Smoczki do butelek NUK

Smoczek do butelki to niezwykle ważny element, od którego zależy komfort karmienia dziecka, oraz nastawienie malucha do tej formy podania pokarmu. Często wybierając nieodpowiedni smoczek możemy dziecko zniechęcić do posiłku. Szczególnie jest to ważne w przypadku rodziców, którzy chcą godzić karmienie piersią i butelką. Jest to wyzwanie dla wielu mam, które decydują się na to np. z przyczyn zawodowych i konieczności powrotu do pracy. Czasami karmienie butelką nie jest wyborem, lecz koniecznością. Dzieje się tak, kiedy mama ma infekcję, lub przyjmuje leki, które nie pozwalają podać dziecku jej pokarmu. Dlatego też warto zdecydować się na wysokiej jakości smoczek do butelki NUK. Wykonany z najwyżej jakości silikonu lub lateksu, zapewnia dziecku odpowiedni komfort. Smoczki do butelek NUK opracowane zostały z troską o zdrowy rozwój jamy ustnej. Dlatego posiadają optymalny anatomiczny kształt. Aby chronić niemowlaka przed kolką, wyposażono je dodatkowo w skuteczny system wyrównywania ciśnienia, za co odpowiedzialny jest specjalny zaworek antykolkowy

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Smoczki do butelek NUK First Choice+

zalety smoczków do butelek NUK First Choice+

First Choice+ to udoskonalona wersja smoczka, który został doceniony przez mamy na całym świecie. Wyjątkowy kształt smoczka opracowano wzorując się wyglądem brodawki sutkowej mamy karmiącej piersią. Kształt ten gwarantuje zdrowy rozwój jamy ustnej i sprawia, że smoczki do butelek NUK są chętnie akceptowane przed noworodki i niemowlęta. Asymetryczny kształt smoczka NUK dostosowuje się do jamy ustnej dziecka. Język ma jednocześnie na tyle dużo miejsca, aby mógł się naturalnie poruszać w trakcie karmienia. 

kształt smoczka Nuk

Skuteczny system antykolkowy smoczków do butelek NUK

NUK Air System to nazwa która określa specjalny mechanizm odpowietrzania zawarty w butelkach NUK. Najważniejszym elementem jest tutaj smoczek ze specjalnym zaworkiem odpowiedzialnym za wyrównanie ciśnień. Efektem jest brak problemu zaciskania się smoczka i zasysania powietrza. Dziecko może komfortowo przyjmować pokarm, bez wymuszonych przerw. W efekcie ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej, jest dużo mniejsze. 

System antykolkowy smoczków do butelek NUK

Smoczek do butelki NUK dostosowany do potrzeb dziecka

Aby karmienie mogło przebiegać w odpowiednim rytmie niezwykle ważny jest też dobór odpowiedniej wielkości przepływu smoczka. Jeśli smoczek do karmienia będzie wyposażony w zbyt mały otwór, to może to być na tyle męczące dla malucha, że szybko się zniechęci. Natomiast zbyt duży wypływ może spowodować zachłyśnięcie się pokarmem. Firma NUK opracowała optymalne wielkości wypływu dostosowane do wieku dziecka i rodzaju pokarmu. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i jeśli zauważymy potrzebę zmiany smoczka to jest to najważniejszy czynnik. 

Dopasowanie smoczka butelki do rodzaju pokarmu

Firma NUK rodzaj sugerowanego pokarmu określa poprzez oznaczenie smoczków literkami S,M,L. 

  • Rozmiar S - są to smoczki dedykowane do takich płynów jak mleko mamy, herbatka, woda. 
  • Rozmiar M - są to smoczki dedykowane do mleka modyfikowanego, a więc pokarmu odrobine gęściejszego od pokarmów z grupy "S".
  • Rozmiar L - przeznaczono dla pokarmu gęstego, takiego jak kaszka. 

Dopasowanie smoczka do butelki dla odpowiedniego wieku dziecka

Firma NUK wiek określa jako przedział miesięcy. W ofercie producenta znajdziemy więc smoczki:

  • 0-6 - dedykowane dla dzieci od urodzenia do 6 miesiąca życia
  • 6+ - dedykowane dla dzieci które skończyły 6 miesiąc życia

wielkość smoczków do butelek NUK

Jaki wybrać smoczek do butelki NUK - silikonowy czy lateksowy?

W ramach oferty smoczków NUK znajdziemy smoczki First Choice+ wykonane z silikonu lub lateksu. Najłatwiej je odróżnić po odmiennym kolorze każdego z produktów (smoczki lateksowe mają żółto-brązową barwę). 

Silikonowy smoczek do butelki NUK

Smoczki silikonowe wykonane są z bezbarwnego materiału. Cechuje się on dużą wytrzymałością na działanie promieni słonecznych. Nie posiada swojego zapachu i smaku, a więc nie ma tym sposobem wpływu na podawany pokarm (nie zmienia jego smaku). Niestety wadą w przypadku dzieci które mają już ząbki, jest łatwość uszkodzenia smoczka silikonowego. Ostre zęby dziecka potrafią szybko go przeciąć więc warto w przypadku starszych dzieci, systematycznie kontrolować stan smoczka silikonowego.

Lateksowy smoczek do butelki NUK

Wykonane są z naturalnego materiału, otrzymywanego z drzewa kauczukowego. Dużą zaletą smoczków kauczukowych NUK jest ich trwałość na rozerwanie. Są dzięki temu bardziej odporne np. na przegryzienie. Smoczki lateksowe do butelek NUK są niestety wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Dlatego warto pamiętać aby nie zostawiać butelki tam, gdzie będą na nie nadmiernie narażone. Warto również wspomnieć, że lateks, jest materiałem chętnie akceptowanym przez dzieci. Wadą jest ich charakterystyczny smak i zapach. 

Produkt dodany do ulubionych