Pościel do wózka

Kiedy przychodzi na świat dziecko, jest to jeden z piękniejszych momentów w życiu. Nie możemy się doczekać kiedy maluszek znajdzie się już w domu. Każda chwila spędzona z maluszkiem jest wyjątkowa. Dużą radość sprawiają również spacery z dzieckiem do których warto się porządnie przygotować. W zależności od pogody i pory roku poza wózkiem z gondolą potrzebne mogą się okazać dodatkowe akcesoria, które zapewnią dziecku komfort i ciepło. Jeśli spacer odbywa się latem, to zwykle wystarcza cienka naturalna pieluszka bambusowa, jednak zimą i jesienią watro posiadać coś cieplejszego, np. pościel do wózka. Dzięki niej mamy możliwość lepszego zabezpieczenia dziecka przed zimnem i wiatrem. Jest to bardzo ważne zarówno w przypadku noworodków jak i niemowląt. Pościel do wózka powinna być wykonana z odpowiednich materiałów, które nie tylko zapewnią dziecku ciepło, ale również nie podrażnią jego delikatnej skóry. Tak jak w przypadku wielu innych produktów, również i tutaj doskonale sprawdzą się produkty wykonane np. z bawełny 100% lub włókien bambusowych. 

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Spacer z maluszkiem to czysta przyjemność. Jeśli tylko pogoda jest odpowiednia, to warto aby odbywał się jak najczęściej. Oczywiście odpowiedni wózek to jedno, ale niezbędne są również inne produkty, które pozwolą dziecku podróżować komfortowo. Jednym z ważniejszych zaraz po wózku jest pościel do niego. 

Pościel do wózka a pora roku

Kompletując wyprawkę dla noworodka, musimy pamiętać aby skompletować produkty odpowiednie dla różnych pór roku. Również nie zapominajmy, że nawet spodziewając się dziecka , które przyjdzie na świat np. w czerwcu, to nie można zapominać o tym, że pogoda potrafi być kapryśna i występują dni, kiedy potrzebne będzie cieplejsze okrycie. 

W czasie lata i ciepłych dni, rodzice wybierając się na spacer zwykle nie przykrywają niczym maluszka. Jeśli jednak mamy wątpliwości i chcemy osłonić dziecko np. od chłodniejszego wiatru to można posłużyć się pieluszką muślinową lub pieluszką bambusową. Jest to zdecydowanie najlżejszy rodzaj okrycia dla dziecka i nie nadaje się przy niższych temperaturach.

W roli pościeli do wózka o średniej grubości używany jest najczęściej kocyk niemowlęcy. Mogą to być tradycyjne kocyki lub obecnie modne połączenia tkaniny bawełnianej z pluszem minky. W zależności od potrzeb zestawy te, mogą występować z różną grubością wypełnienia. Kocyki wspaniale sprawdzą się wiosną kiedy temperatura nie jest ani niska, ani bardzo wysoka. 

Zimą rodzice często sięgają po pościel do wózka bawełnianą z grubszym wypełnieniem. Zapewnia ona dziecku lepszą ochronę przed zimnem i izoluje od chłodnego wiatru. Wybierając się zimą na spacer z maluszkiem, nie możemy zapominać o zaizolowaniu również powierzchni pod dzieckiem. Warto wykorzystać do tego np. kocyk. 

Rozmiar pościeli do wózka

W przypadku wózka nie warto przesadzać z wielkością pościeli. Gondola ma ograniczoną przestrzeń i nadmiar pościeli może się okazać bardzo kłopotliwy. Jaki więc rozmiar pościeli do wózka będzie odpowiedni? Polecamy pościel do wózka gdzie rozmiar kołderki to ok. 55x75cm. Jest to rozmiar który łatwo dopasować do wózka głębokiego i maluch czuje się komfortowo. 

Pościel do wózka - materiał

W zależności od preferencji rodzica i temperatury, pościel do wózka oferowana jest z różnych materiałów. Zdecydowanie najczęściej rodzice wybierają pościel do wózka z bawełny, która jest delikatna dla skóry maluszka i atrakcyjna cenowo. Bawełna jest również materiałem łatwym do utrzymania w czystości. Jej pranie nie sprawi kłopotu żadnej mamie. 

W przypadku pościeli do wózka w formie różnego rodzaju kocyków, dużą popularnością cieszą się zestawienia bawełny i innych materiałów. Plusz minky to delikatny i miły w dotyku materiał. Łatwo go poznać za sprawą charakterystycznych wypustek, zapewniających dziecku dodatkową stymulację.

Pościel do wózka często posiada zintegrowane wypełnienie, które jest wszyte po obwodzie kołderki. Zabezpiecza to wypełnienie przed przemieszczaniem. Otrzymujemy też dzięki temu gotowy produkt i nie musimy się martwić zakupem dodatkowych elementów. 

Zestaw do wózka czy sama kołderka?

Pościel do wózka, może występować w postaci pojedynczej kołderki lub zestawu z poduszeczką. Poduszka w początkowym okresie zwykle nie jest potrzebna, lecz warto rozważyć jej zakup, gdyż komplet doskonale sprawdzi się również u starszych niemowląt. Poduszki oferowane są w tradycyjnej prostokątnej formie lub np. stylizowane na głowę misia, co nadaje uroku całemu zestawowi. 

Produkt dodany do ulubionych