Body kopertowe i rozpinane

Body kopertowe to produkt, który jest niezwykle popularny wśród rodziców najmłodszych dzieci. Rozpięcie kopertowe dedykowane jest dla maluszków od urodzenia do ok. 6 miesiąca życia. Często zadowolenie z ich użytkowania powoduje, że rodzice chętnie stosują je nawet do 12 miesięcy. Jego podstawową zaletą jest wygodny krój. Rozpięcie po całej wysokości body pozwala na komfortowe przebranie dziecka. Jak powszechnie wiadomo, cierpliwość wśród maluchów nie jest zbyt popularna, szczególnie podczas przebierania. Mając pod ręką odpowiednie ubranko, skracamy czas, w którym nasze dziecko mogłoby stracić dobry humor. Jest to produkt, który koniecznie musi się znaleźć w każdej wyprawce dla noworodka. Body kopertowe 56 to zdecydowany pewniak każdej udanej wyprawki malucha.

Pokazano 1-24 z 160 pozycji

Body kopertowe — najważniejsze zalety

  • Komfort dla dziecka. Body nie musi być przekładane przez główkę. Ogranicza to stres dziecka i skraca czas potrzebny na przebranie. 
  • Doskonale łączy się z innymi elementami dziecięcej garderoby. Świetnie współgra z półśpiochami, więc często oferowane jest z nimi w zestawie.
  • Wygodne rozpięcie pozwalające rodzicom łatwiej ubrać dziecko. Najbardziej doceniają ten fakt mniej doświadczeni rodzice. Pierwsze dni z maluchem dla rodziców potrafią być stresujące. Posiadanie odpowiedniej odzieży niemowlęcej jest dla wielu osób znacznym ułatwieniem. 

Body kopertowe czy rozpinane pośrodku?

Oferta firm specjalizujących się w tworzeniu praktycznych ubranek dla niemowląt jest niezwykle szeroka. W przypadku odzieży niemowlęcej rozpinanej najpopularniejsze są 2 formy kroju. 

Pierwszym z nich jest kopertowe body dla niemowlaka. Przód zapinany jest w nich zwykle na zakładkę, a mocowanie znajduje się na boku ubranka, do czego służą napy.

Innym body, które równie chętnie wybierane jest przez rodziców, to body rozpinane na środku. Ubranko dzięki większej ilości nap można wygodnie rozpiąć po całej jego wysokości. 

Bez względu na formę, którą, wybierze mama, warto szczególnie w pierwszych miesiącach życia malucha wybierać modele z jednym z tych dwóch zapięć. Co prawda znajdziemy w sklepach body rozpinane wyłącznie na ramionku, lecz są one wskazane dla starszych dzieci, które już lepiej radzą sobie z samodzielnym utrzymaniem główki. Oczywiście dla mam bardziej doświadczonych, ubranie dziecka nie będzie stanowiło wyzwania bez względu na formę zapięcia, jednak nie warto sobie tej czynności utrudniać w początkowym okresie życia malucha.

Body kopertowe 50

Jeśli spodziewamy się przyjścia na świat wcześniaka lub mamy to szczęście, spodziewając się bliźniąt, to możemy być pewni, że ubieranie dziecka w body kopertowe 50 nas nie ominie. Jest to rozmiar przewidziany dla dzieci o mniejszej masie urodzeniowej. W przypadku posiadania takiej kruszynki zakup body z wygodnym rozpięciem jest koniecznością. Body kopertowe sprawdza się więc w tej sytuacji doskonale. 

Body kopertowe 56

Jest to rozmiar, który niezwykle często wybierany jest przez rodziców na start, czyli jako element wyprawki niemowlęcej. Rozmiar ten odpowiedni jest dla maluchów urodzonych o czasie, które posiadają wzrost i wagę w standardowym przedziale. Z pewnością kompletując rzeczy dla dziecka, warto pamiętać o zakupie bodziaka w tym rozmiarze. Jest to prawdziwy pewniak, na co stawia większość rodziców. 

