Majtki ciążowe

Z całą pewnością podczas ciąży warto nosić specjalne figi ciążowe. Oprócz tego, że majtki dla kobiet w ciąży wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają kobiecie maksymalny komfort noszenia. Majtki ciążowe pod brzuch pozwolą na swobodę ruchów, a te na brzuch dyskretnie go zasłonią i podtrzymają. Jedne, jak i drugie utrzymują naturalną równowagę skóry dzięki właściwościom bakteriostatycznym i zapewniają swobodny przepływ powietrza.
Majtki ciążowe i ich rozmiar należy dobierać w zależności od zaawansowania ciąży. Majtki dla ciężarnych powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Jeśli wybieramy majtki ciążowe na brzuch, zwracajmy uwagę, aby były odpowiednio elastyczne i gumka na tyle delikatna, aby nie uciskać zbyt mocno brzuszka ciążowego.
Szukając tego typu produktów, warto zwrócić uwagę na majtki bezszwowe, których komfort noszenia stoi na najwyższym poziomie. Wybór odpowiedniej bielizny ciążowej jest niezwykle ważny również z uwagi na ochronę przed infekcjami, które mogą być groźne dla mamy i dziecka.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Wygodne majtki ciążowe

Zapewnienie wygody w ciąży jest ważne nie tylko z powodu lepszego samopoczucia przyszłej mamy, lecz również pozwala bardziej komfortowo radzić sobie z dolegliwościami. Im bardziej zaawansowana ciąża, tym trudniej wykonywać nam niektóre czynności. W pewnym momencie nawet wygodne ułożenie się do snu będzie nie lada wyzwaniem. Kobiety w ciąży często narzekają na dużą wrażliwość skóry i bodźców uciskowych, stąd tak ważne by majtki ciążowe były odpowiednio skrojone na potrzeby przyszłej mamy. W majtkach ciążowych producenci zwracają uwagę na fason, który nie powinien uciskać oraz uwzględniać stale rosnący brzuszek. Z tego względu zamiast nieprzyjemnych gumek często stosowane są pasy z dzianiny, które delikatnie podtrzymują bieliznę i jednocześnie pewnie utrzymują ją na miejscu.

Bezpieczne majtki ciążowe

Ciąża to czas, w którym kobieta musi szczególnie uważać na swoje zdrowie. Odpowiednia bielizna ciążowa skutecznie w tym pomaga. Jedną z niezwykle istotnych kwestii jest dbałość o higienę okolic intymnych. Hormony ciążowe, które mają przygotować organizm do roli matki, mogą niekorzystnie wpływać na pH tych miejsc. To przyczyna odpowiedzialna za większe ryzyko pojawienia się infekcji, która w ciąży może być bardzo groźna. Poza odpowiednimi zabiegami higienicznymi ważne jest również stosowanie zdrowiej bielizny ciążowej. Odpowiednie majtki ciążowe ograniczają ryzyko infekcji i pomagają zapewnić właściwy przepływ powietrza. Warto również pamiętać, że panie, które przed ciążą preferowały stringi, po zajściu w nią powinny z uwagi na większe ryzyko wędrówki bakterii całkowicie z nich zrezygnować.

Bezpieczna bielizna to również brak ucisku dla rosnącego brzucha, co jest oczywistą zaletą w przypadku odpowiednio skrojonych majtek ciążowych.

Pamiętajmy również o odpowiedniej pielęgnacji bielizny ciążowej. Aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych, dobrze jest prać majtki ciążowe, stosując łagodne środki piorące. Jeśli miewamy z tym kłopot, to warto zastosować nawet proszki dedykowane dla niemowląt, w których producenci ograniczają ilość dodatków.

Majtki ciążowe pod brzuch

To model, który zdecydowanie częściej preferowany jest na wczesnych etapach ciąży. Lepiej sprawdzają się również latem, kiedy wysoka temperatura może powodować dyskomfort. Latem również majtki ciążowe pod brzuch łatwiej dopasować do noszonej odzieży.

Majtki ciążowe na brzuch

Majtki z wysokim stanem preferowane są przez kobiety w zaawansowanej ciąży. W ostatnim trymestrze ciąży rosnący brzuszek stanowi coraz większe obciążenie dla kręgosłupa. Pojawiają się bóle, które można złagodzić właśnie dzięki odpowiednim majtkom ciążowym. 

Z jakiego materiału powinny być wykonane majtki ciążowe?

Jak już wcześniej wspomniano, poza krojem duże znaczenie ma też odpowiedni materiał. Preferowane są naturalne dzianiny, które nie ograniczają dostępu powietrza. Najczęściej wybieramy więc bawełniane majtki ciążowe. Doskonale sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. Są delikatne dla skóry, nie powodują podrażnień czy reakcji alergicznych. Istotna jest również cena, która w przypadku majtek ciążowych z bawełny nie jest wysoka.

Produkt dodany do ulubionych