Torba do szpitala - jak i kiedy ją spakować?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka, to ogromna przyjemność dla przyszłych rodziców. Zdecydowanie łatwo się zatracić w coraz to nowszych produktach dla maluszka, stąd ważny jest również umiar i dobry plan. Unikniemy wtedy sytuacji w której z wielu zakupionych rzeczy dziecko nawet nie skorzysta. Czasami zapominamy jednak o niezwykle ważnej sprawie, jaką jest odpowiednie przygotowanie się do pobytu w szpitalu. Jest to przecież pierwszy etap, w którym mama i dziecko będą potrzebować wielu produktów. Dla pewności, że niczego nie pominiemy, dobrze jest przygotować dedykowaną na tą okoliczność listę rzeczy. Warto je zgromadzić wszystko w jednym miejscu i właśnie tutaj doskonale sprawdza się specjalna torba do szpitala. Jak i kiedy ją spakować?

Czytaj więcej
Wyprawka dla noworodka
0 komentarze
0 odwiedzin

Jakie pieluszki wybrać? Tetra, flanela a może muślin?

Pieluszki nieodłącznie kojarzą nam się z pielęgnacją noworodka i niemowlaka. To zdecydowanie jeden z podstawowych produktów kupowanych w ramach wyprawki dla noworodka. Coraz częściej spotykamy się z sytuacją w której rodzice potrafią się zagubić wśród wielu rodzajów tego popularnego produktu. Postanowiliśmy więc stworzyć kompendium wiedzy, które pomoże wybrać dla dziecka, to co niezbędne. Jakie pieluszki warto posiadać?

Czytaj więcej
Wyprawka dla noworodka
0 komentarze
6 odwiedzin

Spacer z noworodkiem i niemowlakiem zimą - jak się przygotować?

Zima to pora roku, która jest zdecydowanie bardziej wymagająca dla świeżo upieczonych rodziców. Warunki pogodowe z którymi musi sobie poradzić dziecko wymagają od nas dużo większej uwagi i zdrowego rozsądku np. podczas podejmowania decyzji o spacerze. Mogło by się wydawać, że wychodzenie z tak małym dzieckiem w czasie zimy jest niewskazane. Jednak pamiętajmy, że spacery w chłodnej aurze wzmacniają układ immunologiczny i hartują organizm maluszka. Tak więc przy zachowaniu kilku kluczowych zasad warto również w czasie zimy korzystać ze słonecznych dni i cieszyć się spacerami z wózkiem. 

Czytaj więcej
Poza domem
0 komentarze
10 odwiedzin

Butelka antykolkowa i inne sprawdzone sposoby na kolkę

Kolka niemowlęca to dość trudne zagadnienie, które niestety dotyka wiele maluchów. Zanim zaczniemy się z nią zmagać i dolegliwości te dotkną nasze dziecko, warto poszerzyć swoją wiedzę, aby możliwie najlepiej się do tego okresu przygotować. Mimo, iż przyczyny tej dolegliwości nie zostały nadal w 100% potwierdzone, to warto pamiętać, że w walce z kolką niemowlęcą, nie jesteśmy bezbronni. W zależności od sposobu karmienia, mama może podjąć szereg kroków, które pozwolą łagodniej przejść ten trudny okres. W artykule szerzej przestawimy popularne butelki antykolkowe, często polecane przez mamy i najciekawsze metody łagodzenia objawów kolki. 

Czytaj więcej
Karmienie
0 komentarze
155 odwiedzin

4 miesiąc życia dziecka

Czwarty miesiąc życia dziecka, to ciąg dalszy rozwijania jego zainteresowań światem. Dzięki temu, że rozwija się u malucha koordynacja wzrokowo-ruchowa, to coraz częściej dziecko zaczyna korzystać świadomie ze swoich rączek. To co się do nich dostanie, zaraz trafia do buzi brzdąca i jest całe poślinione. Również stale postępujący rozwój fizyczny, pozwala dziecku czerpać większą przyjemność z otaczającego go świata. Jak wygląda 4 miesiąc życia niemowlaka?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
146 odwiedzin

3 miesiąc życia dziecka

Kiedy przychodzi trzeci miesiąc życia niemowlaka, możesz być pewna, że będzie to ważny etap szczególnie w jego życiu społecznym. Dziecko jest wtedy niezwykle ciekawe otaczającego go świata i chętnie zawiązuje kontakt z otoczeniem a w szczególności z mamą i tatą. Jakie zmiany możemy dostrzec u naszego dziecka w trzecim miesiącu jego życia?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
127 odwiedzin

2 miesiąc życia dziecka - jestem niemowlakiem

W drugim miesiącu życia, dziecko przestaje być noworodkiem i wkracza w okres niemowlęcy. Dla malucha to okres zdobywania nowych umiejętności i dalszego oswajania się z życiem poza brzuszkiem mamy. Również rodzice, którzy są bogatsi o garść doświadczeń z pierwszego miesiąca życia, czują się pewniej i łatwiej przychodzą im wszelkie czynności wykonywane przy dziecku. Czego możemy się spodziewać po drugim miesiącu życia niemowlaka?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
142 odwiedzin

1 miesiąc życia dziecka - jestem noworodkiem

Kilka pierwszych tygodni życia malucha potrafi dać się we znaki, szczególnie mniej doświadczonym rodzicom. Podstawowym problemem jest zwykle brak wiedzy i doświadczenia w pielęgnacji noworodka. Zdając sobie sprawę z tego jak krucha jest to istota, bardzo często mamy kłopot z podstawowymi czynnościami wykonywanymi przy dziecku. Jednak pierwszy miesiąc życia dziecka, to nie tylko zmartwienia i obowiązki, ale przede wszystkim ogromna radość. Co warto wiedzieć na temat umiejętności i potrzeb, naszego dziecka w czterech pierwszych tygodniach jego życia?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
138 odwiedzin

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Laktacja to dość wymagający okres w życiu każdej kobiety. Mamy które decydują się na karmienie piersią, wiedzą że ich mleko to najlepszy pokarm jaki można ofiarować dziecku. Czasami czas ten wiąże się również z wieloma wyrzeczeniami. Pomimo skupieniu na dziecku, każda matka powinna zadbać również o swój komfort, np. poprzez zakup odpowiedniego biustonosza. Wygodny stanik do karmienia pozytywnie wpłynie na samopoczucie młodej mamy, co przełoży się na jakość i długość karmienia. Jak dobrać biustonosz, aby był wygodny w okresie laktacji?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
157 odwiedzin

Jakie ubranka dla noworodka warto kupić?

Zakup odzieży dla noworodka, to dla wielkości rodziców czysta przyjemność. Czasami bywa to również kłopot, szczególnie dla mniej doświadczonych rodziców. Oferta dostępna w sklepach dla maluchów jest ogromna. Nie każdy znaleziony tam produkt można uznać za warty zakupu. Szczególnie jeśli przyjrzymy się produktom dostępnym w popularnych sklepach sieciowych. Zwykle niska cena odbija się niestety na jakości odzieży, co w przypadku tych najmłodszych dzieci, ma ogromne znaczenie. Jak wybierać ubranka niemowlęce? Którymi ubrankami warto się zainteresować?

Czytaj więcej
Ubranka niemowlęce
0 komentarze
130 odwiedzin
Blog

Odwiedź naszego bloga

Produkt dodany do ulubionych