Chustki dla niemowląt - apaszki niemowlęce

Kiedy wybieramy się z niemowlakiem na spacer warunki pogodowe nie zawsze są idealne. Dlatego warto zawsze mieć pod ręką m.in. czapeczkę niemowlęcą która ochroni główkę dziecka. Kiedy wzmaga się wiatr warto również osłonić szyję malucha. Pomocne okazać się mogą wtedy chustki dla niemowląt. Jest to element odzieży niemowlęcej, który warto kupić już podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Kiedy sprawdza się najlepiej apaszka dla niemowlaka?

Chustkę niemowlęcą najlepiej stosować w okresach przejściowych, kiedy temperatura nie jest jeszcze bardzo niska. Rodzice używają ją często wiosną i jesienią, a także latem w chłodniejsze dni. Stanowi ona wtedy dobrą osłonę przed zimnym wiatrem. 

Z czego wykonana jest chustka niemowlęca?

Chustka dla niemowlaka przygotowywana jest najczęściej z bawełny z niewielką domieszką elastanu. Obecność bawełny sprawia, że chustka jest odpowiednio miękka i delikatna dla skóry dziecka.

Kolorystyka chustek dla niemowląt jest szeroka. Zwykle oferowane są one w ramach większych kolekcji odzieżowych. Znajdziemy więc wzory w jednolitej kolorystyce w odcieniach różu, błękitu, szarości, lecz również modele w kratkę, paseczki. 

Rozmiary chustek, apaszek dla niemowląt

Chustki niemowlęce występują w różnych wersjach. Część producentów przygotowuje chustki, które mogą być swobodnie wiązane w różnych miejscach. Zaletą jest możliwość dowolnego dopasowania chustki do wymagań dziecka.

Inni stosują zapięcia oparte na popularnych napach odzieżowych. Umieszczają wtedy 2-3 napki obok siebie, aby rodzic mógł wybrać tą która mu najbardziej odpowiada rozmiarem.

Produkt dodany do ulubionych