Pieluchy i pieluszki wielorazowe oraz jednorazowe

Okres niemowlęcy nieprzerwanie związany jest z korzystaniem z różnego rodzaju pieluszek. Wraz z biegiem lat producenci wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, aby ulżyć rodzicom w codziennej opiece oraz zaoferować produkty najwyższej jakości. Rozróżniamy dwa podstawowe grupy tj. pieluchy wielorazowe i pieluszki jednorazowe.
Pieluchy jednorazowe zwane potocznie pampersami używane są przez prawie każdą mamę noworodka czy niemowlaka. W dzisiejszych czasach potrzeba niemałego samozaparcia, aby świadomie do pieluchowania używać pieluszek tetrowych, co wiąże się co prawda z oszczędnościami, lecz również dużo większym nakładem pracy rodzica. Pomimo tych trudności nadal można spotkać rodziców, którzy świetnie sobie z tym radzą. Pampersy dostępne są obecnie, w bardzo atrakcyjnych cenach więc argument oszczędności w miarę upływu lat ma coraz mniejsze znaczenie.
Pielucha wielorazowa dostępna jest pod różnymi postaciami. Zdecydowanie najpopularniejsze są pieluchy tetrowe i flanelowe. Są to pieluch bawełniane, których jednocześnie cena jest bardzo niska i wysoka funkcjonalność w codziennej opiece nad dzieckiem. Coraz częściej rodzice szukają bardziej szlachetnych odmian pieluszek. Sięgają wtedy po pieluszki muślinowe lub bambusowe.