Biustonosz do karmienia

Biustonosz do karmienia to ważna część garderoby, która, mimo że jest niewidoczna dla oka, to pełni istotną funkcję. Karmiące mamy często borykają się z problemami związanymi z komfortowym karmieniem dziecka. Ciągłe zdejmowanie stanika staje się wyjątkowo uciążliwe, szczególnie w miejscach publicznych. Z myślą o wszystkich mamach szukających komfortowego rozwiązania, powstały staniki do karmienia. Aby zagwarantować pełną wygodę, wykonane są one najczęściej z naturalnej bawełny lub innego podobnego materiału. Stanik ciążowy występuje w różnych rozmiarach, więc z łatwością może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb. Tym, co odróżnia biustonosze do karmienia od tradycyjnych, są odpinane miseczki. Po odpięciu tej części pozostaje odpowiedniej wielkości miseczka, gwarantująca komfortowe karmienie niemowlęcia zarówno w szpitalu, jak i w domu. Zanim mama wybierze stanik laktacyjny, powinna zastanowić się, czy preferuje biustonosz do karmienia usztywniany, czy może woli biustonosz do karmienia bez fiszbin. Biustonosz do karmienia miękki sprawdza się doskonale w przypadku piersi wrażliwych na ból i bodźce, dlatego to ona najczęściej wybierany jest podczas kompletowania wyprawki.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Biustonosz do karmienia — kiedy warto go kupić?

Większość mam biustonosz do karmienia, wybiera pod koniec ciąży. Najlepiej kupić go na około miesiąc przed planowaną datą porodu. Mamy wtedy większą szansę, że wybrany rozmiar okaże się trafionym. Pamiętajmy, że wraz z przygotowaniem do laktacji piersi powiększają swój rozmiar. Dzieje się to systematycznie, dlatego przed samym porodem rozmiar nie powinien już tak bardzo się zmienić. Warto jednak uwzględnić fakt, że biust największy rozmiar osiąga zwykle kilka dni po porodzie. Przypada wtedy okres nawału mlecznego, który po pewnym czasie się stabilizuje. Kupując biustonosz przed porodem, zwykle wybieramy taki, w którym rozmiar miseczki będzie odrobinę większy. 

Biustonosze do karmienia — czym się wyróżniają?

Największą różnicą w porównaniu z tradycyjnym modelem są ułatwienia, które pozwalają mamie komfortowo karmić dziecko. Pamiętajmy, że noworodek w początkowym okresie może być bardzo często przystawiany do piersi. Nieodpowiedni biustonosz będzie zarówno dla mamy, jak i dziecka źródłem frustracji. Biustonosze do karmienia posiadają odpinane miseczki, do których odblokowania wystarczy zwykle jedna ręka. Całość oparta jest zwykle na mechanizmie specjalnego haczyka. Część modeli posiada również miseczki w formie praktycznych zakładek, gdzie do karmienia wystarczy odsłonić pierś. 

Ponieważ biust kobiety jest bardzo często po porodzie bardzo wrażliwy i obolały, ważna jest jakość biustonosza. Po urodzeniu dziecka warto wybrać biustonosz bez fiszbin. Miękka konstrukcja delikatnie otuli piersi i ładnie do się do nich dopasuje.  Istotną jego funkcją jest zapewnienie piersią wygodnego podparcia, co jednocześnie nie powinno powodować niepotrzebnego ucisku.

Biustonosz do karmienia to również szerokie ramiączka, których regulacja pozwala na wygodne i w dość dużym zakresie dostosowanie długości. Ma to umożliwić właściwe podtrzymanie i komfort dla ramion, kiedy trzeba sobie radzić również z większą wagą biustu.

Jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia?

Kupując biustonosz, koniecznie należy zwrócić uwagę na dobór właściwego rozmiaru. Nie jest to proste, bo rozmiar piersi potrafi mieć wahania. W zakupie pomaga określenie tego, jak bardzo zmieniły się wymiary w stosunku do stanu sprzed ciąży. Obwód mierzymy tradycyjną miarą krawiecką,  a od uzyskanej wartości odejmujemy około 10 cm. Ma to związek z faktem, że po porodzie wymiary pod biustem ulegają zmniejszeniu. 

Rozmiar miseczki dobieramy tak, że wartość uzyskaną podczas pomiarów zwiększamy o jeden rozmiar. 

Więcej o tym, jak prawidłowo dobrać biustonosz znaleźć można w naszym artykule na blogu ----> tutaj.

Jak sprawdzić, czy biustonosz do karmienia został dobrze dobrany?

Dobrze dobrany biustonosz powinien mieć:

  • ramiączka, które nie powodują dyskomfortu, wbijając się w skórę, muszą być również odpowiednio naprężone;
  • odpowiednio dobrany obwód, który przylega do ciała i znajduje się na tym samym poziomie zarówno z przodu, jak i z tyłu;
  • miseczki wraz ze złączami ładnie przylegające do mostka.

Jakie zalety ma biustonosz do karmienia?

Kupując biustonosz do karmienia, pamiętajmy, że często używany jest nie tylko podczas dnia, ale również w nocy. Musi więc umożliwiać łatwy montaż wkładki laktacyjnej, której zadaniem jest gromadzenie mleka wyciekającego pomiędzy karmieniem. Szczególnie na wczesnym etapie potrafi ono wyciekać w niekontrolowany sposób i powodować nieładne plamy na pościeli. Model, w którym śpimy, musi miękki i wygodny, tak by nie powodował dyskomfortu i ucisku. Dobrze, jeśli jest on bezszwowy, dzięki czemu unikniemy drażnienia skóry przez nieprzyjemne fałdki.

Biustonosze do karmienia z fiszbinami

Tego typu modele wybierane są najczęściej przez mamy, które w pełni wróciły do kondycji po ciąży. Warto by sama laktacja była już wtedy ustabilizowana i nie występowały znaczne wahania wielkości piersi. Wybór biustonosza do karmienia z fiszbinami powinien być uważny, by zapewnić właściwe podtrzymanie piersi bez efektu uciskania. 

Produkt dodany do ulubionych