Body kopertowe 62

Rozmiar body, które zwykle dedykowane jest dla dzieci od 1 miesiąca życia. Nie jest to oczywiście regułą, np. w przypadku wcześniaków. Również zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko rodzi się o masie wyższej niż większość noworodków. Rozmiar 56 jest wtedy za mały i to właśnie 62 staje się ubrankiem na start. Warto skompletować kilka sztuk ubranek w tym rozmiarze już na etapie gromadzenia wyprawki. Jeśli nawet nasze dziecko, tuż po urodzeniu będzie za małe dla tego rozmiaru, to szybko do niego dorośnie :).

Większe rozmiary body kopertowego

Wielu producentów rozmiarówkę w przypadku rozpinanego body kończy na rozmiarze 62 lub maksymalnie 68. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż kiedy niemowlę wchodzi w wiek, w którym samodzielnie trzyma sztywno główkę, to ubieranie go jest łatwiejsze. W tym wieku mamy już również więcej doświadczenia w ubieraniu naszego szkraba. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wielu rodziców zadowolonych z użytkowania body kopertowego postanawia nie rozstawać się z nim i szuka bodziaków rozpinanych w większych rozmiarach. Przeglądając ubranka Pinokio lub Makoma możemy znaleźć modele w rozmiarze 68, a nawet 74.

Body kopertowe z krótkim i długim rękawem?

Kiedy przychodzą ciepłe miesiące, rodzice szukają ubranek, które pomogą ulżyć maluchowi i nie narażać ich na przegrzanie. Popularne wtedy jest body kopertowe z krótkim rękawem. Latem jest ono niezwykle praktyczne, bo można ubrać malucha wyłącznie w body. 

Jeśli natomiast chcemy zapewnić dziecku ciepło, to z powodzeniem możemy sięgnąć po body z długim rękawkiem. Stanowi on też świetną bazę do ubrania dziecka w kolejne warstwy odzieży niemowlęcej.

Pamiętajmy jednak, że pogoda jest bardzo zmienna. Nawet latem mamy do czynienia z chłodnymi wieczorami. Nie warto więc kupować body kopertowego wyłącznie w jednej długości rękawka. Przezorna mama powinna być przygotowana na każdą ewentualność. W przypadku najmniejszych dzieci warto nawet latem mieć pod ręką body kopertowe z długim rękawem

Jaki materiał będzie najlepszy?

Bawełna to zdecydowanie najpopularniejszy materiał, który używany jest do produkcji odzieży niemowlęcej. Jest miękka i delikatna oraz zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. W ostatnich latach coraz popularniejsze są również bodziaki wykonane z bawełny organicznej. Jest to rodzaj bawełny, który już na etapie produkcji znajduje się pod szczególną troską, aby zapewnić dziecku najwyższą jakość. Body kopertowe z bawełny organicznej jest delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. 

Body kopertowe dla dziewczynki i chłopca

Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców znajdziemy modele w ciekawych wzorach i atrakcyjnej kolorystyce. Producenci coraz częściej prześcigają się w wymyślaniu ciekawych kolekcji dla noworodków i niemowląt. Popularne są nie tylko bodziaki z kolorowymi nadrukami, ale i coraz częściej stosuje się dodatki w postaci falbanek lub wstążeczek. 

Przeglądając kolorystykę, można zauważyć, pełen przekrój barw. Oczywiście rodzice nadal sięgają po bodziaki w tradycyjnych odcieniach różu i błękitu, jednak wielu z nich coraz odważniej wybiera kolorystykę, która do niedawna nie pojawiała się wśród ubranek dla dzieci. Często rodzice decydują się np. na bieli i czerni, a także gustują w modnej szarości.

Nie tylko body kopertowe warto mieć!

Body kopertowe to tylko jeden z niezwykle popularnych elementów wyprawki. Jeśli udało nam się już je skompletować, to warto pamiętać o takich produktach jak:

Produkt dodany do ulubionych