Skarpetki

Jakie skarpetki dla noworodka i niemowlaka wybrać?

Skarpetki niemowlęce stanowią doskonałą ochronę przed zimnem. W okresie noworodkowym i niemowlęcym dzieci są bardzo podatne na wychłodzenie. Stopy są elementem ciała dziecka który należy szczególnie dobrze chronić. 

Wybierając skarpetki dla noworodka powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy zastosowana w nich gumka nie uciska zanadto dziecka. Skarpetki dla niemowlaka powinny jednocześnie właściwie utrzymywać się na miejscu i nie pozostawiać na skórze dziecka widocznych odcisków. Stąd niezwykle ważna jest odpowiednia ich elastyczność. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar skarpetek niemowlęcych?

Skarpetki niemowlęce oferowane są w rozmiarach odpowiednich dla dziecka już od urodzenia. Nawet początkujący rodzice zwykle nie mają problemów z doborem odpowiedniego rozmiaru gdyż w przypadku najmniejszych dzieci (do 1 roku życia) zwykle stosowana jest skala określająca dedykowane  przedział wiekowy. Znajdziemy więc takie rozmiary jak skarpetki rozmiar 0-3 miesiąca, 3-6 miesięcy, czy 6-9 miesięcy i 9-12 miesięcy. Jak łatwo zauważyć dzięki ich elastyczności skarpetki mogą być używane przez kilka miesięcy. Czasami producenci na wzór obuwia określają rozmiar jako dedykowany numer lub zakres numerów. Warto wtedy jeśli nie znajdziemy załączonej rozmiarówki poprosić sklep o taką tabelę. Ułatwi ona dobór odpowiedniego rozmiaru.

Z jakiego materiału wybierać skarpetki dla niemowląt?

Skarpetki podobnie jak inna odzież powinny zapewnić właściwą cyrkulację powietrza stąd najlepsze dla dziecka będą produkty wykonane w dużej części z naturalnych włókien bawełnianych. 

Skarpetki z grzechotką

Skarpetki dedykowane szczególnie dla dzieci w wieku niemowlęcym (do 1 roku). Maluszki w tym wieku uwielbiają bawić się własnymi stópkami. Grzechotka dodatkowo urozmaica im tą zabawę oraz pomaga rozwijać zmysły. Kolorowe wzory i atrakcyjne kształty grzechotki sprawiają radość dziecku. Skarpetki z grzechotką to doskonały pomysł za zapewnienie dziecku odpowiedniej rozrywki również podczas spacerów w wózku lub dłuższych podróży w foteliku samochodowym. 

Skarpetki antypoślizgowe dla niemowląt

Wyglądem przypominają tradycyjne skarpetki dla maluszka jednak tym co je wyróżnia są elementy silikonowe których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności do podłoża. Skarpetki z ABS dla niemowląt sprawiają że dziecko przemieszczając się po mieszkaniu nie jest tak podatne na ślizganie się jak w tradycyjnych skarpetach. Podłoże typu płytki czy panele dla zwyczajnych skarpet jest zwykle zbyt śliskie. 

Pokazano 1-24 z 54 pozycji
Produkt dodany do ulubionych