Rożek usztywniany pianką - rożki usztywniane kokosem

Rożek usztywniany w odróżnieniu od swojego miękkiego odpowiednika posiada specjalną wkładkę, której zadaniem jest zapewnienie dziecku odpowiedniego podparcia. Szczególnie ważne jest to dla mniej doświadczonych rodziców, którzy uczą się jak odpowiednio trzymać na rękach dziecko. Z rożka usztywnionego będą również zadowolone inne bliskie osoby, które z tak małym dzieckiem nie mają do czynienia na co dzień. Rożek usztywniany jest produktem, który szczególnie przydatny jest w pierwszych miesiącach życia maluszka. Warto więc go kupić już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka. Dobrym pomysłem jest również zabranie go do szpitala, gdyż pomoże on zarówno mamie, jak i tacie delikatnie tulić dziecka i we właściwy sposób podtrzymywać jego główkę. 

Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Rożek niemowlęcy usztywniany, to produkt, który często kupowany jest jako jeden z pierwszych elementów wyprawki dla noworodka. Wielu rodziców nie wyobraża sobie opieki nad dzieckiem, be tego przydatnego elementu. Rożek usztywniany zapewnia dziecku ciepło i jednocześnie jest też ułatwieniem dla nas, kiedy chcemy wziąć dziecko na ręce. 

Większość rożków usztywnianych jest szyta z bawełny, która jest materiałem doskonale sprawdzającym się w artykułach dla niemowląt. Miękka bawełna jest co ważne delikatna dla skóry noworodka i nie powoduje podrażnień. W przypadku wypełnienia stosowane jest przede wszystkim włóknina silikonowa. Optymalnie izoluje ona termicznie i jest antyalergiczna.

Rożki usztywniane - zalety

Rożek niemowlęcy usztywniany to produkt polecany podczas opieki nad noworodkiem. Dziecko przychodząc na świat doświadcza zupełnie nowych bodźców, do których maluch musi się przyzwyczaić. Do czasu porodu optymalnymi warunkami dla niego były te znane mu z brzuszka mamy, czyli ciepło, przyjemna ciasnota i ograniczone dźwięki w postaci szumu. Dla łagodnego wejścia w ten nowy dla noworodka świat, warto zapewnić dziecku warunki podobne do tych dobrze mu znanych. Pomocny w tym może być rożek. Rożki usztywniane za sprawą delikatnego otulenia, działają na dziecko wyciszająco i dają mu poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednie wypełnienie zapewnia dziecku ciepło, a naturalne materiały miękkość i delikatność dla skóry. 

Rożki usztywniane - pianka czy kokos?

Przeglądając ofertę sklepu znaleźć można rożki usztywniane w których funkcję tą pełni zarówno mata kokosowa jak i pianka elastyczna. Na pytanie, która z tych opcji jest lepsza, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Do niedawna jedyną formą usztywnienia w rożkach była popularna mata kokosowa. Dziś coraz częściej producenci sięgają po nowoczesne formy usztywnień. Zarówno jedna jak i druga opcja doskonale spełnia swoją rolę i dostosowana jest do potrzeb noworodka. Co ważne, zarówno w rożkach usztywnianych matą kokosową, jak i tych w których znajdziemy piankę, jest możliwość łatwego wyjęcia wypełnienia. Będzie to nam potrzebne, zarówno podczas próby odświeżenie produktu, jak i kiedy będziemy chcieli wykorzystać rożek w innej sytuacji niż i roli niż jego podstawowa funkcja. 

Jak można wykorzystać rożek usztywniany?

Rodzice czasami mają wątpliwości podczas zakupu rożka. Podstawowa obawa wiąże się zwykle z jego krótką przydatnością. Zastanawiamy się, czy produkt potrzebny "tyko na chwilę" jest wart zakupu. W naszej ocenie jak najbardziej! Wiążę się to z faktem, iż rożek usztywniany nie tylko doskonale pełni swoją podstawową funkcję, lecz może również służyć dziecku przez wiele miesięcy, kiedy maluch nie będzie potrzebował go do otulenia i noszenia. 

Rożki usztywniane bardzo chętnie po wyjęciu wkładu usztywniającego, wykorzystywane są jako mata do zabawy. Za sprawą wypełnienia, świetnie izolują dziecko od zimnej podłogi i są też dobrą amortyzacją pod czas zabawy. Oczywiście to nie wszystko! Rożek usztywniany może kiedyś posłużyć jako ciepła kołderka. Pozwoli on na otulenie dziecka i zapewni mu właściwe warunki do snu. Z rożka można będzie skorzystać również podczas przewijania maluszka. Jeśli więc nie mamy pod ręką żadnego podkładu, możemy posłużyć się rożkiem. Wystarczy położyć na nim podkład nieprzemakalny i otrzymamy komfortowe miejsce do pielęgnacji i przewijania. 

Rożek usztywniany czy miękki?

Jeśli stoisz przed podobnym dylematem i nie możesz się zdecydować, to warto wybrać model posiadający usztywnienie. Powodem jest to, że kupując tego typu rożek niemowlęcy otrzymujemy produkt 2 w 1. Zaletą rożka usztywnianego jest możliwość łatwego wyjęcia usztywnienia, co pozwoli nam skorzystać z wszystkich zalet miękkiego rożka. Zwykle usztywnienie znajduje się w specjalnej kieszeni, którą znajdziemy na plecach rożka. Pozwoli to łatwo dostosować rożek do aktualnej potrzeby. 

Jak prać rożek usztywniany?

Rożek usztywniany możemy prać w pralce, pod warunkiem, że wcześniej na czas prania wyjmiemy wkładkę usztywniającą. Ponieważ rożki usztywniane szyte są z różnych materiałów, to zawsze warto wcześniej przejrzeć sugestie producenta ma metce. 

Rożki usztywniane - wzory

Bez względu czy lubimy tradycyjne odcienie błękitu i różu, czy może gustujemy w skandynawskiej prostocie, to łatwo znajdziemy coś dla siebie. Wiele modeli rożków usztywnianych oferowana jest w uroczymi zdobieniami w postaci kolorowych nadruków, których bohaterami są wesoła zwierzaki lub fauna i flora. Znalezienie rożka usztywnianego pasującego do pozostałych elementów pościeli niemowlęcej, nie sprawi rodzicom najmniejszego kłopotu. 

Produkt dodany do ulubionych