Kaftaniki i koszulki

Kaftaniki i koszulki niemowlęce

Popularny element garderoby malucha. Rodzice używają ich najczęściej od urodzenia do rozmiaru 74 włącznie. Koszulki najczęściej ograniczają się do jeszcze mniejszego rozmiaru i wielu producentów dedykuje je do najmłodszych dzieci. 

Kaftanik dla niemowlaka ma formę bluzeczki która jest rozpinana przez środek ubranka. Zakładana jest najczęściej pod śpiocha, lecz równie dobrze komponuje się z innymi ubraniami np. półśpiochem czy spodenkami. 

Koszulka dla niemowląt zwykle ma budowę kopertową i zapinana jest na boku za pomocą napek lub wiązana troczkami.

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

W jakich rozmiarach kupimy kaftanik lub koszulkę dla dziecka?

Zarówno kaftanik dla noworodka jak i koszulki niemowlęce szczególnie preferowane są przez rodziców mniejszych dzieci. Najpopularniejszymi rozmiarami dla tego typu odzieży są 56, 62, 68. Ostatnim rozmiarem w jakim zwykle występują kaftaniki i koszulki jest 74. Rodzice szczególnie zadowoleni są z faktu, iż nie trzeba tych ubranek zakładać przez główkę dziecka, dzięki czemu oszczędzamy maluchowi stresu podczas ubierania. 

Wykonanie i krój kaftanika/koszulki

Kaftaniki dziecięce oraz koszulki szyte są najczęściej z bawełny. Kolorystyka jest bogata więc bez najmniejszego problemu znajdziemy wzory dla chłopca czy dziewczynki. Kaftanik dla dziecka często na mankietach wykończony jest delikatnym ściągaczem. Ciekawym dodatkiem w koszulkach niemowlęcych są natomiast wszyte łapki które zabezpieczają noworodka przed zadrapaniami.

Wybrać kaftanik czy koszulkę niemowlęcą?

Rodzice często zastanawiają się które z tych ubranek jest lepsze. Odpowiedź niestety nie jest prosta i każdemu z rodziców może odpowiadać inny typ. Warto z pewnością na początku skompletować zarówno jeden jak i drugi rodzaj, aby móc osobiście wyrobić sobie zdanie. 

Najwyższa jakość polskich produktów

Oferujemy kaftaniki koszulka takich firm jak Pinokio, Eevi – Ewa Klucze czy Makoma. Serdecznie Państwa namawiamy aby wybierać produkty polskich sprawdzonych producentów. Mają Państwo wtedy pewność, że uszyte są z materiałów certyfikowanych posiadających odpowiednie atesty.

Produkt dodany do listy życzeń

Nasz sklep używa plików "cookie".