Pieluszki - pieluchy jednorazowe

pieluszki jednorazowe pampersPieluszki jednorazowe to produkt który niewątpliwie jest dużym ułatwieniem dla dzisiejszych rodziców. Większość mam nie wyobraża sobie bez nich życia. Dzięki nim mogą oni zapomnieć o obowiązku systematycznego prania pieluch wielorazowych, a czas zaoszczędzony poświęcić dziecku. Pieluszki jednorazowe zwane również pampersami oferowane są przez wiele firm. 

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Najlepsze pieluszki jednorazowe dla noworodka

Rodzice kompletując wyprawkę dla noworodka zastanawiają się jakie pieluszki jednorazowe wybrać. Oferta jest olbrzymia. Każdy sklep kusi swoją marką zachwalając sprzedawany produkt. Powstaje wtedy dylemat, na co się skusić. Szukając pieluszki warto zastanowić się nad ich funkcjonalnością. Pieluchy jednorazowe szczególnie w przypadku noworodka, powinny być odpowiednio wykonane. W przypadku tych najmniejszych dzieci ryzyko nieprzyjemnego podrażnienia skóry jest duże. Nie warto więc ryzykować i eksperymentować poprzez częstą zmianę modelu. Jeśli mamy pod ręką osobę (być może mamę będącą niedawno przed podobnym dylematem), której możemy się poradzić, to warto to zrobić. Z pomocą może przyjść również położna, która z pewnością chętnie podpowie na co postawiły inne mamy i były zadowolone. Warto wybierać produkty znanych i cenionych producentów - jak np. marka pampers, która przez lata udoskonaliła swoje produkty. Koniecznie również zwracajmy uwagę na szczegóły kroju pieluch. W przypadku noworodków dużym ułatwieniem jest wycięcie na pępuszek. Pielęgnacja tego fragmentu ciała dotyczy rodziców w pierwszym okresie po porodzie. Wycięcie w pieluszce sprawia, że nie musimy się tak martwić o podrażnienie tego miejsca.

Odpowiednia chłonność pieluszki jednorazowej

Pieluchy jednorazowe dla niemowląt mają za zadanie odprowadzić wilgoć, związać ją w swoim wnętrzu i nie dopuścić do stałego przemoczenia działa dziecka. To właśnie złe odprowadzenie wilgoci sprawia, że  często dochodzi do podrażnienia i w konsekwencji późniejszych odparzeń. Producenci pieluch jednorazowych wykorzystują różne sposoby działania pieluch. Jednym z ciekawszych jest użycie specjalnych kanalików w pieluszkach pampers, które szybko odprowadzają i wchłaniają wilgoć, osuszając ciało dziecka.

Warto pamiętać, że nawet najlepsze pieluszki jednorazowe są skuteczne tylko pod warunkiem zachowania odpowiednich norm pielęgnacji. Nawet najbardziej chłonna pieluszka w pewnym momencie osiąga maksimum swoich możliwości. Warto więc dbać o odpowiednio częstą zmianę pieluszek jednorazowych.

Odpowiedni materiał dla pieluszek jednorazowych

Aby skóra dziecka mogła właściwie oddychać, warto wybrać pieluszkę jednorazową, która została przygotowana z materiałów zapewniających właściwą cyrkulację powietrza. Zachowa to skórą dziecka w lepszej kondycji i pomoże zapobiegać podrażnieniom. Warto również, by materiał ten był miękki i delikatny. 

Kiedy zmienić pieluszkę jednorazową?

Stanowi to problem zwykle dla tych mniej doświadczonych rodziców. W miarę kolejnych dni mama szybko nauczy się rozpoznawać sygnały zgłaszane przez dziecko. Pieluszkę warto zmieniać co 3 godziny. Jest to jednak orientacyjny czas dotyczący samego siusiu i absolutnie nie należy się go kurczowo trzymać z zegarkiem w ręku ;). Inna zasada mówi, że pieluszkę po kupie zmieniamy od razu. I warto tego absolutnie przestrzegać. Bo inaczej można szybko doprowadzić do podrażnień. Ciekawym rozwiązaniem, jest specjalny pasek informujący rodzica o stopniu wilgotności pieluszki. Jest to z pewnością spore ułatwienie dla tych mniej doświadczonych rodziców, a w szczególności tatusiów :).

Warto nadmienić, że przy maluchach karmionych piersią, wypróżnianie się może odbywać się nawet kilkanaście razy dziennie. Zmiana pieluszki odbywa się więc prawie non stop. Nie ma co się martwić z tego powodu, gdyż jest to absolutnie normalne, choć może być dla rodziców uciążliwe. 

Jeśli ekologia jest bliska Twojemu sercu to możesz sprawdzić jak sprawują się pieluszki wielorazowe oraz pieluszki tetrowe które zaczęły wracać do łask.

Gdzie zmieniać pieluszkę jednorazową?

Zmianę pieluszki najlepiej przeprowadzać w dedykowanym do tego miejscu. Najczęściej rodzice wybierają przewijak dla niemowlaka, który montowany jest na specjalnej komodzie, albo na łóżeczku. Dzięki przewijakowi nie musimy się tak martwić o zabrudzenia. Jeśli jesteśmy poza domem, warto mieć przy sobie składaną matę do przewijania. Jest to rodzaj miękkiego podkładu, którego możemy użyć w każdym miejscu, wystarczy jedynie płaska powierzchnia. 

Co przygotować do zmiany pieluszki jednorazowej?

  • nową pieluszkę dla dziecka
  • woda (najlepiej ciepła)
  • krem na pupę, który ma zapobiegać odparzeniom
  • ubranko, jeśli wymaga zmiany w wyniku zabrudzenia
  • chusteczki nawilżane, delikatne bez dużej zawartości środków zapachowych, można je też intensywnie przepłukać przed użyciem
  • zabawka do rączki jeśli dziecko lubi się wiercić

Produkt dodany do ulubionych