Zabawki do kąpieli dla niemowląt

Kąpiel noworodka i niemowlaka bywa wyzwaniem dla wielu rodziców. Szczególnie obawiamy się jednak tego pierwszego razu, a wraz z nabywanym doświadczeniem, kolejne chwile spędzone na pluskaniu się w wodzie stają się już wyłącznie przyjemnością. To jak będzie wyglądała przygoda malucha z kąpielą, w ogromnej większości jest zależne od nas samych. Dlatego też, warto porządnie się do każdej kąpieli przygotować i zachować opanowanie i spokój. Poza czysto technicznymi czynnościami kąpielowymi, warto sprawić aby maluch chwile spędzone w wodzie kojarzył z przyjemnym czasem. Doskonałym pomysłem jest więc zapewnienie dziecku rozrywki, w czym doskonale pomogą zabawki do kąpieli dla niemowląt. Zabawki kąpielowe dla maluchów sprawią, że dziecko z entuzjazmem będzie wyczekiwało wieczornego rytuału. Mimo, iż w pierwszych tygodniach życia, maluch jeszcze sam nie będzie się mógł bawić ze względu na ograniczenia rozwojowe, to jednak obecność znajomych mu kolorowych przedmiotów sprawi, że kąpiel będzie radosna i wesoła. 

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Zabawki do kąpieli dla niemowląt - do wody i wanny

Dla zapewnienia dziecku przyjemnych chwil w wannie, warto postarać się o obecność podczas kąpieli sympatycznych "pomocników", czyli zabawek które pozwolą zamienić codzienny obowiązek w radosne chwile, pełne uśmiechu. W zależności od warunków i miejsca kąpieli, zabawki kąpielowe dla niemowląt mogą różnić się zarówno wielkością, jak i formą zabawy. W przypadku najmniejszych dzieci, które jeszcze nie radzą sobie z samodzielną zabawą, warto zaangażować drugiego rodzica, który zachęci maluszka do zwrócenia uwagi na kolorowe zabawki. 

Jakie zabawki kąpielowe dla niemowlaka warto kupić?

W przypadku niemowląt doskonale sprawdzają się proste zabawki wykonane z miękkich, nienasiąkliwych materiałów. Chyba każdy z nas kojarzy popularne gumowe kaczuszki kąpielowe. Mimo wielu lat nadal jest to jedna z popularniejszych zabawek do kąpieli. Dla małych dzieci, warto wybierać te produkty, które charakteryzują się małymi wymiarami. Dzięki temu maluch bawiąc się w wodzie, będzie mógł rozwijać swoją sprawność manualną poprzez ich chwytanie i próby podnoszenia. Oczywiście kaczuszki do kąpieli, to nie jedyna propozycja warta uwagi. Coraz więcej można spotkać zabawek o niezwykle zróżnicowanej kolorystyce. Producenci robią wszystko aby zabawka w oczach dziecka była atrakcyjna i zachęcała do zabawy. Popularne są wszelkiego rodzaju zwierzątka. Mogą to być np. rybki, foczki, żabki, czy nawet żółwiki. Ilość propozycji jest ogromna. 

Niezwykle ciekawymi zabawkami do kąpieli są te które można aktywnie używać i przelewać za ich pośrednictwem wodę. Takie deszczownice dają dziecku wiele radości i uśmiechu podczas tworzenia mini prysznica. 

Ciekawą propozycją są wszelkiego rodzaju zabawki, które można łatwo przymocować do boków wanienki lub wanny za pośrednictwem przyssawek. Pozwala to ubarwić bezpośrednie otoczenie kąpieli dziecka. 

Bezpieczne zabawki do kąpieli dla niemowlaka

Szukając zabawek kąpielowych należy koniecznie decydować się na produkty sprawdzonych marek. Muszą być wykonane z bezpiecznego dla malucha materiału, dla którego nie będzie problemem włożenie do ust dziecka. Zabawki kąpielowe dla niemowląt nie mogą zawierać również niewielkich, łatwo odczepianych elementów, które mogły by stwarzać ryzyko dla bezpieczeństwa dziecka.

Dla zdrowia malucha, niezwykle ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny przez rodziców. Pamiętajmy aby wszystko to co bierze udział w kąpieli i ulega przemoczeniu (a więc również zabawki kąpielowe), zostało dokładnie wysuszone. Niestety obecność wilgoci jest dobrą pożywką dla rozwoju bakterii. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu dla niemowląt. Zabawki kąpielowe oferowane przez nasz sklep pochodzą wyłącznie od sprawdzonych firm i posiadają wymagane certyfikaty.

Produkt dodany do ulubionych