Body kopertowe rozpinane

Body rozpinane to produkt który jest niezwykle popularny wśród rodziców najmłodszych dzieci. Są one dedykowane dla dzieci od urodzenia do ok. 6 miesiąca życia, jednak często zadowolenie z ich użytkowania powoduje, że rodzice chętnie stosują je nawet do 12 miesiąca. 

Pokazano 1-24 z 124 pozycji

Body kopertowe a rozpinane - różnice

Oferta firm specjalizujących się w tworzeniu praktycznych ubranek dla niemowląt jest niezwykle szeroka. W przypadku odzieży niemowlęcej rozpinanej najpopularniejsze są 2 formy kroju. 

Pierwszym z nich jest kopertowe body dla niemowlaka. Przód zapinany jest w nich zwykle na zakładkę a mocowanie znajduje się na boku ubranka w formie napki. 

Innym body które również chętnie wybierane jest przez rodziców to body rozpinane na środku. Ubranko dzięki szeregu napek można wygodnie rozpiąć po całej jego wysokości. Dzięki temu dziecko może być wygodnie i szybko ubrane.

Body kopertowe 56

Jest to rozmiar który niezwykle często wybierany jest przez rodziców na start, czyli element wyprawki niemowlęcej. Rozmiar ten odpowiedni jest dla maluchów urodzonych o czasie. Z pewnością kompletując rzeczy dla dziecka warto pamiętać o zakupie bodziaka w tym rozmiarze.

Body kopertowe 62

Rozmiar body, które zwykle dedykowane jest dla dzieci od 1 miesiąca życia. Nie jest to oczywiście regułą, np. w przypadku wcześniaków. Również zdarzają się sytuacje kiedy dziecko rodzi się o masie wyższej niż większość noworodków. Rozmiar 56 jest wtedy za mały i to właśnie 62 staje się ubrankiem na start.

Body kopertowe 68 i 74

Wielu producentów rozmiarówkę w przypadku rozpinanego body kończy na ww. rozmiarze 62. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż kiedy niemowlę wchodzi w wiek w którym samodzielnie trzyma już sztywno główkę, to ubieranie go jest łatwiejsze. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy wielu rodziców zadowolonych z użytkowania body kopertowego postanawia nie rozstawać się z nim i szuka bodziaków rozpinanych w większych rozmiarach. Przeglądając ubranka Pinokio lub Makoma możemy znaleźć te rozmiary i nadal ich używać.

Body kopertowe krótki rękaw czy długi?

Kiedy przychodzą ciepłe miesiące rodzice szukają ubranek które pomogą ulżyć maluchowi i nie narażać na przegrzanie. Popularne wtedy jest body kopertowe z krótkim rękawem. Jest ono również latem niezwykle praktyczne bo można ubrać w malucha wyłącznie w bodziaka. 

Jeśli natomiast chcemy zapewnić dziecku ciepło to z powodzeniem możemy sięgnąć po bodziaka z rozpinanego z długim rękawkiem. Stanowi on też świetną bazę do ubrania dziecka w kolejne warstwy odzieży niemowlęcej.

Kopertowe body wykonane z bawełny

Bawełna to zdecydowanie najpopularniejszy materiał, który używany jest do produkcji odzieży niemowlęcej. Jest miękka i delikatna oraz zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. W ostatnich latach coraz popularniejsze są również bodziaki wykonane z bawełny organicznej. Jest to rodzaj bawełny, który już na etapie produkcji znajduje się pod szczególną troską, aby zapewnić dziecku najwyższą jakość. 

Body kopertowe dla dziewczynki i chłopca

Zarówno w przypadku dziewczynek jaki chłopców znajdziemy modele w ciekawych wzorach i atrakcyjnej kolorystyce. Producenci coraz częściej prześcigają się w wymyślaniu ciekawych kolekcji dla noworodków i niemowląt. Modne są nie tylko bodziaki z kolorowymi nadrukami ale i coraz częściej stosuje się dodatki w postaci falbanek lub wstążeczek. Kupując takie body warto ocenić czy będzie to dla dziecka wygodne.

Product added to wishlist