Butelki Tommee Tippee 0m+ 3m+ 6m+

Wybór odpowiedniej butelki do karmienia noworodka potrafi być dla rodziców wyzwaniem. Podejmując tę decyzję z pewnością nie możemy pominąć butelki Tommee Tippee. Nie mając wcześniej kontaktu z produktami tej marki, jej nazwa może być dość zagadkowa, jednak produkty Tommee Tippee są już bardzo dobrze znane na całym świecie. Mimo że sama marka powstała w Stanach Zjednoczonych, to popularność zdobyła wiele lat temu przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Obecnie butelki Tommee Tippee dostępne są na całym świecie, gdzie zyskały uznanie i wiernych fanów. Butelki Tommee Tippee dedykowane dla dzieci od urodzenia. Dostępne są więc wersje dla noworodka 0m+ oraz dla dzieci w wieku niemowlęcym. Butelki Tommee Tippee są produktami pełnymi innowacyjnych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje specjalny system  antykolkowy w postaci rurki odpowietrzającej oraz czujnik temperatury, który stanowi dla rodziców ostrzeżenie przed zbyt wysoką temperaturą pokarmu w butelce. Te ciekawe rozwiązania można znaleźć w butelce linii Advance.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Butelki Tommee Tippee — rodzaje

W ofercie marki Tommee Tippee na stałe obecne są dwa rodzaje butelek. Linia klasyczna to butelki Closer to Nature. To rodzaj butelek oferujących podstawową funkcjonalność. 

Dla mam, które obawiają się kolki niemowlęcej powstała rodzina butelek Tommee Tippee Advanced. Butelki te zostały tak skonstruowane, by zapewnić możliwie największą ochronę przed kolką.

Butelki Tommee Tippee

Butelka Tommee Tippee Closer to Nature — klasyczna

Klasyczny model butelki Tommee Tippee. Dedykowana dla dzieci już od urodzenia. Posiada poręczny i wygodny kształt, który pozwala na wygodne karmienie dziecka. Butelki Closer to Nature oferowane są w kilku pojemnościach. Dla noworodków polecamy butelki o pojemności 150 i 160 ml. W modelach tych zastosowano smoczek o najwolniejszym przepływie, czyli o oznaczeniu 0m+. Dla nieco starszych dzieci, których potrzeby są już większe przewidziano butelkę klasyczną Tommee Tippee o pojemności 340 ml. Model ten ma na podstawowym wyposażeniu smoczek 3m+.

System antykolkowy butelek Tommee Tippee Closer to Nature

Butelki Tommee Tippee Closer to Nature w ramach systemu antykolkowego posiadają smoczek wyposażony w zaworek odpowietrzający. Dzięki niemu powietrze, zamiast mieszać się z pokarmem, ma drogę ujścia. Inną funkcją zaworka, jest zapobieganie zasysaniu się smoczka, co ułatwia wygodne picie mleka przez dziecko, bez niepotrzebnych przerw w karmieniu. 

Butelka Tommee Tippee Advanced Anti-Colic

Jak sama nazwa wskazuje butelki tego rodzaju, posiadają zaawansowany system odpowietrzania, który ma ograniczać ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej. Butelki Tommee Tippee Advanced Anti-Colic oferowane są w dwóch pojemnościach. Dla maluszków przewidziano butelki 150 ml i 260 ml. Większa pojemność 340 ml nie występuje w tej linii z prostego powodu. Kiedy dziecko będzie wieku odpowiednim do przejścia na największą pojemność, system antykolkowy jest już niepotrzebny, bo dolegliwość ta dotyczy wyłącznie dzieci w pierwszych miesiącach życia. Starsze niemowlę może przejść już wtedy na klasyczną linię butelek Tommee Tippee o nazwie Closer to Nature. 

System antykolkowy butelek Tommee Tippee Advances Anti-Colic

Oparty on jest na obecności specjalnej rurki odpowietrzającej, która współpracuje wraz ze smoczkiem dedykowanym specjalnie dla butelek Advanced. Skutecznie nie dopuszczają one do mieszania się mleka z powietrzem. Mając butelki Advanced musimy pamiętać, że mogą one być używane wyłącznie ze smoczkami  z tej samej linii. 

Jakie butelki Tommee Tippee wybrać, szklane czy plastikowe?

Podstawowym modelem butelek Tommee Tippee są te wykonane z plastiku. Rodzice preferują je z uwagi na większą wytrzymałość na upadki. Jeśli natomiast niezwykle ważne jest dla nas dokładne domycie butelki i nie przeraża nas ich kruchość, to warto wybrać szklaną butelkę Tommee Tippee. Pozwala ona na wygodne mycie.

Butelki Tommee Tippee zestaw

Kompletując produkty dla noworodka, mamy świadomość, że z wielu nasze dziecko dość szybko wyrośnie. Dotyczy to również butelek do karmienia, których pojemność należy zwiększać, tak by sprostać wymaganiom rosnącego dziecka. Warto na początku zastanowić się, czy zamiast systematycznych zakupów nie kupić całego zestawu butelek Tommee Tippee. Dzięki niemu będziemy gotowi zarówno na zmianę butelki, jak i smoczka.

Zalety smoczka w butelce Tommee Tippee

Smoczki do butelek Tommee Tippee przygotowano tak, by imitowały one matczyną pierś. Dzięki temu dziecko chętnie chwyta smoczek i proces karmienia, przebiega bez zakłóceń. Istotna jest nie tylko faktura smoczka i jakość zastosowanego materiału, ale również sama giętkość i jego elastyczność. Smoczki wykonywane są z wysokiej jakości silikonu, który cechuje się wysoką odpornością. Podobnie jak w przypadku butelek Tommee Tippee, również smoczki oferowane są w dwóch rodzajach. Jedne do butelek klasycznych a drugie do zaawansowanych antykolkowych. Smoczki nie pasują zamiennie więc ważny jest zakup modelu pasującego do posiadanej butelki Tommee Tippee.

Produkt dodany do ulubionych