Majtki poporodowe

majtki poporodowe siateczkowe jednorazowe i wielorazoweMajtki poporodowe 

Jedne z najważniejszych rzeczy jakie przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala to właśnie majtki z siatki jednorazowe oraz majtki poporodowe wielorazowe. W okresie połogu okażą się one niezastąpione do utrzymywania we właściwym miejscu podkładu higienicznego. Jedne jak i drugie powinny być wykonane z delikatnych materiałów umożliwiających swobodny przepływ powietrza co zapewni kobiecie poczucie świeżości. Istotne również jest to, aby majteczki te wykończone były delikatną gumką, która nie będzie uciskać ciała w pachwinach i w pasie. Majtki siatkowe wielorazowe produkowane są najczęściej z przewiewnego nylonu. Jednorazowe majtki poporodowe produkowane są natomiast ze specjalnych włókien które zapewniają odpowiednią delikatność dla skóry i właściwą przewiewność.

Po co stosować majtki poporodowe?

W okresie kiedy krwawienie poporodowe jest najbardziej nasilone, czyli w pierwszych dniach po samym porodzie zachodzi konieczność stosowania bardzo chłonnych podkładów, które to właśnie przez mateczki poporodowe są dobrze utrzymywane. Majteczki poporodowe pozwalają na większą swobodę poruszania się.

Majtki siateczkowe poporodowe produkowane są przez szereg firm jednak najpopularniejsze to firmy Canpol, Babyono, Hartmann, Akuku czy Seni.
Bielizna poporodowa siateczkowa jak same nazwy wskazują różni się od siebie możliwością użytkowania jednorazowego lub wielorazowego (nadają się do prania).

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Majtki poporodowe jednorazowe czy wielorazowe?

Kompletując wyprawkę mamy często stają przed dylematem na jakie majteczki się zdecydować. Pomimo, iż cena zarówno jednych jak i drugich nie jest wysoka to panie szukają rozwiązania które będzie wygodne i praktyczne. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie co do wyższości jednej propozycji nad drugą warto poznać ich zalety.

Jednorazowe majteczki poporodowe

Są produktem, który jak nazwa wskazuje używane są jednorazowo. Po "zużyciu" wyrzucamy je do kosza i zakładamy kolejne. Warto wybrać majteczki jednorazowe, które cechować się będą odpowiednią przepuszczalnością powietrza. Warto więc postawić na sprawdzonych producentów takich jak Canpol babies czy Babyono. Zakup majteczek, które będą nadmiernie ograniczały przepływ powietrza może powodować podrażnienia i pocenie się skóry. Warto również zwrócić uwagę na delikatność użytych gumek. Powinny one być na tyle delikatne aby zbyt mocno nie uciskać okolic brzucha i pachwin. 

Majtki poporodowe wielorazowe

Są one szczególnie polecane w pierwszych dniach po porodzie. Posiadają budowę siateczkową, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć trzeba również dobre utrzymywanie wkładki chłonnej. Mogą one być używane kilkukrotnie. Wymagają jednak każdorazowo przeprania zgodnie z wytycznymi producenta. 

Dużą zaletą majteczek wielorazowych jest ich miękkość i delikatność. Nie uciskają brzucha ani pachwin. Majtki poporodowe siateczkowe produkowane są zwykle z delikatnej bawełny. 

Pod względem ekonomicznym koszt zakupu pojedynczego produktu jest wyższy od jednorazowego odpowiednika, co zostaje zniwelowane dzięki wielokrotnemu użyciu. Pakowane są zwykle w dwupak.

Jakie majtki poporodowe po cesarce?

Ważne aby zachować odpowiednią higienę. Majtki poporodowe po cesarskim cięciu powinny odpowiednio chronić ranę. Funkcję tą spełnią majteczki które posiadają odpowiednio wysoki stan. Nie pozwala to na podrażnienie wrażliwych miejsc. Po cesarskim cięciu najlepiej stosować majtki wielorazowe siateczkowe.

Jakie majtki wybrać po porodzie?

Tak już wyżej wspomniano pierwsze dni to konieczność stosowania majtek jednorazowych lub wielorazowych. W późniejszym czasie można już sięgnąć po majtki bawełniane. Zwróćmy jednak uwagę aby nie posiadały drażniących szwów. Ważne też aby zawartość bawełny która posiada naturalną przewiewność była jak największa. 

Produkt dodany do ulubionych