Pieluchy tetrowe kolorowe i tradycyjne pieluszki białe

Tetrowe pieluchy dla noworodków i niemowląt

pieluszki tetrowe kolorowePieluszka tetrowa to zdecydowanie najpopularniejszy typ pieluszek wielorazowych. Zawdzięczają to bez wątpienia zarówno swojej funkcjonalności jak i atrakcyjnej cenie. Kiedy kompletujmy wyprawkę dla noworodka w pieluchy z tetry dzięki ich niskiej cenie, każda mama może bez zastanowienia wybrać kilka wzorów, bez obawy o domowy budżet. Pieluszka tetrowa produkowana jest z przędzy bawełnianej. Pielucha tetrowa jest niezwykle chłonna, stąd kiedyś była wykorzystywana przede wszystkim do pieluchowania niemowląt. Mimo, że została w tej funkcji wyparta przez pieluszki jednorazowe, to mamy nadal nie wyobrażają sobie wyprawki bez tego popularnego produktu. Dziś pieluszki tetrowe kolorowe używane są przede wszystkim jako produkt uniwersalny zarówno podczas karmienia jako ściereczka, czy spaceru lub wizyty u lekarza. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno pieluchy białe jak i kolorowe ozdobione różnymi nadrukami.

Pokazano 1-24 z 82 pozycji

Polskie pieluchy tetrowe

Szukając pieluszek dla dziecka warto zweryfikować ich pochodzenie. Wybór produktów naszych rodzimych producentów da nam gwarancje, że produkt jest przyjazny, a nadruki wykonano bezpiecznymi metodami. Materiały z których w Polsce wykonuje się tego typu produkty, posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Jest to ważne, gdyż w przypadku najmniejszych dzieci ważna jest odpowiednia pielęgnacja i troska o delikatną skórę malucha.

Ile kosztuje pieluszka tetrowa kolorowa i biała?

Kryterium które wpływa na cenę pieluszek jest ich gramatura. Tanie pieluchy tetrowe charakteryzują się gramaturą z przedziału 110 - 115 gr. Pieluchy tetrowe grube, nazywane często przez producentów lux posiadają zwykle gramaturę 140 gr i są podwójnie tkane. Jest to wyczuwalne, kiedy weźmiemy do ręki porównując jedną i drugą pieluszkę. Wybierając polskie produkty, zwykłą pieluszkę wykonaną z tetry kupimy już od 2,80 zł za sztukę. Produkty o wyższej gramaturze są odpowiednio droższe, ale taka pielucha posłuży dłużej. Jak łatwo zauważyć, pieluszki tetrowe to jeden z najtańszych elementów wyprawki dla niemowlaka.

Kolorowe pieluchy tetrowe w najmodniejszych wzorach

Kolorowe pieluchy wykonane z tetry produkowane są w najróżniejszych wzorach i kolorach. Królują różnego rodzaju gwiazdki, groszki, króliczki i owieczki. Rodzice mogą zdecydować się zarówno na wzory dedykowane typowo dla chłopców lub dziewczynek, jak i uniwersalne. Stałą popularnością cieszą się tradycyjne róże i błękity, lecz coraz częściej poszukiwana jest oryginalna kolorystyka. Coraz częściej więc można spotkać wielobarwne propozycje. Dla rodziców gustujących w stonowanych barwach numerem jeden są szare pieluszki tetrowe.

Doskonałym uzupełnieniem pieluszek tetrowych, są również inne ich odpowiedniki. Warto więc zwrócić uwagę na wysokiej jakości pieluszki muślinowe, bambusowe i flanelowe.

Pieluszki tetrowe kolorowe w wersji premium

W ofercie sklepów czasami znaleźć możemy również pieluchy w wersji tzw. premium. Posiadają one zwykle bardziej szczegółowy nadruk. Kolorystyka takiego produktu jest bogatsza i ciekawsza. Nieco wyższa wartość gramatury sprawia, że tego typu produkt sprawia wrażenie bardziej miękkiego i delikatnego.  

Popularne rozmiary tetrowych pieluszek dla niemowląt

Tetra dla noworodka występują w różnych rozmiarach. Najpopularniejszy jest wymiar 70x80cm, ale spotkamy też chociaż rzadziej pieluszki 60x80cm, oraz największe 80x80cm. Pieluszki tetrowe 80x70cm to doskonały złoty środek pomiędzy użytecznością a ceną.

Jak prać pieluszki tetrowe kolorowe i białe?

Każda pieluszka zanim zostanie użyta do pielęgnacji noworodka, czy niemowlaka musi zostać przeprana w dedykowanym dla najmłodszych płynie lub proszku. Zyska wtedy odpowiednią miękkość oraz pozbędziemy się pozostałości poprodukcyjnych. Szczególnie dotyczy to pieluszek we wzorach i kolorowych. W zależności, czy mamy do czynienia z produktem białym lub w kolorze warto wybrać dedykowany do danego rodzaju proszek. 

Najważniejsze zalety pieluszek tetrowych

  • wielofunkcyjne, doskonale sprawdzą się zarówno w domu jak i na spacerze, podczas pielęgnacji jak i karmienia
  • niska cena sprawia, że pieluszki tetrowe mogą być używane baz obawy o zabrudzenie, wszędzie tam gdzie szkoda byłoby ubrudzić coś cenniejszego
  • łatwe w praniu

Produkt dodany do ulubionych