Body kopertowe rozpinane

body kopertoweBody rozpinane to produkt który jest niezwykle popularny wśród rodziców najmłodszych dzieci. Są one dedykowane dla dzieci od urodzenia do ok. 6 miesiąca życia, jednak często zadowolenie z ich użytkowania powoduje, że rodzice chętnie stosują je nawet do 12 miesiąca. Body kopertowe to produkt, który koniecznie musi się znaleźć w każdej wyprawce dla noworodka.

Pokazano 1-24 z 136 pozycji

Zalety body kopertowego

  • Komfort dla dziecka
  • Doskonale łączy się z innymi elementami dziecięcej garderoby
  • Wygodne rozpięcie pozwalające rodzicowi łatwiej ubrać dziecko

Które zapięcie body jest najlepsze?

Oferta firm specjalizujących się w tworzeniu praktycznych ubranek dla niemowląt jest niezwykle szeroka. W przypadku odzieży niemowlęcej rozpinanej najpopularniejsze są 2 formy kroju. 

Pierwszym z nich jest kopertowe body dla niemowlaka. Przód zapinany jest w nich zwykle na zakładkę a mocowanie znajduje się na boku ubranka w formie napki. 

Innym body, które równie chętnie wybierane jest przez rodziców, to body rozpinane na środku. Ubranko dzięki większej ilości napek można wygodnie rozpiąć po całej jego wysokości. Dzięki temu dziecko szybko i komfortowo może zostać przebrane.

Body kopertowe 56

Jest to rozmiar który niezwykle często wybierany jest przez rodziców na start, czyli element wyprawki niemowlęcej. Rozmiar ten odpowiedni jest dla maluchów urodzonych o czasie. Z pewnością kompletując rzeczy dla dziecka warto pamiętać o zakupie bodziaka w tym rozmiarze.

Jeśli spodziewamy się przyjścia na świat bliźniąt lub dziecko rodzi się przedwcześnie, warto zakupić ubranka w rozmiarze 50. Dla dzieci urodzonych dużo wcześniej, producenci przygotowali ofertę odzieży niemowlęcej w rozmiarach 44 i 48.

Body kopertowe 62

Rozmiar body, które zwykle dedykowane jest dla dzieci od 1 miesiąca życia. Nie jest to oczywiście regułą, np. w przypadku wcześniaków. Również zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko rodzi się o masie wyższej niż większość noworodków. Rozmiar 56 jest wtedy za mały i to właśnie 62 staje się ubrankiem na start. Warto skompletować kilka sztuk ubranek w tym rozmiarze już na etapie kompletowania wyprawki.

Większe rozmiary

Wielu producentów rozmiarówkę w przypadku rozpinanego body kończy na rozmiarze 62. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż kiedy niemowlę wchodzi w wiek w którym samodzielnie trzyma już sztywno główkę, to ubieranie go jest łatwiejsze. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy wielu rodziców zadowolonych z użytkowania body kopertowego postanawia nie rozstawać się z nim i szuka bodziaków rozpinanych w większych rozmiarach. Przeglądając ubranka Pinokio lub Makoma możemy znaleźć modele w rozmiarze 68, nawet 74.

Krótki rękaw czy długi?

Kiedy przychodzą ciepłe miesiące rodzice szukają ubranek, które pomogą ulżyć maluchowi i nie narażać na przegrzanie. Popularne wtedy jest body kopertowe z krótkim rękawem. Latem jest ono niezwykle praktyczne, bo można ubrać w malucha wyłącznie w bodziaka. 

Jeśli natomiast chcemy zapewnić dziecku ciepło to z powodzeniem możemy sięgnąć po bodziaka rozpinanego z długim rękawkiem. Stanowi on też świetną bazę do ubrania dziecka w kolejne warstwy odzieży niemowlęcej.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Bawełna to zdecydowanie najpopularniejszy materiał, który używany jest do produkcji odzieży niemowlęcej. Jest miękka i delikatna oraz zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. W ostatnich latach coraz popularniejsze są również bodziaki wykonane z bawełny organicznej. Jest to rodzaj bawełny, który już na etapie produkcji znajduje się pod szczególną troską, aby zapewnić dziecku najwyższą jakość. 

Body kopertowe dla dziewczynki i chłopca

Zarówno w przypadku dziewczynek jaki chłopców znajdziemy modele w ciekawych wzorach i atrakcyjnej kolorystyce. Producenci coraz częściej prześcigają się w wymyślaniu ciekawych kolekcji dla noworodków i niemowląt. Popularne są nie tylko bodziaki z kolorowymi nadrukami, ale i coraz częściej stosuje się dodatki w postaci falbanek lub wstążeczek. 

Przeglądając kolorystykę śmiało można zauważyć pełen przekrój barw. Oczywiście rodzice nadal często sięgają po bodziaki w tradycyjnych odcieniach różu i błękitu, jednak wielu z nich coraz odważniej sięga po kolorystykę, która do niedawna nie pojawiała się wśród ubranek dla dzieci. Często rodzice decydują się na skrajną kolorystykę np. bieli i czerni, a także modnej szarości.

Nie tylko body kopertowe warto mieć!

Body kopertowe to tylko jeden z niezwykle popularnych elementów wyprawki. Jeśli udało nam się już je skompletować, to warto pamiętać o takich produktach jak:

Produkt dodany do ulubionych