Przewijak usztywniany na łóżeczko i komodę

Przewijak to jeden z podstawowych produktów wyprawki dla niemowlaka. Mamy które cenią sobie wygodę, czystość i bezpieczeństwo malucha powinny zaopatrzeć się w niego. Przewijak usztywniany na łóżeczko zawsze jest wyposażony w dodatkowe kołeczki, które ułatwią jego montaż na drewnianym łóżeczku lub komodzie. Materiał, którym obszyty jest przewijak nie zawiera niebezpiecznych substancji zagrażających zdrowiu dziecka i ułatwia utrzymanie przewijaka w czystości, gdyż jest wodoodporny i nie chłonie wilgoci. Decydując się na przewijak usztywniany np: Sensillo lub Ceba, młoda mama wybiera wygodne i praktyczne rozwiązanie nie tylko dla siebie ale również dla swojego dziecka.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Pielęgnacja noworodka to czynność, która czasami potrafi przerażać mniej doświadczonych rodziców. Często to właśnie przewijanie sprawia świeżo upieczonej mamie i oczywiście tacie wiele problemów. Obawiają się oni czy sobie poradzą i czy będą robili to prawidłowo. Oczywiście dla jednych może wydawać się to proste, a dla innych już mniej. Z pewnością warto nie tylko mieć odpowiednią wiedzę, lecz również zadbać o organizację właściwego miejsca. 

Przewijak usztywniany na łóżeczko

Jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, to sytuacja nie będzie skomplikowana, bo mamy do wyboru wiele możliwości. Rodzice, których dziecko już od urodzenia ma wydzielony pokoik, mogą zdecydować się np. na zakup dedykowanego przewijaka lub postarać się podczas wyboru mebelków o komodę ze specjalnym miejscem do przewijania w formie nadstawki. 

A jak sobie poradzić, kiedy ilość miejsca jest ograniczona? Wtedy doskonale sprawdzi się przewijak usztywniany na łóżeczko. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala bardzo szybko zorganizować wygodne miejsce, zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Co ważne tego typu przewijak sam w sobie nie zajmuje dużo miejsca i dzięki temu, że jest dość płaski, to łatwo schowamy go np. do szafy lub za łóżkiem, a w więc na co dzień nie będzie stanowił dla nas żadnej przeszkody. 

Przewijak na łóżeczko 120x60

Zanim zdecydujemy się na zakup tego typu przewijaka, warto mieć wiedzę, co do rozmiarów łóżeczka. Jest to o tyle istotne, że przewijak powinien być dopasowany do szerokości łóżeczka, co ma ogromny wpływ na późniejsze, bezpieczne użytkowanie. 

W przypadku tych najpopularniejszych łóżeczek dla noworodków i niemowląt, mamy do czynienia z rozmiarem 120x60cm. Dla tego typu łóżeczka odpowiedni jest przewijak usztywniany o długości ok. 70cm i szerokości 50cm. Wynika to z faktu, iż prawidłowo zamocowany na łóżeczku przewijak, powinien wystawać za krawędź łóżeczka niemowlęcego na odpowiednią długość, z każdej ze stron. 

Jak zamontować przewijak usztywniany na łóżeczko?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przewijak usztywniany jest produktem łatwym w obsłudze i wygodnym. Również jego prawidłowy montaż nie sprawia rodzicom większego problemu. Dla prawidłowego zamocowania przewijaka usztywnianego na naszym łóżeczku konieczne jest wkręcenie 4 sztuk specjalnych kołeczków zabezpieczających. Do tego potrzebujemy śrubokręta krzyżakowego, który jest na wyposażeniu większości domów. Kołeczki powinny zostać wkręcone, tak by po ułożeniu przewijaka na łóżeczku, zaparły się o boki łóżeczka, co nie pozwoli na przesunięcie przewijaka do przodu i tyłu. Absolutnie niedopuszczalne jest używanie przewijaka z usztywnieniem na łóżeczku, bez prawidłowo wkręconych zabezpieczeń. Podstawa przewijaka nie posiada żadnych otworów montażowych, gdyż na rynku dostępnych jest bardzo duża liczba łóżeczek o różnej konstrukcji. 

Jakie zalety posiada przewijak usztywniany?

Poza oszczędnością miejsca, o czym wspomnieliśmy wcześniej, przewijak usztywniany zapewnia, zarówno dziecku, jak i rodzicom wygodne miejsce. Montaż na wysokości górnej krawędzi łóżeczka pozwala bez nadwyrężania pleców, przeprowadzić wszystkie czynności pielęgnacyjne. Doceni to też dziecko, które może spokojnie obserwować opiekuna. 

Dla wygody niemowlaka przewijak poza usztywnieniem, posiada specjalny miękki wkład. Jest on tak dobrany, by maluszek miał wygodnie i rodzic bez przeszkód mógł przewinąć dziecko. 

Dla bezpieczeństwa, boki przewijaka usztywnianego są odpowiednio wyższe. Ta specjalna zakładka, chroni również przed wydostaniem się wilgoci, tak aby jeśli dziecko się posiusia, móc szybko wszystko wytrzeć.

Warstwa nieprzemakalna

Przewijak usztywniany na całej powierzchni pokryty jest specjalną folią PCV. Jej struktura jest nieprzemakalna i nie pozwala na wniknięcie wilgoci do środka przewijaka. Umożliwia również wygodne zadbanie o czystość przewijaka. Jeśli nawet dojdzie do zabrudzenia, to można łatwo wszystko wytrzeć, najpierw przy pomocy ręcznika papierowego a potem wilgotnej szmatki. Folia którą pokryty jest przewijak cechuje się dużą wytrzymałością, więc nie musimy się obawiać jej szybkiego zużycia. Często zdobiona jest uroczymy motywami, które przypadną do gustu każdemu maluszkowi.

Jak długo można korzystać z przewijaka usztywnianego na łóżeczko?

Tego typu przewijak może być używany do momentu, w którym dziecko zaczyna przewracać się na boki. Jeśli więc zauważymy, że nasz maluszek coraz śmielej zaczyna sobie poczynać w tym zakresie, lepiej zamiast łóżeczka wykorzystać bardziej bezpieczną podstawę i ułożyć przewijak w niższym miejscu.

Popularne kategorie

Kliknij ----> tutaj <---- i zobacz warunki promocji

Produkt dodany do ulubionych