Jak ubierać noworodka zimą?

Zima to dość wymagająca pora roku. W przypadku rodziców, którzy spodziewają się w tym okresie przyjścia na świat dziecka, jest przyczyną wielu rozterek. Jedna z nich dotyczy właściwego ubierania noworodka i niemowlaka, co nie zawsze jest takie oczywiste, bo dla dziecka dość niebezpieczne jest nie tylko wyziębienie, lecz i przegrzanie. Jak ubierać noworodka zimą, aby maluch czuł się komfortowo?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
17 odwiedzin

Wypadanie włosów w ciąży - przyczyny i co stosować?

Mimo że wiele kobiety jest zadowolona ze swoich włosów w ciąży, gdyż potrafią stać się bardziej gęste i lśniące, to czasami nawet w okresie ciąży są one powodem do zmartwień. Jakie mogą być przyczyny ich wypadania i jak sobie z tym problemem poradzić?

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
25 odwiedzin

Jak powinien spać noworodek i niemowlak?

Każdy rodzic stara się ze wszystkich sił otoczyć troską swoje dziecko, co staramy się czynić już na etapie jego rozwoju w matczynym brzuszku. Pojawienie się noworodka na świecie jest wyjątkową chwilą. W ciągu kilku pierwszych miesięcy maluszek znaczną część czasu poświęca na sen. Warto dołożyć starań by przebiegał od w odpowiednich warunkach. Jak powinien spać noworodek i niemowlak?

Czytaj więcej
Porady
0 komentarze
20 odwiedzin

Dieta mamy karmiącej piersią

Przyjęło się powiedzenie, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje. Oczywiście niezwykle ważne jest, aby posiłki były właściwie zbilansowane, lecz trzymanie się tego powiedzenia jest złym pomysłem, o czym może się przekonać wiele mam powracających z trudem do formy sprzed ciąży. Również po urodzeniu dziecka w okresie karmienia piersią warto zapewnić organizmowi odpowiednią ilość składników niezbędnych do produkcji wysokiej jakości pokarmu. Specjaliści określają, że zapotrzebowanie w tym okresie jest o około 500 kcal wyższe niż standardowo. Jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej piersią?

Czytaj więcej
Karmienie
0 komentarze
856 odwiedzin

Cukrzyca ciążowa - dieta cukrzycowa w ciąży

Szacuje się, że cukrzyca ciążowa dotyka nawet 10% kobiet spodziewających się dziecka. Jest to dość poważne powikłanie metaboliczne, którego z pewnością nie warto bagatelizować. Istnieją czynniki ryzyka, które zwiększają ryzyko pojawienia się tej dolegliwości. Oczywiście duża świadomość specjalistów w dzisiejszych czasach sprawia, że odpowiednio wczesne wykrycie cukrzycy i wdrożenie leczenia opartego przede wszystkim na odpowiedniej diecie cukrzycowej daje bardzo dobre efekty i zapewnia bezpieczeństwo mamie i dziecku. 

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
35 odwiedzin

Jakie badania w ciąży - lista

Aby mieć pewność, że ciąża przebiega prawidłowo, warto być pod czujnym okiem lekarza. Pierwsza wizyta powinna zostać umówiona zaraz po pojawieniu się podejrzeń co do ciąży. Dzięki temu zyskamy pewność i zostaną nam wykonane niezbędne badania wstępne. Z troski o zdrowie kobiety i dziecka lekarz prowadzący przez cały okres ciąży będzie czuwał nad bezpiecznym jej przebiegiem. Z artykułu dowiesz się jakich badań można się spodziewać na każdym etapie ciąży, czyli w I, II i III trymestrze.

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
40 odwiedzin

Dieta w ciąży - co jeść?

Prawidłowa dieta w ciąży jest niezwykle ważna nie tylko z uwagi na zdrowy rozwój dziecka, ale również samopoczucie i kondycję ciężarnej. Warto zwrócić na to uwagę już na samym początku. Jak powinna wyglądać dieta kobiety będącej w ciąży?

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
44 odwiedzin

Skala Apgar - co oznacza?

Skala Apgar to uniwersalny system oceny noworodka. Ocenie podlega każde nowo narodzone dziecko. Wynik określa stan maluszka w pierwszych minutach po porodzie, więc odnosi się zarówno do tego, w jaki sposób zniósł on trud samego porodu, jak i czy prawidłowo radzi sobie poza łonem matki. Jak należy interpretować wynik i co warto więcej wiedzieć na temat tej metody?

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
39 odwiedzin

Przeziębienie w ciąży - jak leczyć?

Jak powszechnie wiadomo w czasie ciąży, trzeba szczególnie uważać na zdrowie. Niestety nasza czujność i rozwaga czasami nie wystarcza i łapiemy przeziębienie, co jest częstą dolegliwością szczególnie w okresie jesienno zimowym. Jak postępować w czasie ciąży, kiedy dostrzegamy u siebie pierwsze oznaki przeziębienia?

Czytaj więcej
Ciąża i poród
0 komentarze
41 odwiedzin

Ile kosztuje wyprawka dla dziecka?

Zanim rodzice powitają dziecko na świecie, na ich głowie spoczywają obowiązki związane ze skompletowaniem dla maluszka wszystkich niezbędnych produktów. Oczywiście ostateczna forma wyprawki dla noworodka, jak i to, co w niej się znajdzie, zależy wyłącznie od nas. Jedną z przeszkód, by cieszyć się wymarzoną wyprawką dla naszego dziecka, mogą być koszty. Na jakie wydatki muszą być rodzice gotowi?

Czytaj więcej
Wyprawka dla noworodka
0 komentarze
72 odwiedzin
Blog

Odwiedź naszego bloga

Produkt dodany do ulubionych