Myjki dla niemowląt - gąbka do kąpieli noworodka

myjka do kąpieli dla noworodka

Aby kąpiel naszego maleństwa przebiegała sprawnie warto zaopatrzyć się w kilka artykułów, które ułatwią delikatną pielęgnacje dziecka. Szczególnie jest to ważne w okresie noworodkowym i niemowlęcym, kiedy nasze dziecko ma trudno dostępne fałdki. Prawidłowa ich pielęgnacja podczas kąpieli jest szczególnie istotna, gdyż właśnie w tych miejscach lubi gromadzić się bród i pozostałości kosmetyków. Niezwykle praktycznym produktem będą wtedy różnego rodzaju myjki dla niemowląt. Warto pamiętać o ich zakupie już podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Myjka doskonale sprawdza się nie tylko podczas kąpieli, ale również używana jest przez rodziców w ciągu dnia do przemywania rączek i twarzy, np. po jedzeniu. 

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Myjki dla niemowląt - rodzaje

Myjki dla niemowląt mogą występować w różnej postaci. Popularne są zarówno te przypominające rękawicę z materiału frotte, jak i te w formie gąbki.  Myjka frotte dla niemowlaka ma formę rękawiczki bez palców. Rodzic zakładając ją na własną rękę może precyzyjnie i dokładnie umyć maluszka docierając delikatnie do wspomnianych fałdek skórnych. Myjka dla noworodka pozwala na delikatne mycie. Materiał frotte jest dla dziecka miękki i przyjemny w dotyku. Oferowana jest w najróżniejszych wersjach kolorystycznych w tym najmodniejszych odcieniach miętowych i szarych. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku noworodków, niemowląt jak i starszych dzieci.

Zalety myjki dla niemowląt

  • doskonale myją trudno dostępne fragmenty ciała dziecka
  • łatwe w utrzymaniu w czystości
  • skutecznie usuwają zabrudzenia
  • wykonane z materiałów delikatnych dla skóry noworodka i niemowlaka

Bambusowa myjka dla noworodka

Ciekawą propozycję stanowi również myjka bambusowa, która posiada właściwości antybakteryjne. Mimo odrobinę wyższej ceny, warto się zastanowić nad zakupem myjki z tkaniny bambusowej, która doskonale się sprawdza podczas kąpieli noworodka. Włókna bambusowe tworzą wyjątkowo miękką i delikatną strukturę porównywalną z jedwabiem. Bambus jest materiałem, który doskonale wpisuje się w trend EKO. Włókna powstałe z tej szybko rosnącej rośliny, są łatwo pozyskiwane, bez nadmiernego obciążenia środowiska. Myjki bambusowe produkowane są z włókien z delikatną domieszką bawełny. Produkt posiada właściwości hipoalergiczne, a więc doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku noworodków, których skóra jest narażona na łatwe podrażnienia.

Gąbka do kąpieli dla niemowląt czy myjka z frotty?

W przypadku nieco starszego dziecka równie często stosowana jest przez rodziców gąbka do kąpieli dla niemowląt. Gąbka oferowana jest w różnych formach. Ciekawą propozycją jest specjalna gąbka do kąpieli oferowana przez firmę Babyono. Produkt ten potrafi zaskoczyć nie jednego rodzica swoją delikatnością i wygodą stosowania.

Kompletując produkty do kąpieli noworodka warto pamiętać również o odpowiednim wkładzie antypoślizgowym do wanienki. Może to być leżaczek lub gąbka do wanienki.

Produkt dodany do ulubionych