Blokady i zabezpieczenia przed dziećmi

Kiedy maluszek zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki nowe zakamarki domu stają przed nim otworem i stanowią nie lada atrakcję. Odpowiedzialni rodzice powinni pamiętać, że większość elementów składających się na wyposażenie standardowego pokoju może stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka i grozić nieprzyjemnym urazem. Zwykłe drzwi, szafki czy szuflady dla niemowlaka, który uwielbia zaglądać wszędzie, są dość niebezpieczne. Warto pomyśleć zawczasu o właściwym ich zabezpieczeniu.

Właściwe zabezpieczenie mieszkania to również komfort psychiczny dla rodzica. Oczywiście nawet najlepsze zabezpieczenia przed dziećmi nie stanowią 100% pewności, że nic się nie stanie, więc warto być czujnym i starać się bacznie obserwować brzdąca. 

W dziale tym staraliśmy się zebrać dla Państwa najbardziej popularne i praktyczne zabezpieczenia dla niemowląt. Koszt zakupu jest niewielki a ograniczyć możemy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnej sytuacji. Zabezpieczenia dla dziecka pogrupowano w działy dzięki czemu w łatwy sposób znajdą Państwo interesujący i potrzebny asortyment.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Każdy rodzic wyczekuje chwili w której dziecko zacznie raczkować i potem postawi swoje pierwsze kroczki. Jest to moment w którym wiele się zmienia, bo nasz maluszek zamiast stale leżeć, zaczyna się przemieszczać i poznawać z zupełnie innej perspektywy swoje otoczenie. Jest to również moment w którym musimy sobie uświadomić, że nasze mieszkanie lub dom, mogą być dla dziecka niebezpieczne. Ciekawość poznania świata dla tak małego dziecka jest ogromną, więc możemy się spodziewać, że zacznie próbować zerknąć w każdy zakamarek.

Jakie zabezpieczenia dla dzieci warto posiadać?

Zabezpieczenia przed dziećmi dla gniazdek elektrycznych

W każdym domu są obecne gniazdka elektryczne i znaleźć można je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Stanowią one ogromne niebezpieczeństwo gdyż maluszek może przypadkową rzecz próbować do nich włożyć. Jeśli będzie to coś co przewodzi prąd, to może dojść do tragedii. Jak się przed tym właściwie zabezpieczyć? Pomocne będą zabezpieczenia do gniazdek. Zwykle są to plastikowe zatyczki, które wkładamy do gniazdka, podobnie jak wtyczkę. Z racji niskiej budowy zabezpieczenia, jego wyjęcie jest niezwykle trudne, stąd często sprzedawane są z tzw. kluczykiem, który pozwala łatwo zabezpieczenie wydobyć. 

Coraz więcej domów posiada gniazdka elektryczne z zintegrowanym zabezpieczeniem. Warto jednak dobrze sprawdzić wszystkie gniazdka, bo nie jest to standardem i nadal można kupić np. przedłużacze, bez tej przydatnej funkcji. 

Nie zapominajmy również o kablach elektrycznych. Co prawda nie stanowią one zwykle zagrożenia, nawet kiedy dziecko weźmie je do ręki, jednak maluch zawsze może taki kabel pociągnąć i zrzucić na siebie urządzenie. Dobrze więc możliwie jak najlepiej, pochować wszystkie przewody np. za meblami lub w specjalnych korytkach. 

Zabezpieczenie przed dziećmi schodów

W domach piętrowym, dużym zagrożeniem są schody. Maluch nie zdaje sobie sprawy, jakim wyzwaniem mogą być dla niego i nie potrafi bezpiecznie po nich się poruszać. Jeśli więc w domu dostęp do schodów nie jest zablokowany w żaden sposób, to koniecznie należy kupić specjalną bramkę na schody, która nie pozwoli dziecku jej przekroczyć. 

Zabezpieczenie przed dziećmi dla szafek

Szafki mogą być dla dziecka niebezpieczne z różnych przyczyn. Pierwszy zagrożeniem może stać się och zawartość. Jeśli więc trzymamy w niskich szufladach rzeczy nieodpowiednie dla dzieci, to warto rozważyć ich przeniesienie ma górne półki lub w zupełnie inne bezpieczne miejsce. Kolejne niebezpieczeństwo szafek wiąże się z szufladami i zamknięciami w formie drzwiczek. Często przy braku odpowiednich zabezpieczeń do szafek, dochodzi do bardzo bolesnego przytrzaśnięcia paluszków dziecka. Koniecznie warto więc zdobyć zabezpieczenia, które nie pozwolą ich otworzyć. 

Zabezpieczenia przed dziećmi krawędzi i narożników mebli

Dużym niebezpieczeństwem dla maluszków mogą być krawędzie i narożniki. Znajdziemy je niestety w praktycznie każdym meblu. Trudno jest okleić każdą krawędź, więc warto zabezpieczyć, te które są największym ryzykiem, np. w pokoju gdzie dziecko spędza najwięcej czasu. Koniecznie pamiętajmy szczególnie o narożnikach, które przy punktowym uderzeniu się dziecka, mogą być groźne. 

Zabezpieczenie dla dzieci do drzwi

Maluszki uwielbiają obserwować rodziców i naśladować wykonywane przez nich czynności. Drzwi potrafią więc być dla nich również groźne. Maluch nie zdaje sobie sprawy, że może przytrzasnąć sobie palce. Pomocne będą specjalne zabezpieczenia do drzwi dla dzieci, które występują najczęściej w formie ograniczników, które nie pozwolą na całkowite zamknięcie. 

Produkt dodany do ulubionych