Szczoteczki do zębów

szczoteczka do mycia zębów i masażu dziąseł NUKDelikatna i skuteczna szczoteczka dla niemowląt

Pielęgnacja jamy ustnej dziecka zaczyna się dużo wcześniej zanim pojawia się pierwsze ząbki. Pierwszym produktem od którego warto rozpocząć przygodę maluszka z regularnym dbaniem o zęby jest specjalna szczoteczka dla niemowląt na palec. Szczoteczka ta posiada silikonową końcówkę która doskonale wymiata resztki pokarmowe z dziąseł maluszka. Nakładana na palec rodzica pozwala wygodnie dbać o jamę ustną dziecka. Szczoteczka do dziąseł dla niemowlaka powinna mieć opływowe kształty i odpowiednią do wieku delikatność. Szczoteczka silikonowa dla niemowląt na palec ma dodatkowo jeszcze jedną ważną zaletę. W czasie ząbkowania delikatny masaż przy jej pomocy uśmierza ból dziecka i pomaga przetrwać ten trudny w życiu maluszka okres.
Starsze dzieci u których pojawiły się już pierwsze ząbki mogą mieć je myte przy pomocy szczoteczki o bardziej tradycyjnym kształcie. Warto jednak pomyśleć nadal o stosowaniu końcówki silikonowej jako tej najdelikatniejszej.
Jeśli jesteśmy przy pierwszych ząbkach to należy wspomnieć, że w tym wieku zaczyna być stosowana pasta do zębów dla niemowląt. Oferowana jest przez takie firmy jak Nuk czy Ziaja. Pasta do zębów dla niemowlaka jest doskonała już od pierwszego ząbka a przy tym w pełni bezpieczna nawet po połknięciu. Nie zawiera sztucznych barwników, fluoru czy cukrów.
Szczoteczka do zębów dla rocznego dziecka może zawierać już bardzo delikatne i miękkie włosie.
Ciekawym dodatkiem dla niemowląt i większych nieci jest specjalny ogranicznik. Szczoteczka do zębów z ogranicznikiem chroni dziecko przed zbyt głębokim włożeniem jej do ust a tym samym urażeniem się. Warto pomyśleć o zakupie tego typu szczoteczki aby dziecko w razie wystąpienia takiej sytuacji nie zniechęciło się do mycia zębów.
Nauka mycia zębów przebiega bardzo różnie i jednym maluchom przychodzi to łatwiej a w przypadku drugich rodzice muszą włożyć znacznie więcej czasu. Pamiętajmy, że nasza cierpliwość i zaangażowanie zaprocentuje w przyszłości.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Popularne kategorie

Rabat urlopowy podając w koszyku kod "urlop" otrzymasz 7% na wszystko!

Produkt dodany do ulubionych