Termometry do kąpieli

Termometr do kąpieli 

termometr do wanienki Babyono

Prawidłowa temperatura wody dla noworodka

Podczas przygotowania do kąpieli noworodka jedną z ważniejszych czynności które należy wykonać jest dostosowanie temperatury wody w wanience. Temperatura wody dla noworodka powinna oscylować w okolicy 37 st C. W przypadku doświadczonych mam termometr do wody nie jest konieczny. Potrafią one dobrać właściwa temperaturę poprzez zanurzenie swojego łokcia. Odpowiednia woda powinna dawać delikatne ciepło i w żadnym wypadku nie może parzyć rodzica.

Jeśli rodzice mają wątpliwości co do swoich odczuć polecamy stosować termometr kąpielowy do wanienki. Termometr do kąpieli jest zdecydowanie bardziej precyzyjnym narzędziem pomiarowym niż łokieć stąd możemy dokładnie określić temperaturę. Dodatkowo termometr do wanienki posiada czytelną skalę z zaznaczonym właściwym dla dziecka przedziałem temperatury wody. Jest więc to doskonałe narzędzie również w rękach mniej doświadczonego taty. 

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Zalety termometrów kąpielowych dla niemowląt

Dzięki niemu nie da się zapomnieć jaką temperaturę wody należy dla niemowlaka naszykować. Termometr do wanienki posiada bezpieczną budowę a czynnik pomiarowy nie zawiera rtęci dlatego jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Termometr do kąpieli dziecka produkowany jest w najróżniejszych kształtach. Nie trudno znaleźć termometr kąpielowy przypominający ulubionego zwierzaka czy autko.

Dedykowany termometr czy naklejka na wanience?

W ofercie różnych firm oferowana jest również wanienka dla dziecka z termometrem w formie naklejki która sygnalizuje właściwą temperaturę odpowiednim kolorem. Jest to jednak rozwiązanie podstawowe bez żadnej skali i jeśli rodzice wolą precyzyjny pomiar to sugerujemy zakup „normalnego” termometru do kąpieli dla niemowląt. Termometr do kąpieli dziecka wiąże się niewielkim wydatkiem i na pewno warto taki posiadać w kompletowanej wyprawce.

Tradycyjny czy elektroniczny?

Dla rodziców bardziej wymagających ciekawą propozycją jest termometr do wody elektroniczny. Jeśli już się na niego Państwo zdecydujecie to warto kupić produkt wielofunkcyjny, który pozwoli również na mierzenie temperatury dziecka (np. termometr elektroniczny na podczerwień).

Wśród firm polecamy termometr do wody Canpol babies, Babyono, Nuk czy Akuku.

Produkt dodany do ulubionych