Kosmetyki dla mamy

W szczególnym okresie jakim jest ciąża, kobieta powinna jeszcze bardziej zwrócić uwagę na higienę. Nie tylko intymną ale i całego ciała. Na intymną ze względu na groźne dla niej i dla nienarodzonego dziecka infekcje, które mogą się pojawić gdy higienę zaniedbamy. Przyszła mama do utrzymania prawidłowej higieny może używać kosmetyków jakie do tej pory zazwyczaj używała, albo zdecydować się na kosmetyki specjalnie przeznaczone dla kobiet w ciąży i po porodzie. Wybierając produkty do higieny intymnej należy zwrócić uwagę na to aby były one łagodne i nie podrażniały wrażliwej skóry. Ciąża to okres kiedy kobieta powinna również zadbać o swoje ciało. Przede wszystkim aby uniknąć nieładnych rozstępów, które niestety mogą się pojawić na brzuchu, piersiach i udach, powinna stosować specjalne kremy i balsamy do tego przeznaczone. Także odrobina relaksu nie zaszkodzi gdy odpowiednimi kosmetykami posmarujemy często w tym okresie opuchnięte nogi i stopy.
Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny być dobierane ze szczególną ostrożnością. Wybierając krem na rozstępy lub decydując się na krem do twarzy dla kobiet w ciąży należy zwracać uwagę na brak przeciwwskazań ograniczających możliwość ich używania. Najlepiej wybierać produkty organiczne i łagodne w działaniu. Jeśli mamy wątpliwości warto poprzez konsultacje z lekarzem upewnić się, że kosmetyki dla młodej mamy które mamy zamiar kupić są odpowiednie. Warto aby opakowanie kosmetyku jasno informowało o możliwości stosowania w ciąży lub po porodzie.
Krem do twarzy dla kobiet w ciąży a w szczególności w przypadku młodych mam powinien być wybierany niezwykle ostrożnie. Krem źle dobrany poprzez bliski kontakt z dzieckiem może podrażniać delikatną skórę maluszka. Podobnie sytuacja wygląda również w przypadku kremu przeciw rozstępom dla ciężarnych.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Produkt dodany do ulubionych