Karuzele do łóżeczka dla dzieci i niemowląt

Karuzela dla niemowlaka, to bardzo często jedna z pierwszych zabawek malucha. Dziecko przychodząc na świat posiada wiele ograniczeń wynikających z niedostatecznie rozwiniętych umiejętności. Dotyczy to zarówno wzroku jak i zdolności ruchowych, w tym chwytania. W odpowiednim momencie warto zainstalować dziecku karuzelę. Karuzela do łóżeczka, to wspaniały sposób na aktywne wspomaganie rozwoju zmysłów i koordynacji wzrokowej. 

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Karuzela do łóżeczka dla chłopca lub dziewczynki

Oferta karuzel dla niemowląt jest niezwykle szeroka. Niektóre z modeli dostępnych w ofercie sklepów niemowlęcych, dedykowane są typowo dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Są też modele w kolorystyce unisex. Wtedy często wykonane są w szarej kolorystyce lub często mocno kontrastowych kolorach, typu zestawienie czerń i biel. W zależności od płci, karuzele niemowlęce wyposażone są w różne zabawki. W przypadku dziewczynek mogą to być słodkie zwierzątka, takie jak misie lub urocze kwiatki, a dla chłopców będą to np. pojazdy, samoloty, autka. Coraz częściej rodzice wybierają karuzele dla niemowląt w wersji minimalistycznej, cechujące się bardziej stonowaną kolorystyką i delikatnymi zabawkami. Takie zabawki poza swoją podstawową funkcją, również są doskonałą ozdobą dziecięcego pokoiku.  

Jak karuzela dla niemowlaka wspomaga rozwój dziecka?

Karuzela dla niemowląt poprzez swój powolny, jednostajny ruch zachęca dziecko do wodzenia wzrokiem za zabawkami. Jest to możliwe jednak dopiero po upływie kilku tygodni od urodzenia, kiedy wzrok dziecka poprawi się na tyle aby mu to umożliwić. Dodatkową funkcją karuzeli jest również generowanie przyjemnych dźwięków, najczęściej w postaci pozytywki. Karuzela niemowlęca z pozytywką stymuluje zmysły dziecka i rozwija jego koordynację wzrokowo-słuchową. 

Karuzela niemowlęca jest zabawką, która również potrafi dać maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Relaksujące dźwięki wprowadzają dziecko w błogi nastrój i ułatwiają zasypianie. 

Jeśli trafimy w gust malucha, to karuzela może być również dla nas - rodziców, dużym ułatwieniem. Każdy czasami potrzebuje chwili wytchnienia, więc karuzelka niemowlęca, może zapewnić dziecku zajęcie, kiedy akurat my potrzebujemy odpoczynku.  

Karuzela dla niemowlaka – kiedy ją zainstalować?

Mimo, iż producenci często określają, że karuzela sprawdzi się już od pierwszych dni życia, to jednak my zalecamy aby zamontować ją przy łóżeczku dopiero po kilku tygodniach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby karuzela dla niemowlaka, stanowiła cześć wyprawki niemowlęcej. W trzecim lub czwartym tygodniu życia, dziecko zwykle już posiada dość ograniczoną, ale jednak, zdolność wodzenia wzrokiem za przedmiotami. Pozwoli to dziecku czerpać pierwsze korzyści z działania karuzeli. 

Warto również pamiętać o wieku maksymalnym, w jakim maluch może cieszyć się aktywną zabawą karuzelą. Karuzela powinna być zdemontowana, kiedy dziecko nabywa zdolność siadania i podnoszenia się. Należy to zrobić z uwagi na zapewnienie maluszkowi pełnego bezpieczeństwa. 

W wieku 2-3 miesięcy dziecko jest już zwykle w stanie w pełni cieszyć się możliwościami karuzeli. Wzrok poprawia się na tyle, aby docenić walory zabawki. Coraz lepsza koordynacja ruchowa sprawia, że dziecko coraz chętniej wyciąga rączki w kierunku zabawek, a jednostajny ruch zachęca do zabawy. 

Karuzela dla niemowlaka: jaki model warto kupić?

