Łapki niedrapki dla niemowląt

łapki niedrapki dla niemowlątRodzice słysząc po raz pierwszy nazwę "łapki niedrapki" często zastanawiają się jak one wyglądają i czy warto je kupić podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Jak sama nazwa wskazuje łapki niedrapki pomagają ochronić dziecko przed zadrapaniami do których często dochodzi w pierwszym okresie po porodzie. 

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Jak wyglądają łapki niedrapki?

Łapki niedrapki przypominają malutkie ręczkawiczki. Uszyte są najczęściej z cienkiej bawełny i wyposażone w gumeczkę, która nie pozwala im się zsuwać z małych rączek dziecka. W niektórych modelach znajdziemy ściągacz podobny do tego używanego w innych elementach odzieży niemowlęcej. Ważne, by zastosowane rozwiązanie nie nie uciskało małej rączki. Wówczas dziecko czuje się komfortowo i wygodnie.

Dlaczego warto kupić łapki niedrapki?

Paznokcie dziecka w pierwszym miesiącu życia są miękkie i kruche, dodatkowo rodzice często w pierwszych dniach obawiają się je obcinać, gdyż boją się, że zrobią dziecku niechcący krzywdę. Paznokcie potrafią być też ostre stąd maluszek wykonując niekontrolowane, nieskoordynowane ruchy rączkami może się łatwo zadrapać i zranić. Aby uniknąć tych zadrapań rodzice powinni kompletując wyprawkę pamiętać, aby kupić tzw. łapki niedrapki. Dzięki nim paznokcie dziecka są dokładnie osłonięte i dziecko chronione jest przed zrobieniem sobie krzywdy. 

Jaki rozmiar łapek będzie odpowiedni dla noworodka?

Łapki niedrapki dla noworodka występują wyłącznie w początkowych rozmiarach takich jak 56, 62 lub w tzw. rozmiarze uniwersalnym. Po kilku miesiącach przestają one być potrzebne, gdyż ruchy dziecka są coraz bardziej przez malucha kontrolowane. Rodzice w późniejszym czasie nabierają również odwagi do przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu nożyczek lub cążek zapobiegając tym samym możliwości powstania zadrapania.

Jeśli szukasz odpowiednich i bezpiecznych produktów do pielęgnacji paznokci dziecka, to zerknij na nożyczki i cążki dla niemowląt.

Inna funkcja łapek niedrapek

Rodzice noworodków którym rozwiązanie z łapkami przypadło do gustu, często widzą ich dodatkową zaletę. Chronią one również rączki dziecka przez chłodem, zapewniając im odpowiednią temperaturę. Jednocześnie fakt, iż do ich produkcji używana jest bawełna 100%, to nie musimy martwić się o przegrzanie malucha.

Łapki niedrapki - osobno czy w zestawie?

Łapki występują zarówno jako osobny element garderoby maluszka, jak i możemy je spotkać jako część większego kompletu ubranek dla noworodka. Zanim zaczniemy ich szukać w sklepie, warto więc dokładnie przejrzeć posiadane już ubranka. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mając już kupiony gotowy komplet znajdziemy w nim również łapki. Z uwagi, że to malutki element, to łatwo go w pierwszym momencie nie zauważyć. 

Produkt dodany do ulubionych