Artykuły i akcesoria do pielęgnacji oraz higieny dla noworodka i niemowlaka

Pielęgnacja noworodka

Pielęgnacja niemowlaka to niezwykle ważna czynność z jaką przyjdzie się zmierzyć młodym rodzicom. Wydaje się to banalne ale w istocie ma to bardzo duże znaczenie i wpływ na życie naszego dziecka. Jeśli od samego początku życia dziecka wszelkich czynności pielęgnacyjnych nie będziemy zaniedbywać, to z pewnością unikniemy ryzyka wystąpienia problemów będących wynikiem takiego zaniedbania . Dla rodziców pielęgnacja ich dziecka powinna stać się przyjemnym rytuałem a nie kolejnym obowiązkiem. Zaowocuje to w przyszłości tym, że im wcześniej zaczniemy przyzwyczajać dziecko do różnych zabiegów higienicznych to z pewnością, im dziecko będzie starsze nie będzie protestować przy kąpieli czy zwykłym obcinaniu paznokci a nawet czyszczeniu noska. Również używanie kosmetyków odpowiednich dla dziecka pozwoli uniknąć przykrych dolegliwości skórnych, które mogą okazać się bolesne dla naszego maluszka.
Pielęgnacja noworodka często budzi lęk u rodziców bez doświadczenia. Rodzice boją się o pępek u noworodka który pomimo, iż wymaga zwiększonej uwagi goi się sam. Pielęgnacja skóry dziecka przy zastosowaniu dedykowanych od 1 dnia życia kosmetyków również nie przysparza rodzicom większych problemów.
To na co warto zwrócić uwagę to właściwa pielęgnacja miejsc intymnych dziecka. Zarówno pielęgnacja noworodka dziewczynki jak i pielęgnacja niemowlaka chłopca odbywa się nieco inaczej stąd warto o to zapytać położną która z pewnością udzieli rodzicom odpowiednich informacji. 

Pokazano 1-24 z 876 pozycji
Produkt dodany do ulubionych