Podkłady nieprzemakalne na materac

Większość mam maluszków wie jak dużym kłopotem może być posiusianie materaca przez dziecko. Niestety z taką sytuacją możemy się spotkać bez względu na nasze starania. Zdecydowanie warto więc się przygotować i odpowiednio zabezpieczyć materac przed zabrudzeniem i wilgocią. Możemy zastosować kilka możliwości. Jednym jest zakup specjalnego prześcieradła nieprzemakalnego, które posiada specjalną membranę. Jeśli jednak posiadamy już tradycyjne prześcieradło do łóżeczka dla niemowlaka, to ratunkiem jest higieniczny podkład nieprzemakalny na materac. Zakup tego typu produktu oszczędzi nam problemów związanych z suszeniem materaca, które niestety potrafi być bardzo kłopotliwe. 

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Kiedy podkład nieprzemakalny na materac warto kupić?

Podkład nieprzemakalny do łóżeczka niemowlęcego to produkt uniwersalny i warto decyzję o jego zakupie podjąć już w momencie kompletowania wyprawki dla noworodka. Jest to produkt wielokrotnego użytku, który może być umieszczany pod różnymi typami prześcieradeł dla niemowląt. Swoje zadanie będzie spełniał zarówno w przypadku noworodków jak i nieco starszych dzieci, którym również dość często zdarza się zsiusiać na łóżeczko. 

Jak wygląda nieprzemakalny podkład na łóżeczko niemowlęce?

Za zależności od producenta, poszczególne modele podkładów mogą posiadać zdobne różnice, lecz najczęściej podkład posiada budowę dwuwarstwową. Pierwsza warstwa to zwykle delikatna tkanina frotte, tak by nawet dziecko leżąc bezpośrednio na podkładzie na materac, mogło czuć się komfortowo. Główną warstwą podkładu na materac, która odpowiedzialna jest za blokowanie wilgoci, to tzw. podgumowanie. Dzięki niemu materac jest właściwie chroniony. 

Podkład podgumowany na materac - rozmiar 120x60 i 140x70

Rozmiar podkładu powinien zostać dobrany do posiadanego łóżeczka i materaca. Najczęściej w przypadku tych najmniejszych dzieci, stosowane są łóżeczka niemowlęce 120x60 lub rzadziej 140x70. Wymiary te określają szerokość i długość materaca. Kupując podkład pod prześcieradło o takich rozmiarach będziemy mieli pewność, że materac jest na całej powierzchni chroniony. 

Podkład nieprzemakalny pod prześcieradło - cena

Podkład nieprzemakalny w zależności od rozmiaru materaca i producenta, dostępny jest w cenach od ok. 20 zł. Zaletą podkładu na materac jest oszczędność podczas zakupu prześcieradeł do łóżeczka, które mogą być wybierane w standardowej opcji (są wtedy o wiele tańsze).

Jak dbać o podkład do łóżeczka na materac?

Zaletą dedykowanych podkładów jest możliwość ich wygodnego prania. Niektóre z nich mogą być prane w temperaturze 95 stopi Celsjusza, co pozwala zadbać o higieniczne warunki snu noworodka i niemowlaka.

Jak sobie radzić bez dedykowanego podkładu do łóżeczka?

Jeśli z różnych przyczyn nie mamy pod ręką prześcieradła nieprzemakalnego lub odpowiedniego podkładu na materac, można doraźnie zastosować standardowe jednorazowe podkłady do przewijania nieprzemakalne, używane szczególnie często po porodzie. Ich rozmiar niestety jest zwykle mniejszy i mogą chronić jedynie część materaca, jednak warto je traktować jako rozwiązanie awaryjne, które zawsze należy mieć w zasięgu ręki. 

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych