Zabawki edukacyjne dla niemowląt

O rozwój intelektualny naszego dziecka warto zadbać od pierwszych dni. Oczywiście maluszek na początku "myśli" tylko o spaniu i karmieniu, jednak dość szybko pojawi się u niego naturalna ciekawość świata i otaczających go przedmiotów. Warto wtedy zapewnić mu zabawki, które pozwolą stymulować potrzeby poznawcze i poprzez zabawę wpłyną na rozwój intelektualny. Doskonale sprawdzą się tutaj różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla niemowląt. Są to wyjątkowe produkty, które w ciekawy sposób zachęcają maluszka do zabawy oferując mu różne atrakcyjne dla niego elementy. Im dziecko jest starsze, tym w zabawkach edukacyjnych zacznie odkrywać nowe interesujące cechy. Wybierając zabawki dla niemowlaka, warto kierować się zasadą, że zabawka powinna uczyć i bawić. 

Pokazano 1-24 z 27 pozycji

Obserwując nasze dziecko z tygodnia na tydzień będziemy zauważać jak maluch zdobywa nowe umiejętności. Niemowlę rozwija się w szybkim tempie i warto stale stymulować ten rozwój. Kiedy tylko zauważymy wzrost zainteresowania maluszka otaczającym go światem, warto aktywnie włączyć się w rozwój. Oczywiście początkowa ciekawość świata jest ograniczona poprzez słabe widzenie i brak umiejętności chwytania przedmiotów jednak od czego są rodzice? Nic nie stoi na przeszkodzie aby ułatwić dziecku poznawanie. Ponieważ dziecko nie widzi na dużą odległość, pierwsze zabawki edukacyjne mogą być zbliżane w zasięg jego wzroku, co pozwoli mu delikatnie się z nimi zapoznać. Takie wspólne zabawy będą doskonałą okazją również do pogłębienia bliskości. Szczególnie, że może w nich uczestniczyć aktywnie tata. 

Wielu maluchów do wesołych zabaw nie trzeba przekonywać. Zabawki edukacyjne dla niemowląt są produktem, który doskonale przyciąga uwagę dziecka. Zwykle posiadają one szereg cech, które maluchy uwielbiają odkrywać. Wiele z nich różni się kolorystyką, dźwiękami i strukturą materiału. Mogą to być zarówno niewielkie przedmiotu w postaci np. bezpiecznych książeczek dla niemowląt, czy klocki, jak i duże maty edukacyjne stanowiące swoiste centrum zabawy edukacyjnej dziecka.

Jaka powinna być dobra zabawka edukacyjna dla niemowlaka?

Szukając zabawki edukacyjnej dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na oznaczenie wiekowe. Odpowiednia grupa wiekowa pozwoli dziecku lepiej wykorzystać cechy zabawki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić zabawkę na przyszłość. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Nie warto więc sztywno trzymać się granic wiekowych. Zabawki edukacyjne dla niemowląt posiadają oznaczenia wiekowe odnoszące się do liczby miesięcy dziecka. Na opakowaniu znajdziemy więc takie przedziały jak - 3m+, 6m+, 12m+. 

Ważne są również osobiste preferencje naszego dziecka. Warto obserwować, co naszemu maluchowi zwykle najbardziej się podoba i po co częściej wyciąga rączki. Będzie to dobra podpowiedź, podczas wyboru kolejnej zabawki. 

Nie przejmujmy się jeśli nowo zakupiona zabawka jest przez maluszka pomijana. Bardzo często dziecko w odpowiednim dla siebie momencie, wraca do niej i zaczyna intensywnie się bawić. 

Zabawka edukacyjna dla niemowlaka powinna również uwzględniać ograniczenia maluszka. Jeśli rozglądamy się za czymś co będzie odpowiednie np. dla dwu czy trzymiesięcznego niemowlaka, to pamiętajmy aby był to produkt wykonany w optymalnej dla niego kolorystyce. Malutkie dzieci nie dostrzegają pełnej palety barw, a zachęcimy je do zabawy jeśli będzie to produkt w kontrastowych kolorach np. czarnym, czerwonym i białym. 

Wybierając zabawkę edukacyjną dla dziecka, warto zwrócić uwagę na stopień jej skomplikowania. W przypadku mniejszych dzieci preferowane są zabawki proste o niewielkiej ilości elementów. Jeśli jednak zauważymy, że nasz maluch czerpie dużą radość z odkrywania, to możemy się pokusić o zabawki coraz bardziej złożone. 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt - propozycje

W sklepie dla niemowląt abc-bobasa.pl znaleźć można wiele rodzajów zabawek, które doskonale stymulują rozwój intelektualny maluszka. Do najpopularniejszych należą:

Miękkie książeczki edukacyjne

Lekkie i wygodne dla niemowląt książeczki, wykonane najczęściej z materiału lub miękkiego tworzywa sztucznego. Są doskonałym wyborem dla każdego niemowlaka. Rozbudzają ciekawość dziecka poprzez swoje kolorowe ilustracje. Mogą posiadać różne dodatki w postaci szeleszczących elementów, bezpiecznych lusterek, grzechotek a nawet gryzaczków. Niewielki rozmiar pozwala zabrać je wszędzie ze sobą i zapewnić tym samym rozrywkę dziecku, nawet na spacerze. 

Układanki, sortery, klocki

Doskonale kształtują spryt maluszka i jego spostrzegawczość. Powinny być wykonane z miękkich, bezpiecznych materiałów. 

Miękkie zabawki przestrzenne

Stymulują zmysły wzroku i dotyku. Pozwalają dziecku rozwijać zdolności motoryczne. Dodatkowe ruchome elementy pozwalają ćwiczyć chwyt i zdolności manualne. 

Kostka edukacyjna

To zabawka która doskonale aktywizuje rozwój motoryczny niemowlaka. Maluch w pierwszych miesiącach zdobywa wiele nowych dla siebie umiejętności. Doskonali wzrok, poprzez poprawę ostrości widzenia oraz nabywanie umiejętności wodzenia wzorkiem za przedmiotami, uczy się chwytać i wyciągać rączki po przedmioty, warto więc zapewnić mu coś, co pozwoli rozwijać te umiejętności. Doskonale sprawdzą się kostki edukacyjne, w których każda ze ścianek zawiera inny ciekawy element, którym można manipulować na różne sposoby. 

Produkt dodany do ulubionych