Pieluchy tetrowe kolorowe i tradycyjne białe

Tetrowe pieluchy dla noworodków i niemowląt

pieluszki wielorazowe tetrowe

Pieluszka tetrowa to zdecydowanie najpopularniejszy typ pieluszek wielorazowych. Zawdzięczają to bez wątpienia zarówno swojej funkcjonalności jak i cenie. Kiedy kompletujmy wyprawkę w pieluchy z tetry dzięki atrakcyjnej cenie każda mama może bez zastanowienia wybrać kilka wzorów bez obawy o domowy budżet. Tetra produkowana jest z przędzy bawełnianej. Pielucha tetrowa jest niezwykle chłonna stąd kiedyś była wykorzystywana przede wszystkim do pieluchowania niemowląt. Mimo, że została w tej funkcji wyparta przez pieluszki jednorazowe to mamy nadal nie wyobrażają sobie wyprawki bez tego popularnego produktu. Dziś pieluszki tetrowe kolorowe używane są przede wszystkim jako produkt uniwersalny zarówno podczas karmienia jako ściereczka, czy spaceru lub wizyty u lekarza. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno pieluchy białe jak i kolorowe ozdobione różnymi nadrukami.

Pokazano 1-24 z 116 pozycji

Polskie pieluchy tetrowe

Szukając pieluszek dla dziecka warto zweryfikować ich pochodzenie. Wybór produktów naszych rodzimych producentów da nam gwarancje że produkt jest bezpieczny a nadruki wykonano bezpiecznymi metodami. Materiały z których w Polsce wykonuje się tego typu produkty posiadają odpowiednie certyfikaty jakości.

Ile kosztuje pieluszka tetrowa - biała i kolorowa?

Kryterium które wpływa na cenę pieluszek jest ich gramatura. Tanie pieluchy tetrowe charakteryzują się gramaturą z przedziału 110 - 115 gr. Pieluchy tetrowe grube nazywane często przez producentów lux posiadają zwykle gramaturę 140 gr i są podwójnie tkane. Jest to dokładnie wyczuwalne kiedy weźmiemy do ręki jedną i drugą pieluszkę. Wybierając polskie produkty zwykłą pieluszkę wykonaną z tetry kupimy już od 2,80 zł za sztukę. Produkty o wyższej gramaturze są odpowiednio droższe ale taka pielucha posłuży dłużej. 

Kolorowe pieluchy tetrowe w najmodniejszych wzorach

Kolorowe pieluchy wykonane z tetry produkowane są w najróżniejszych wzorach i kolorach. Królują różnego rodzaju gwiazdki, groszki, króliczki i owieczki. Rodzice mogą zdecydować się zarówno na wzory dedykowane typowo dla chłopców lub dziewczynek jak i uniwersalne. Stałą popularnością cieszą się tradycyjne róże i błękity, lecz coraz częściej poszukiwana jest oryginalna kolorystyka. Dla rodziców gustujących w stonowanych barwach numerem jeden są pieluszki w szarym kolorze. 

Pieluszki tetrowe kolorowe w wersji premium

W ofercie sklepów czasami znaleźć możemy również pieluchy w wersji tzw. premium. Posiadają one zwykle bardziej szczegółowy nadruk. Kolorystyka takiego produktu jest bogatsza i ciekawsza.  

Popularne rozmiary

Tetra dla noworodka występują w różnych rozmiarach. Najpopularniejszy jest wymiar 70x80cm ale spotkamy też dużo rzadziej pieluszki 60x80cm oraz największe 80x80cm. Pieluszki tetrowe 80x70cm to doskonały złoty środek pomiędzy użytecznością a ceną.

Przygotowanie pieluszki do użycia - pranie

Każda pieluszka zanim zostanie użyta do pielęgnacji noworodka czy niemowlaka musi zostać przeprana w dedykowanym dla najmłodszych płynie lub proszku. Zyska wtedy odpowiednią miękkość oraz pozbędziemy się pozostałości poprodukcyjnych. Szczególnie dotyczy to produktów we wzorach i kolorowych.

Produkt dodany do ulubionych