Zabezpieczenie drzwi przed dziećmi

Drzwi podobnie jak inne elementy otoczenia, mogą stanowić dla dziecka duże niebezpieczeństwo. Wiąże się ono szczególnie z ryzykiem przytrzaśnięcia paluszków, które może skończyć się poważnym urazem i bólem. Maluszek kiedy opanuje już umiejętność chodzenia z przyjemnością zacznie poznawać mieszkanie z tej nowej dla siebie perspektywy. Czasami drzwi same w sobie stanowią dla dziecka atrakcję. Niestety maluch nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw z nimi związanych. Łatwość z jaką mogą się one zamknąć wiąże się z ryzykiem zatrzaśnięcia. Jeśli dziecko odpowiednio wcześniej nie zabierze rączek z framugi, to nieszczęście gotowe. Dlatego też niezbędne jest zabezpieczenie drzwi przed dziećmi. Stanowi one blokadę, która nie pozwoli na całkowite zamknięcie drzwi. Elastyczna pianka z której jest ono wykonane, skutecznie amortyzuje skrzydło drzwiowe. Zabezpieczenie do drzwi dla dzieci koniecznie warto zakupić, kiedy tylko nasze dziecko zacznie raczkować. 

Jak zamontować zabezpieczenie do drzwi dla dzieci?

Zanim zaczniemy montować zabezpieczenie do drzwi dla dzieci warto sprawdzić instrukcję dostarczoną przez producenta. Zwykle zawarte są tam cenne wskazówki, które pomogą w prawidłowym montażu oraz sprawią, że zabezpieczenie będzie skuteczne. Ważne również aby dziecko nie mogło w łatwy sposób samo usunąć blokady, co może mieć miejsce przy nie właściwym montażu.

W przypadku zabezpieczenia do drzwi, które zakładamy na skrzydło montaż ogranicza się zwykle do nałożenia jej w odpowiednim miejscu. Warto to zrobić na odpowiedniej wysokości, tak by maluch nie mógł jej łatwo sięgnąć. 

Jeśli dysponujemy zabezpieczeniem do drzwi którego funkcją jest całkowite unieruchomienie skrzydła drzwiowego, to najczęściej wystarczy je zamontować poprzez zaklinowanie na dole (pomiędzy podłogą a skrzydłem).

Aby zamontować zabezpieczenie do drzwi dla dzieci nie musimy posiadać żadnych narzędzi. 

Zabezpieczenie do drzwi dla dzieci - cena

Podstawowe modele zabezpieczeń można nabyć w cenach zaczynających się od ok. 10 zł. Ich cena nie jest wysoka gdyż posiadają dość prostą konstrukcję i wykonane są z plastiku lub pianki. 

Produkt dodany do ulubionych