Zabezpieczenia do gniazdek eleketrycznych

Każde dziecko posiada naturalną ciekawość świata, która sprawia, że chętnie interesuje się wszystkim co znajdzie na swojej drodze. Często musimy chronić maluszka przed tym co w mieszkaniu może być niebezpieczne. Jednym z elementów, które znajdują się w każdym domu są gniazdka elektryczne. Mogą one stwarzać niebezpieczeństwo dla dzieci w każdym wieku. Aby nie martwić się, warto postarać się o specjalne zabezpieczenie gniazdek elektrycznych przed dziećmi. Ten prosty element skutecznie uchroni maluszka przed dostępem do wnętrza gniazdka i nie pozwoli dziecku nic do niego włożyć. 

Dlaczego zabezpieczenie do gniazdek elektrycznych jest tak potrzebne?

Gniazdko elektryczne to podstawowy element każdego mieszkania. Znaleźć możemy je praktycznie w każdym pomieszczeniu i zwykle usytułowane są tak aby dostęp do nich był łatwy. Nie rzadko więc są odkryte i niczym nie zabezpieczone. Dla osoby dorosłej nie stanowi to problemu, jednak sytuacja diametralnie zmienia się , kiedy w naszym otoczeniu pojawia się dziecko. Maluszki uwielbiają bawić się różnymi przedmiotami i wszystko potrafi stanowić dla atrakcję. Tak samo gniazdko elektryczne, które kusi otworami, aby coś do niego włożyć. 

Życie wielokrotnie uczy nas, że warto "dmuchać na zimne" i nawet jeśli nie zauważamy na co dzień większego zainteresowania ze strony naszego dziecka dla gniazdek, to nigdy nie możemy być pewni, że pewnego dnia to się nie zmieni. Odpowiednie zabezpieczenie gniazdek dla dzieci, zminimalizuje ryzyko nieszczęścia. 

Kiedy warto kupić zabezpieczenia gniazdek elektrycznych?

Zadbanie o bezpieczeństwo otoczenia dziecka jest niezwykle ważne, szczególnie kiedy nasz maluszek zacznie raczkować. Jest to odpowiedni czas aby dokładnie sprawdzić całe wyposażenie i zweryfikować drzwi, meble jak i inne elementy otoczenia, takie jak gniazdka. Część zabezpieczeń będzie potrzebna przede wszystkim w czasie nauki chodzenia, a inne takie jak zabezpieczenia gniazd elektrycznych warto używać przez długi czas. 

Jak działa zabezpieczenie gniazdek elektrycznych?

Wbrew pozorom jest to niezwykle prosty element. Zwykle składa się z jednego elementu plastiku odlanego we właściwym kształcie. Bolce zabezpieczenia wkładamy do gniazdka. Dzięki temu, że wykonane jest z plastiku, to nie przewodzi prądu. Zabezpieczenie szczelnie wypełnia gniazdko, co nie pozwala na jakąkolwiek manipulację przy nim. 

Za sprawą uniwersalnego rozmiaru zabezpieczenia gniazdek, nie musimy się martwić o montaż, gdyż zwykle pasuje do większość modeli gniazd sprzedawanych w Polsce. 

Zabezpieczenie gniazd może być montowane tylko w jedną stronę, czyli bolcami skierowanymi do gniazdka. Jeśli włożymy je odwrotnie, to istnieje ogromne ryzyko wypadnięcia. 

Większość zabezpieczeń do gniazdek elektrycznych wyjmuje się za pomocą załączonego kluczyka. Pozwala on łatwiej wyciągnąć zatyczkę z gniazdka. Jeśli martwimy się, że łatwo zgubimy kluczyk, to warto rozważyć zakup rotacyjnego zabezpieczenia do gniazdek. W tym modelu rolę kluczyka pełni każda wtyczka. 

Czy istnieje inny sposób na zabezpieczenie gniazd elektrycznych przed dziećmi?

Cześć modeli gniazd elektrycznych, posiada wbudowane zabezpieczenie, które blokuje dostęp do wnętrza gniazdka poprzez specjalne zatyczki. Jeśli robimy remont i wiemy, że z pomieszczeń będzie korzystało małe dziecko, to warto poważnie rozważyć zakup gniazd z tego typu zabezpieczeniem. Różnica w cenie jest niewielka a nasze dziecko może być dzięki temu lepiej zabezpieczone przed własną ciekawością. 

Zabezpieczenia gniazd elektrycznych - cena i zakup

Zabezpieczenia gniazdek elektrycznych oferowane są w kompletach zawierających kilka sztuk. Proste modele oferowane są w cenie ok 10 zł za 4 sztuki. Możemy również zdecydować się ba bardziej zaawansowany model, którego obsługa jest bardziej komfortowa (zabezpieczenie rotacyjne) i nie trzeba pamiętać o kluczyku. 

Produkt dodany do ulubionych