Ilość modeli jest ogromna. Poszczególne karuzele różnią się zarówno materiałem wykonania, kolorystyką, jak i wbudowanymi funkcjami. 

Na początku warto zastanowić się, czy wystarczy nam tradycyjna karuzela niemowlęca z mechanizmem nakręcanym, czy może wybrać model zasilany bateriami. Karuzela nakręcana jest z pewnością tańszym rozwiązaniem i jeśli budżet ma dla nas duże znaczenie, to warto ją wybrać. Działa ona w pełni funkcjonalnie, lecz wymaga częstego zakręcania, co może być dość irytujące, jeśli maluch bardzo polubi zabawkę. 

Karuzela wyposażona w baterie, posiada zwykle dużo więcej funkcji. Zabawka nie jest ograniczona wtedy poprzez tylko jeden dźwięk (zwykle pozytywki), lecz może posiadać kilka ścieżek dźwiękowych, więc możemy dla dziecka wybrać ten który najbardziej mu się spodoba lub będzie odpowiedni do sytuacji (potrzeba usypiania lub zabawy). Oczywiście ich zaletą jest również dłuższa praca, która zwykle odbywa się w cyklach po 20-40 minut. Pozwala to dziecku dłużej cieszyć się z zabawki, bez konieczności tak częstej reakcji rodzica. 

Karuzele niemowlęce mogą być też wyposażone w szereg dodatków. Jednym z najpopularniejszych jest projektor. Funkcja ta szczególnie polecana jest dla nieco starszych dzieci, które wyrosły już z tradycyjnego używania karuzeli. Po zdemontowaniu pałąka z zabawkami, dziecko może czerpać radość z kolorowych światełek które emitowane są na sufit. W ten sposób karuzela niemowlęca, przez długi czas daje radość dziecku, nie tylko w okresie wczesno niemowlęcym. 

W zależności od preferencji warto zastanowić się również nad materiałem wykonania karuzeli dla niemowlaka. Najpopularniejsze są modele plastikowe i z pluszowymi zabawkami. Maskotki pluszowe są delikatne w dotyku, natomiast te plastikowe, zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w czystości. 

Ostatnią funkcją na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę jest możliwość sterowania pilotem. Specjalne urządzenie pozwalające zdalnie uruchomić karuzelę, lub ją wyłączyć. Dzięki niemu rodzice są troszkę bardziej odciążeni. Niestety wpływa on dość znacznie na cenę. 

Mimo posiadania wielu funkcji w karuzeli niemowlęcej, pamiętajmy, że użycie ich wszystkich na raz, nie zawsze jest wskazane. Szczególnie w przypadku tych młodszych dzieci. Jednoczesna stymulacja na wielu płaszczyznach może być dla takiego dziecka przytłaczająca. Warto więc przynajmniej na początku, stopniować ilość bodźców. 

Karuzela dla niemowlaka - sklep internetowy

Karuzela dla niemowlaka, podobnie jak inne zabawki powinna być zakupiona w sprawdzonym sklepie. Powinna ona posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczające do obrotu w krajach Unii Europejskiej i być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego decydując się na zakup wybierajmy produkty znanych i cenionych firm, takich jak: Tiny Love, Canpol, Chicco i inne podobne. W sklepie abc-bobasa.pl oferujemy produkty najlepszych polskich i zagranicznych maek.

Karuzela do łóżeczka turystycznego i wózka

Karuzela niemowlęca może być montowana nie tylko na tradycyjnym łóżeczku. Rodzice z powodzeniem mogą zabrać ulubioną zabawkę dziecka również na wakacje i zamocować do łóżeczka turystycznego. Warto w opisie poszczególnych produktów szukać takiej informacji, gdyż wiele modeli posiada taką funkcję. 

Małe karuzele niemowlęce - do wózka lub fotelika 

Coraz częściej można zauważyć, niewielkie odmiany karuzel. Są to specjalne modele, które najczęściej montowane są przy wózkach czy fotelikach. Są lekkie więc można je zawiesić na daszku lub uchwycie fotelika. Zapewniają dziecku rozrywkę w czasie dłuższej podróży lub spaceru.

Produkt dodany do ulubionych