobacz karuzele do łóżeczka oferowane przez nasz sklep ---> karuzele.

Pozytywka niemowlęca w formie prezentu

Barwna pozytywka dla noworodka to świetny pomysł na upominek dla malucha. Zabawka która będzie ułatwieniem w opiece nad dzieckiem, ucieszy z pewnością każdego rodzica. 

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych