Podpaski i podkłady poporodowe dla mam

Podkłady poporodowe to niezbędnik w wyprawce do szpitala. Tworzone są z myślą o kobietach w okresie połogu, zapewniając im możliwe najwyższy komfort i higienę. Podpaski poporodowe charakteryzują się dużą chłonnością, a materiał, z którego są wykonane, nie powoduje podrażnień skóry. Budowa i ich kształt zapewniają doskonałą ochronę. Podkład poporodowy, dzięki specjalnej budowie doskonale chłonie płyny, zarówno kiedy kobieta jest w pozycji leżącej, jak i podczas ruchu. Wkładki poporodowe występują w różnych wielkościach. Niektóre są znacznych rozmiarów jak np. Bella, a inne mniejsze, profilowane typu Canpol, Akuku, Babyono. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zastosowanie po porodzie. Podkłady poporodowe często wyposażone są w pasek, który dodatkowo pomaga w utrzymaniu podkładu poporodowego we właściwym miejscu.
Coraz większą popularnością cieszą się podkłady poporodowe dedykowane specjalnie na noc, których wielowarstwowa budowa i specjalny absorbent, zwiększa możliwości chłonne, co jest szczególnie ważne podczas snu.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Połóg jest to trudny czas, w którym każda mama musi zadbać również o siebie. Jest to nie łatwe, bo zawsze staramy się stawiać na pierwszym miejscu potrzeby naszego dziecka. Pamiętajmy jednak, że im szybciej poprawi się nasza forma poporodowa, tym lepiej maluszkiem będziemy mogli się zająć. Najwięcej kłopotów w okresie połogu sprawiają obolałe rany oraz upławy, które są oznaką oczyszczania organizmu. Dla zachowania higieny wskazane jest dbanie o czystość, w czym dużą role odgrywają podkłady poporodowe. Aby ich użytkowanie było komfortowe, niezbędne są majtki poporodowe, które warto kupić w ramach wyprawki do szpitala.

Jak wyglądają podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe swoim wyglądem przypominają kobiecą podpaskę. W odróżnieniu od nich są jednak zwykle większe i mają cechy, które sprawiają, że doskonale sprawdzają się okresie połogu. Dla komfortu kobiety, wykonane są z materiału, który jest delikatny, odpowiednio chłonny i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Powierzchnia podkładu poporodowego ma specjalną strukturę, która ma zapobiegać przywieraniu do ciała i powstaniu podrażnień. Rozmiar podkładów powinien być dopasowany do potrzeb mamy. Na początku zwykle sięgamy, bo duże podkłady poporodowe. Ich zaletą jest duża chłonność, co stanowi duży atut, kiedy w ciągu kilku pierwszych dni po porodzie, upławy są największe.

Kiedy stosować podpaski poporodowe?

Okres przypadający na pierwsze tygodnie po porodzie nazywany jest połogiem. Jest to czas, kiedy kobieta powinna szczególnie uważać na zdrowie. W tym okresie ciało kobiety się regeneruje. Niedługo po porodzie, zarówno tym który przebiega siłami natury, jak i po cesarskim cięciu, dochodzi do obfitego krwawienia z dróg rodnych. W tym czasie niezwykle potrzebne są podkłady poporodowe, które mają za zadanie zapewnić higienę i przewiewność. Jest to czas, w którym odpowiednia higiena jest niezwykle ważna. Mimo że to szczególnie pierwszy okres cechuje się największym krwawieniem, to jednak trzeba pamiętać, że cały okres połogu trwa zwykle ok. 5-6 tygodni. Dopiero po tym czasie tzw. odchody połogowe zanikają. 

Jak stosować podkłady poporodowe — higiena?

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału podkłady poporodowe zapewniają odpowiednią przewiewność. Nie można jednak zapominać, że posiadanie podkładu to nie wszystko. Bardzo ważna jest codzienna higiena. Mama powinna:

  • Często zmieniać podkłady poporodowe, nie dopuszczając do infekcji. Preferowane są podkłady naturalne, bawełniane. 
  • Dbać o czystość okolic intymnych i podmywać je, zawsze po wizycie w toalecie 
  • Do higieny użyć sprawdzonego płynu lub szarego mydła
  • Nie wycierać miejsc intymnych ręcznikiem wielorazowym, gdyż może on być siedliskiem bakterii. Lepiej wykorzystać do tego jednorazowe ręczniki papierowe.
  • Zamiast tradycyjnej kąpieli w wannie, wybrać prysznic.

Podkłady poporodowe najczęściej stosowane są z majteczkami jednorazowymi lub wielorazowymi z siateczki. Dzięki temu ewentualne zabrudzenia nie sprawią kłopotu. Warto używać podkładów do wietrzenia krocza, które wspomaga gojenie się miejsc intymnych. 

Jakie wkładki poporodowe warto kupić?

Podkłady poporodowe muszą zapewnić odpowiednie warunki do prawidłowego gojenia się ran, chroniąc kobietę przed ryzykiem infekcji. Poza tym warto, aby zapewniły odpowiedni komfort, poprzez zapewnienie skutecznej chłonności. 

Warto wybierać podkłady, które są:

  • delikatne dla skóry, nie podrażniając obolałych miejsc,
  • wykonane z naturalnych włókien, takich jak bawełna, co ma zapewnić doskonałą wentylację,
  • doskonale chłonące wilgoć, np. dzięki superabsorbentowi i skutecznie zamykające ją w środku nie pozwalając na przeciekanie,
  • w przypadku modeli dedykowanych po pierwszym etapie połogu odpowiednio profilowane, zapewniając komfort noszenia,
  • z paskiem zapobiegającym przemieszczaniu się, bez względu na pozycję ciała kobiety (leżąca, ruch),

Jakie podkłady poporodowe znajdziesz w naszym sklepie?

Aby zapewnić mamie kompleksową ochronę w okresie połogu, przygotowaliśmy różne rodzaje podkładów. Różnią się one zarówno zastosowanym materiałem, jak i kształtem. W pierwszym etapie połogu, szczególnie warto zwrócić uwagę, na duże i chłonne modele, takie jak podkłady różowe Bella. Kiedy krwawienie się zmniejszy i ważny będzie wysoki komfort i dyskrecja, można zastosować cieńsze podkłady o wygodnym profilowaniu. 

Dla mam szukających produktu, który zapewni podwyższony komfort w pozycji leżącej, przygotowaliśmy podkłady poporodowe odpowiednie do użytku w nocy. Podkłady poporodowe na noc zapewniają zwiększona chłonność i pewność skutecznego zatrzymania wilgoci. 

Produkt dodany do ulubionych