Kombinezony

W okresie noworodkowym i niemowlęcym dzieci są szczególnie wrażliwe na niskie temperatury stąd rodzice powinni odpowiednio zadbać o zabezpieczenie termiczne malucha.

Jak skutecznie ochronić noworodka przed niską temperaturą?

Aby uniknąć przemarznięcia i przewiania warto stosować kombinezon dla noworodka. Kombinezon zimowy dla noworodka ma zwykle formę pajacyka z kapturkiem. Tym jednak co odróżnia kombinezon niemowlęcy od pajaca jest w głównej mierze dużo grubsza struktura. Kombinezon dla niemowlaka jest najczęściej ubrankiem wierzchnim tzn. zakładany jest na samym końcu. Pod kombinezonem dziecko posiada tradycyjne ubranka w formie body, pajacyka, czy kaftanika i spodenek. Kombinezon niemowlęcy zimowy pozwala bardzo dokładnie zabezpieczyć dziecko przed chłodem. Zasłania on poza twarzą wszystkie fragmenty ciała dziecka. Kombinezony zimowe dla niemowląt doskonale chronią również nóżki i rączki dziecka czyli elementy ciała które bardzo łatwo ulegają zwykle wyziębieniu. Kombinezon zimowy dla niemowlaka dla wygody rodziców zapinany jest zwykle na suwak. Produkowane są one z różnych materiałów przy czym producenci najczęściej decydują się na te materiały które zapewnią dziecku odpowiednią izolację od zimna. Popularne są welury lub materiały tzw. misiowate (połączenie bawełny i poliestru). Czasami kombinezony dla niemowląt posiadają wierzchnią warstwę z nieprzemakalnego poliestru i podszewkę z materiału bawełnianego. Kolorystyka podobnie jak przy innej odzieży jest zróżnicowana i bez kłopotu wybiorą Państwo kombinezon dla chłopca jak i dziewczynki.

Inną formą kombinezonów są modele przypominające śpiworki. Kombinezon w formie śpiworka dedykowany jest dla młodszych dzieci. Najpopularniejszymi rozmiarami dla tej formy kombinezonu jest 56, 62, 68 i 74. Kombinezon 56 kupowany jest zwykle jako część wyprawki dla maluszków które rodzą się w chłodnych porach roku (zima i miesiące jesienne). Czasami rodzice kompletując wyprawkę zamiast rozmiaru 56 decydują się od razu na kombinezon niemowlęcy zimowy 62 tak aby dziecko za szybko nie wyrosło z początkowego rozmiaru i maluch mógł się nacieszyć kombinezonem przez kilka miesięcy.

W sklepie abc-bobasa.pl znajdą Państwo również ubranka dla starszych dzieci. Dużą popularnością cieszy się zarówno kombinezon 80 jak i kombinezony w rozmiarze 86.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji
Produkt dodany do ulubionych