Termoopakowanie do butelki

Termoopakowanie na butelkę to bez wątpienia idealne rozwiązanie na spacery, jak i dłuższe podróże z maleństwem. Termoopakowania pozwalają zachować odpowiednią temperaturę posiłku. Termos na butelkę doskonale sprawdzi się w podróży, kiedy nasze dziecko domaga się jedzenia, a my nie mamy możliwości zagrzać ciepłej wody do przygotowania mleka. Termoopakowania do butelek zazwyczaj występują z wkładem plastikowym lub styropianowym np.: termoopakowanie BabyOno, Ceba albo z wkładem na zasadzie folii termicznej tak jak w produktach Tommee Tippee czy niektóre modele termoopakowań Babyono. Dla mam posiadających bliźniaki producenci wprowadzili do sprzedaży termoopakowanie podwójne, które bez kłopotu zmieści 2 butelki. Kupując termos do butelek, w którym będziemy chcieli, trzymać butelkę bardzo wysoką (np. pojemność powyżej 330 ml) warto dopytać sprzedawcę o maksymalną wysokość produktu, który można w nim umieścić. Niektóre butelki są wysokie lecz smukłe i domknięcie może sprawiać kłopot. Termos na mleko dla niemowląt powinien być również wykonany z materiałów bezpiecznych, więc warto wybierać produkty sprawdzonych producentów na rynku polskim.
Termos na butelki dla niemowląt z całą pewnością warto posiadać, bo jest to rzecz, której często będziemy używali, spacerując z naszym maluszkiem.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Co to jest termoopakowanie na butelki i jak działa?

Jednym z największych kłopotów podczas spaceru z małym dzieckiem, jest konieczność zapewnienia mu wysokiej jakości posiłku w sytuacji, kiedy trudno o odpowiednie do tego warunki. Będąc na spacerze, nie mamy przecież możliwości przygotować wodę w odpowiedniej temperaturze, tak aby była właściwa do naszykowania mleka. Więc jak sobie poradzić w tak niesprzyjających warunkach? To właśnie ta potrzeba  była przyczyną powstania specjalnego termoopakowania. Termoopakowania do butelek pozwalają skutecznie opóźnić proces stygnięcia przygotowanego pokarmu. Aby to było możliwe, zawartość termoopakowania musi zostać skutecznie odizolowana od czynników zewnętrznych. Funkcję tą najczęściej spełniają specjalne folie izolacyjne lub odpowiedni styropian. Izolacja sprawia, że ograniczony zostaje przepływ temperatur. 

Czy termoopakowanie na butelkę stosuje się tylko w chłodne dni?

Mimo iż ogromna większość mam kupuje termoopakowanie, aby zapewnić dziecku ciepły posiłek, to warto pamiętać, że równie skuteczne termoopakowanie może być latem. Kiedy zależy nam, aby posiłek nie rozgrzał się zanadto w upalne dni, to warto pamiętać o skutecznym działaniu termoopakowania również wtedy. 

Jak wygląda skuteczność termoopakowania?

Z uwagi na mnogość modeli, trudno udzielić jednej odpowiedzi na to pytanie. Termoopakowania w zależności, czy zawierają styropian, czy folię, potrafią zachowywać się bardzo różnie. Dodatkowo warto pamiętać, że to jak długo zostanie utrzymana właściwa dla nas temperatura, zależne jest również od początkowego zagrzania posiłku. Wybierając się na dłuższy spacer, warto więc pomyśleć o odpowiednio cieplejszym mleku, niż podczas krótkiego wypadu z wózkiem. Zwyczajowo przyjmuje się, że termoopakowania potrafią utrzymać właściwą temperaturę, nawet do 4-5 godzin. 

Jakie termoopakowanie do butelki warto kupić?

Podstawową cechą termoopakowania, której poszukujemy dla butelki naszego dziecka, jest jego wielkość. Na cóż przyda nam się nawet najlepsze termoopakowanie, jeśli nasza butelka będzie za duża? Aby Państwa uspokoić, musimy jednak zaznaczyć, że większość termoopakowań jest na tyle uniwersalnych, że mieści butelki różnych producentów. Większą uwagę warto jednak zachować, szukając termoopakowania do dużej butelki, np. o pojemności 330 ml. 

Kolejną cechą dobrego opakowania dla malucha, będzie stosowanie bezpiecznych materiałów. Powinny one być pozbawione szkodliwych substancji. Warto więc wybierać termoopakowania przygotowane przez znane w branży dziecięcej firmy jak Babyono, Canpol, Tommee Tippee, czy Avent. Dobry materiał pozwala również na wygodne czyszczenie zabrudzonego termoopakowania. Również, jeśli w środku rozleje nam się zawartość. 

Wygodne termoopakowanie powinno posiadać skuteczne i łatwe w użytkowaniu zamknięcie. Najczęściej spotkamy się z suwakiem. 

Termoopakowanie to funkcjonalny i wygodny produkt, który warto posiadać przy sobie. Każda mama wie, że będąc na spacerze z maluchem, nigdy nie wiadomo kiedy dziecko nabierze apetytu. Jeśli się odpowiednio przygotujemy, to każda podróż, czy to bliższa, czy dalsza odbędzie się bez zakłóceń. 

Produkt dodany do ulubionych