Nosidełka ergonomiczne dla dzieci i niemowląt

Nosidełka dla dzieci od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Dedykowane są dla maluszków, już od 4 miesiąca życia i z powodzeniem mogą być używane nawet do ok. 3 roku życia. Dlaczego pokochały je mamy na całym świecie? Za sprawą nosidełek rodzice mogą przede wszystkim pogłębić bliskość ze swoim dzieckiem. Ponadto nosidełko wspaniale wspomaga codzienną opiekę nad maluszkiem. Zarówno mama jak i tata mogą mieć dziecko cały czas na oku i równocześnie mieć możliwość wykonywania różnych domowych obowiązków. Szukając nosidełka dla dziecka, warto wybrać model ergonomiczny. Nosidełko ergonomiczne dla dziecka pozwala maluchowi przyjąć fizjologiczną pozycję. Odpowiednia pozycja to taka gdy nóżki układają się w kształcie literki “M”, ponieważ wtedy zarówno kręgosłup, jak i biodra malucha są odciążone i nie zostaną w żaden sposób naruszone. Nosidełko ergonomiczne to produkt, który sprawdza się w różnych sytuacjach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – zarówno w domu przy wykonywaniu codziennych czynności, jak i na spacerach na świeżym powietrzu. Pozwala aktywnym rodzicom nie rezygnować ze swoich ulubionych zajęć.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Jak wygląda nosidełko dla dziecka?

Nosidełka to specjalne produkty, które pozwalają przenosić niemowlęta w wygodnej i zdrowej dla nich pozycji. Szyte najczęściej z miękkich materiałów o specjalnie dostosowanym kształcie. Nosidełko dla dziecka przypomina swoim wyglądem plecak. Podobnie do niego posiada specjalne szelki, które można wygodnie założyć na ramiona. 

Czy nosidełka dla dziecka są zdrowe?

Nosidełka niemowlęce były przedmiotem wielu debat i sporów. Przeciwnicy tego rozwiązania zarzucają im zły wpływ na rozwój dziecka. Oczywiście podobnie jak w przypadku wielu innych produktów dla dzieci, można znaleźć na rynku nosidełka niemowlęce, które mogą być szkodliwe dla dziecka, dlatego też polecamy decydować się wyłącznie na produkty sprawdzonych producentów. 

Szczególnie warto zwrócić na to uwagę w przypadku najmniejszych dzieci. Jeśli nosidełko nie podtrzymuje właściwie dziecka i maluszek, umieszczony w nim, ma swobodnie opadające nóżki, a cały ciężar opiera się na pasie pod pupą, to tego typu produkt nie powinien być używany w przypadku noworodków i niemowląt. Również modele których konstrukcja jest zbyt sztywna, co nie pozwala dziecku zachować zdrowej krzywizny kręgosłupa, wymuszając na maluszku niepoprawną pozycję, nie powinny być używane. 

Dla prawidłowego rozwoju polecane są przede wszystkim nosidełka ergonomiczne. Ich zaletą jest zachowanie zdrowej krzywizny kręgosłupa maluszka - czyli w kształcie litery C. Nóżki w nosidełkach ergonomicznych dziecko może utrzymać w wygodnej pozycji żabki (litera M). 

Jakie nosidełko dla dziecka warto kupić?

Szukając nosidełka dla dziecka warto zwrócić uwagę na jego kilka cech, które pozwolą nam łatwiej dopasować produkt do swoich potrzeb. Komfortowe nosidełko dla dziecka powinno posiadać:

  • szeroki pas biodrowy który zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru. Za sprawą pasa ciężar dziecka wydaje się o wiele mniejszy, co w przypadku dłuższego korzystania z tej formy przenoszenia malucha ma ogromne znaczenie.
  • dwie opcje zakładania szelek naramiennych: prosto lub na krzyż
  • regulacja szelek pozwalająca na dostosowanie ich do postury osoby używającej nosidełka.
  • szerokie wygodne szelki które zwiększają komfort rodzica i lepiej rozkładają ciężar maluszka

Z jakiego materiału powinno być wykonane nosidełko ergonomiczne?

W przypadku wszelkich produktów dla dzieci wskazane jest aby starać się wybierać materiały naturalne. Jednym z najpopularniejszych jest bawełna 100%. Jej ogromną zaletą jest miękkość i delikatność dla wrażliwej skóry dziecka. Bawełna pozwala również zachować dobrą cyrkulację powietrza, co minimalizuje ryzyko przegrzania. 

W przypadku bardziej wymagających rodziców, którzy mogą sobie pozwolić na dużo wyższy wydatek producenci nosidełek przygotowali modele uszyte w tkanin bambusowych. 

Produkt dodany do ulubionych