Kubki niekapki i bidony

Kubek niekapek 360 dla niemowlątKubek i bidon dla niemowląt

Nauka picia bez użycia butelki ze smoczkiem stanowi wyzwanie dla nie jednego maluszka i tym samym jego rodzica. Picie z butelki jest dla nich tak naturalne, że nauka od razu dorosłego picia mogłaby stanowić barierę nie do przebicia. Aby ułatwić niemowlakowi pierwsze kroki w tej trudnej nauce producenci artykułów dla niemowląt stworzyli kubek niekapek. Jak sama nazwa wskazuje kubki niekapki ograniczają rozlewanie i są szczególnie przydatne dopóki maluszek nie wyrobi nawyku trzymania kubeczka w pozycji prostej. Ponieważ specjalny kubek dla niemowlaka to dokonały idealny produkt dla dziecka od 4 miesiąca życia to jest przez niego używany często przez bardzo długi czas. Kubek do nauki picia jest w większości przypadków wykonany z wysokiej jakości plastiku i ozdobiony dziecięcymi motywami. Dla tych najmniejszych jest to najczęściej kubek niekapek z miękkim ustnikiem. Tak aby przejście z butelki odbywało się dla dziecka łagodnie. Pierwszy kubek niekapek ma zwyczajowo pojemność ok. 150ml. i z wiekiem wraz ze wzrostem potrzeb malucha systematycznie się powiększa. Kubek niekapek od 6 miesiąca ma najczęściej ponad 200ml.
Część producentów aby picie jeszcze bardziej upodobnić do szklanki czy kubka wprowadziło do sprzedaży kubek 360 stopni. Dziecko uruchamia wypływ płynu zbliżając usta do którejkolwiek górnej krawędzi kubka. Specjalny system nie pozwala na rozlewanie nawet po przewróceniu takiego kubeczka.
Innym typem kubeczków jest tak zwany kubek treningowy. Posiada najczęściej wolny przepływ płynu. Ma to uczyć dziecko, że przechylenie może skutkować rozlaniem. Kubek posiada uchwyty więc dziecku łatwo jest wygodnie złapać kubeczek. Często kubki treningowe wyposażone są w twarde ustniki. Twardy ustnik jest bardziej wytrzymały w odróżnieniu od miękkiego który może został łatwo przegryziony.
Dla najstarszych dzieci proponujemy: kubek ze słomką dla niemowląt lub bidon ze słomką. Bidon doskonale sprawdza się u starszych dzieci podczas spacerów i wyjazdów. Dzieci lubią z niego korzystać i chętnie ich używają. Rodzice mogą rozglądać się również za kubkiem ze słomką dla niemowląt wyposażoną w system składania. Ogranicza to ryzyko zabrudzenia końcówki którą dziecko wkłada do swoich ust.
Polecamy bidony i kubki takich firm jak Avent, Tommee Tippee. Nuk, Babyono, Lovi czy Dr. Brown`s. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.