Kocyki bambusowe

Kiedy szukamy kocyka dla niemowlaka zwracamy uwagę na wiele różnych jego cech. Dla większości mam najważniejszymi atutami produktu będą jego miękkość, naturalność i oczywiście uroczy wygląd. Wszystko to łączy w sobie kocyk bambusowy

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Naturalność kocyków wykonanych z bambusa

Niezwykle ważnym jest, aby w przypadku najmniejszych dzieci dbać o ich delikatną skórę. Skóra noworodków jest bardzo wrażliwa i delikatna. Łatwo ulega podrażnieniom, więc musimy uważać na produkty, które kupujemy maluchowi. Jak powszechnie wiadomo najlepsze dla dzieci są produkty pochodzenia naturalnego. To pierwsza i najważniejsza cecha kocyka bambusowego. Jest on produktem w pełni naturalnym. Doskonale sprawdzi się on jako pierwszy kocyk dla noworodka. 

Czy kocyki bambusowe są produktem EKO?

Problematyka dbania o środowisko jest coraz szerzej poruszana w naszym codziennym życiu. W czasach w których króluje sztuczność, coraz więcej osób szuka produktów, które produkowane są z poszanowaniem natury. Jednym z takich produktów są kocyki wykonane z włókien bambusowych. 

Włókna potrzebne do produkcji kocyka pochodzą z roślin które uprawiane są w zgodzie z naturą. Bambus jest rośliną naturalnie rosnącą i znaną z szybkiego wzrostu oraz właściwości regeneracyjnych. Również w sytuacji globalnego zapotrzebowania na wodę można dostrzec zalety bambusa. Roślina ta nie jest pod tym względem wymagająca i ma niskie zapotrzebowanie. 

W przypadku bambusa który posiada swoje naturalne właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne nie ma potrzeby stosowania agresywnych środków chemicznych ochrony roślin. Bambus nie jest atakowany przez szkodniki i patogeny. 

Ostatnią zaletą EKO, którą może się poszczycić kocyk bambusowy jest jego pełna biodegradowalność. 

Jaki kocyk bambusowy dla niemowlaka warto wybrać?

Wybór kocyków w sklepie dla niemowląt abc-bobasa.pl jest szeroki. Znajdziemy tu produkty takich marek jak m.in. Texpol czy Bocioland. Marki te tworzą wyjątkowe produkty. Kocyki bambusowe produkowane są w różnej kolorystyce. Znajdziemy zarówno tradycyjny róż i błękit jak i stonowane szarości. Dla odważnych producenci proponują kocyki w intensywnym malinowym odcieniu lub modnej musztardzie. 

Poza kolorystyką mamy okazję wybrać również splot. W ofercie dostępne są kocyki bambusowe o grubszym i cieńszym splocie. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. 

Jaki rozmiar kocyka bambusowego jest najlepszy?

Zdecydowanie optymalnym rozmiarem cechują się kocyki bambusowe w rozmiarze ok. 80x100cm. Doskonale sprawdzają się one w domu jak i podczas spaceru. Są na tyle duże, że łatwo możemy okryć i owinąć dziecko. No i oczywiście posiadają zaletę w postaci atrakcyjnej ceny w porównaniu z dużo większymi odpowiednikami. 

Zalety kocyków bambusowych

  • Włókna bambusowe charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi.
  • Jako produkt hipoalergiczny są przyjazne dla skóry niemowlaka. Nie wywołują alergii oraz podrażnień. Ponieważ nie stosuje podczas uprawy bambusa toksycznych substancji to również jego włókna są od nich całkowicie wolne. Dla noworodków, które posiadają cienką i wrażliwą skórę jest to ważne.
  • Zaleta produktów wykonanych z bambusa jest również naturalna termoregulacja. W pełni oddychająca tkanina doskonale będzie się zachowywała zarówno zimą jak i latem. W zimnych miesiącach kocyk bambusowy zapewni dziecku przyjemne ciepło - nie powodując jednocześnie przegrzania. Latem kocyk bambusowy bardzo delikatnie schłodzi i ochroni malucha przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jest on więc doskonałym produktem całorocznym.
  • Materiał wykonany w włókien bambusowych jest ponadto bardzo chłonny. Ich włókna dość luźno skręcone powodują że pochłania wodę nawet trzykrotnie lepiej niż podobny produkt bawełniany.
  • Kocyk bambusowy śmiało można nazwać produktem najwyższej jakości. Poza cechami prozdrowotnymi odznacza się również atrakcyjnością wizualną. Rodzicom podoba się w nich elegancki połysk i jedwabista gładkość. 
  • Produkty wykonane z włókien bambusowych dobrze zachowują się również w praniu co przekłada się na ich długotrwałe użytkowanie. 

Kocyk bambusowo bawełniany

Producenci dla urozmaicenia struktury kocyka często stosują również połączenie włókien bambusa z innym naturalny surowcem, czyli bawełną. Połączenie to sprawdza się doskonale i również jest polecane dla najmłodszych dzieci. 

Zastosowanie kocyka bambusowego

  • Doskonale sprawdzi się w wózku głębokim, spacerowym czy nosidełku niemowlęcym
  • Jako produkt całoroczny i praktyczny możemy go użyć zarówno podczas spaceru jak dłuższego wyjazdu. 
  • Doskonały podczas każdej pory roku. 
  • Wspaniale sprawdza się w domu podczas codziennej opieki nad dzieckiem.

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".