Łóżeczka turystyczne dla dzieci i niemowląt

Rodzice robią wszystko aby zapewnić dziecku optymalne warunki do wypoczynku. Oczywiście w domu nie ma z tym większego kłopotu. Wystarczy odpowiednio urządzić maluszkowi jego pokoik, lub wygospodarować wystarczająco miejsca na postawienie stałego łóżeczka do spania. Kłopot pojawia się, kiedy znajdziemy się z dzieckiem w miejscu nieprzygotowanym, gdzie zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla maluszka jest utrudnione. Może to być zarówno dom osoby bliskiej, do której przyjechaliśmy z bobasem na wizytę, lub dłuższy wyjazd wakacyjny. Wbrew pozorom zapewnienie bezpiecznego i wygodnego dla niemowlaka miejsca do spania jest bardzo trudne. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie łóżeczko turystyczne dla niemowlaka. Jego niewielkie gabaryty, pozwalają bez kłopotu zmieścić je do każdego bagażnika auta, więc łatwo jest je mieć ze sobą zawsze kiedy pojawi się potrzeba. Łóżeczko turystyczne zapewni dziecku spokojny i wygodny sen. Bezpieczne łóżeczko turystyczne, to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Dlaczego warto posiadać łóżeczko podróżne?

Jeśli planujemy podróżować z malutkim dzieckiem jednym z większych problemów jest zapewnienie maluszkowi odpowiednich warunków do snu. Nie zawsze hotel lub pensjonat do którego trafimy dysponuje w swoich zasobach pokojami z odpowiednim wyposażeniem, czyli łóżeczkiem niemowlęcym. Co więcej, nawet jeśli cudem uda się takie miejsce znaleźć, to nigdy nie mamy pewności czy naszemu maluszkowi, będzie ono odpowiadało i w jakim stanie technicznym je zastaniemy. Dlatego właśnie własne łóżeczko podróżne, to często jeden z warunków udanego wypoczynku całej rodziny. Inną zaletą posiadania własnego łóżeczka podróżnego, jest większe poczucie komfortu u maluszka. Malutkie dzieci, podobnie jak my potrafią się przyzwyczajać do miejsc i przedmiotów. Dziecko, które częściej będzie korzystało ze znanego sobie łóżeczka podróżnego łatwiej uniknie kłopotów z zasypianiem. 

Jakie łóżeczko turystyczne kupić?

Szukając łóżeczka turystycznego należy koniecznie określić nasze potrzeby i zastanowić się jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać poszukiwany model.

Jeśli łóżeczko ma służyć maluszkowi już od urodzenia, to warto postarać się o model, który pozwoli podnieść poziom podłogi. To bardzo ważne dla komfortu opiekujących się noworodkiem rodziców, którzy zyskają łatwiejszy dostęp do dziecka. Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe zapewnia wygodną opiekę nad dzieckiem od urodzenia do osiągniecia wagi 15kg. Jeśli jednak szukamy łóżeczka turystycznego dla starszego dziecka, które potrafi już samo siedzieć, to wyższy poziom podłogi jest całkowicie zbędny i możemy kupić tańszy model łóżeczka. 

Kolejnym przydatnym elementem łóżeczka turystycznego jest funkcja pozwalająca na odsłonięcie wyjścia dla maluszka. Zwykle ma to formę specjalnych drzwiczek na suwaczek, co ułatwia starszemu dziecku wydostanie się po przebudzeniu. 

Bardziej zaawansowane modele łóżeczek turystycznych mogą posiadać funkcję opuszczanego boku. Jest to duże ułatwienie dla rodziców, którzy chcą mieć łatwy dostęp do dziecka. Opuszczany bok przekształca łóżeczko w model dostawny, który łatwo przystawić do łóżka rodziców.

Łóżeczka turystyczne na dłuższe i krótkie wyjazdy

Łóżeczko turystyczne to produkt, który wspaniale się sprawdza nie tylko w czasie wakacyjnych wypraw. Dla wielu rodziców stanowi ono produkt niezbędny podczas rodzinnych odwiedzin. Łóżeczka turystyczne za sprawą praktycznego mechanizmu składania, mogą być rozłożone w kilka chwil. Co ważniejsze nie zajmują dużo miejsca więc często kupowane są jako produkt awaryjny np. do domu dziadków maluszka. Nawet jeśli podejmiemy decyzje o stałym przewożeniu łóżeczka w aucie, to nie zajmie ono wiele miejsca, a dołączony pokrowiec ułatwi przenoszenie. 

Komfort korzystania z łóżeczka poprawia również obecność kółek. Dzięki nim przestawienie łóżeczka turystycznego nie sprawi nikomu problemu.

Łóżeczko turystyczne - kolorystyka dla dziewczynki i chłopca

W tym zakresie rodzice mają całkowitą dowolność i mogą wybierać zarówno w uniwersalnych kolorach, takich jak modne szarości, czy odcienie zielone, lecz również wybrać łóżeczko które typowo będzie pasować do dziewczynki lub chłopca. 

Produkt dodany do ulubionych