Smoczki do butelek Avent

Smoczki firmy Avent dedykowane do butelek z linii Natural oraz Anti-colic. Obie linie produktowe stworzono aby zapewnić najwyższą jakość i sprostać wymaganiom mam na całym świecie. Wykonane zostały z wysokiej jakości silikonu. Smoczki do butelek Avent doskonale sprawdzają się podczas karmienie od pierwszych dni. Aby potrzeby dziecka zostały w pełni zaspokojone, obie linie produktowe zawierają smoczki odpowiednio dostosowane do wieku. Produkty firmy Avent cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Również w Polsce marka ta stale należy do czołówki. Butelki ze smoczkami Avent uważane są za produkt sprawdzony i skuteczny (również w walce z kolką niemowlęcą). Szukając smoczka do butelki Avent, koniecznie należy sprawdzić typ posiadanej butelki. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj smoczków pasuje tylko do dedykowanej dla nich butelki do karmienia. 

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Smoczek do butelki Avent Natural

smoczek do butelki Avent Natural

Natural jest to typ butelki do karmienia, powstaniu której przyświecał cel stworzenia produktu który ułatwi łączenie karmienia piersią i butelką. Smoczek do butelki Avent w wersji natural, charakteryzuje się miękkością i delikatnością. Kiedy maluch pije mleko praca smoczka przypomina naturalne karmienie piersią. Również wygląd smoczka ma przypominać dziecku naturalny sposób karmienia. Smoczek do karmienia Avent Natural jest więc odpowiednio szeroki. Dzięki tym rozmiarom smoczka dziecko może go łatwo chwycić i przyssać się do butelki. Dla lepszych doznań malucha, opracowano specjalny silikon charakteryzujący się miękką powierzchnią. Aby smoczek do butelki Avent Natural nie zapadał się dołożono starań w celu zwiększenia jego elastyczności (odpowiada za to również spiralna konstrukcja, oraz charakterystyczne łezki na jego powierzchni). Aby walczyć z kolką niemowlęcą zastosowana specjalna nakładka na butelkę odprowadza powietrze, nie pozwalając się mu dostawać do brzuszka dziecka.

Różne typy smoczków do butelki Natural

Smoczki do karmienia Avent Natural posiadają do wyboru 7 typów smoczka.

smoczki do mleka natural

Pierwsze cztery smoczki posiadają numerację od 0 do 3. 

 • smoczek natural 0 - dedykowany dla dzieci o bardzo małej macie urodzeniowej, np. dla wcześniaków. Smoczek używany kiedy ważny jest mniejszy niż standardowy przepływ mleka. Smoczek ten może również okazać się dobrym rozwiązaniem jeśli noworodek często się krztusi mlekiem i standardowy rozmiar 1 jest dla niego za duży.
 • smoczek natural 1 - odpowiedni dla większości dzieci już od urodzenia. Dedykowany do mleka.
 • smoczek natural 2 - posiada odrobinę większy przepływ niż smoczek nr. 1. Dedykowany dla niemowląt od 1 miesiąca życia.
 • smoczek natural 3 - przeznaczony do mleka dla dziecka, które ma 3 miesiące i więcej. 

smoczki do butelek Avent Natural inne

Kolejne smoczki używane są najczęściej przez starsze dzieci (od 6 miesiąca).

 • smoczek natural 4 - dla dziecka od 6 miesiąca życia. Jest to największy ze smoczków natural dedykowanych do mleka. 
 • smoczek natural trójprzepływowy - zasada działania smoczka polega na możliwości dostosowania wielkości wypływu pokarmu poprzez odpowiednie ułożenie butelki i smoczka. Często używany do gęstszych pokarmów.
 • smoczek natural kaszka - jak sama nazwa wskazuje, jest smoczkiem do kaszki i gęstych pokarmów, które mogłyby się blokować w smoczku standardowym. Dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Smoczek do butelki Avent Aniti-colic

Linia Anti-colic to produkt opracowany w ostatnich latach. Duży nacisk w butelkach anti-colic położono na udoskonalenie systemu antykolkowego. Po raz pierwszy w tych butelkach wprowadzono specjalną nakładkę AirFree. Została stworzona aby maluch pijąc z butelki połykał dużo mniej powietrza, niż bez niej. Dzięki jej działaniu smoczek jest cały czas napełniony mlekiem, nie zostawiając miejsca dla powietrza. Rodzic dzięki tej nakładce ma większą swobodę w ustawieniu butelki do karmienia. Nawet trzymając butelkę poziomo smoczek jest stale napełniony.  Smoczek do butelki Avent anti-colic posiada też odpowiedni kształt. Dzięki prążkowanej fakturze powierzchni dziecko może łatwiej się przyssać i karmienie może przebiegać nieprzerwanie. 

Jakie smoczki występują w lini butelek Avent anti-colic/classic?

smoczki do butelek Avent Anti-colic

W linii butelek avent aniti-colic znaleźć można 6 rodzajów smoczków:

 • smoczek anti-colic 1 - odpowiedni dla większości dzieci już od urodzenia. Dedykowany do mleka.
 • smoczek anti-colic 2 - posiada odrobinę większy przepływ niż smoczek nr. 1. Dedykowany dla niemowląt od 1 miesiąca życia.
 • smoczek anti-colic 3 - przeznaczony do mleka dla dziecka, które ma 3 miesiące i więcej. 
 • smoczek anti-colic 4 - dla dziecka od 6 miesiąca życia. Jest to największy ze smoczków anti-colic dedykowanych do mleka. 
 • smoczek anti-colic trójprzepływowy - zasada działania smoczka polega na możliwości dostosowania wielkości wypływu pokarmu poprzez odpowiednie ułożenie butelki i smoczka. Często używany do gęstszych pokarmów.
 • smoczek anti-colic kaszka - jak sama nazwa wskazuje, jest smoczkiem do kaszki i gęstych pokarmów, które mogłyby się blokować w smoczku standardowym. Dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Produkt dodany do ulubionych