Poduszki do karmienia

Funkcjonalna poduszka do karmienia


Poduszka do karmienia jest idealnym rozwiązaniem dla młodych mam, które czują pewien dyskomfort lub obawiają się, że może źle układają dziecko podczas karmienia piersią. Oferowane przez nasz sklep poduszki do karmienia są wyprodukowane w Polsce z materiałów najwyżej jakości i są antyalergiczne. Rogal do karmienia oprócz podstawowej funkcji pozwala karmiącej mamie na odciążenie jej kręgosłupa. W czasie jego używania mama ma rozluźnione ramiona, plecy i kark. Niezwykle ważne, aby wybierając tego typu produkt upewnić się, że poduszka rogal posiada sprężyste wypełnienie wykonane z kulek silikonowych. Zdarza się, że producenci, aby zaoszczędzić, używają wkładu styropianowego, który nie zachowuje się tak dobrze, jak kulka silikonowa, a przydatność takiej poduszki szybko mija z uwagi na trwałe odkształcenia. Dbamy, aby oferować Państwu rogale do karmienia wyłącznie z wkładem antyalergicznym silikonowym.
Poduszka rogal do karmienia powinna posiadać również odpowiedniej jakości poszewkę. Fasolka do karmienia,  której poszewka zamykana jest na suwak, jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a jej pranie nie sprawi kłopotu. Poduszka fasolka z poszewką wykonaną z bawełny odznacza się lepszą cyrkulacją powietrza i wyższym komfortem dla dziecka, które nie poci się tak jak w kontakcie z materiałem sztucznym. Poducha do karmienia jest produktem, który można wykorzystać w innych sytuacjach niż karmienie. Nawet gdy mama przestanie karmić piersią, poduszka rogal do karmienia znakomicie przyda się dla dziecka, gdy będzie uczyło się już siadać. Poduszka rogal powinna znaleźć się w każdej wyprawce.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Czy warto kupić rogal do karmienia?

Kompletując wyprawkę, rodzice często zastanawiają się, co warto kupić, a z czego lepiej zrezygnować. Każda kobieta jest inna i ma swoje preferencje, więc jest to całkowicie normalne, że to, co sprawdziło się np. u koleżanki, nam może zupełnie nie odpowiadać. Są jednak produkty, które, pomimo iż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbędne, to jednak w praktyce okazują się zbawienne. Jedną z nich jest poduszka do karmienia. Jest to produkt, który posiada wiele zalet, a co najważniejsze, daje ulgę nie tylko mamie, lecz również dziecku. Oglądając ją po raz pierwszy, pewnie u nie jednej mamy pojawiła się myśl, że "równie dobrze można użyć zwykłego jaśka", tymczasem musicie drogie Panie uwierzyć, że różnica jest kolosalna. 

Poduszki do karmienia doskonale sprawdzają się już od pierwszych dni życia naszego dziecka. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie wygody podczas przystawiania dziecka do karmienia. Karmiąc piersią, mama musi dołożyć starań, aby dziecko zostało odpowiednio uniesione i ułożone. Oczywiście po pewnym czasie łatwo dojść do wprawy, jednak kłopotem okazać może się długość karmienia. Podczas karmienia zmęczenie bardzo odczuwają zarówno mięśnie rąk, jak i kręgosłup. Jest to czynność powtarzana wielokrotnie w ciągu doby, więc jeśli nie mamy pomocy w postaci poduszki do karmienia, to szybko nabawimy się kłopotów z kręgosłupem. Rogal do karmienia podpiera malucha i odciąża nasze mięśnie. Mama już nie musi stale dźwigać dziecka, bo wystarczy malucha wygodnie ułożyć. Obecność rogala to również dodatkowa zaleta w postaci odprężenia. Mama nie myśli już o bólu rąk, tylko może się odprężyć i spokojnie karmić. Wyczuwa to również dziecko, dzięki czemu jest spokojne. 

Jak wygląda poduszka do karmienia?

Najpopularniejsza poduszka do karmienia, często nazywana jest fasolką lub rogalem, co odnosi się do jej kształtu. To właśnie ten kształt sprawia, że poduszka do karmienia doskonale sprawdza się podczas tej czynności. Dzięki dopasowaniu mama ma możliwość wygodnie dosunąć poduszkę do swojego brzucha, tworząc idealną przestrzeń dla dziecka. 

Jakie poduszki do karmienia wybierać?

W dzisiejszych czasach wybór produktów dla mam i maluchów jest ogromny. Różnią się one zarówno ceną, jak i wykonaniem. Warto wybrać produkt uszyty z atestowanych materiałów. Poduszki do karmienia mogą posiadać różne rodzaje poszewek. Zdecydowanie najpopularniejsza jest tradycyjna bawełna. Jest to dobry wybór, nie tylko z uwagi na atrakcyjną cenę, ale również oceniając zalety funkcjonalne. Bawełna jako materiał naturalny, doskonale przepuszcza powietrze, chroniąc dziecko przed przegrzaniem i zapoceniem. W ofercie dostępne są również poduszki uszyta z bardziej szlachetnych materiałów. Jeśli właśnie taka wpadnie nam w oko, to warto wybrać produkt dwustronny, w którym jedna będzie z minky, lub weluru a druga właśnie z bawełny. 

Poduszka do karmienia — wypełnienia styropianowe czy silikonowe?

Niezwykle ważną kwestią, którą warto zweryfikować przed zakupem, jest rodzaj wypełnienia poduszki do karmienia. W tańszych modelach często znajdziemy granulat styropianowy. Jego wadą jest to, że szybko dochodzi do zniekształceń i poduszka coraz gorzej spełnia swoja funkcje. Dużo lepszym materiałem jest tzw. kulka silikonowa. Nadaje ona poduszce do karmienia właściwa sprężystość oraz zachowuje swoje właściwości przez długi czas. 

Szukając poduszki do karmienia dla naszego dziecka, warto spojrzeć również od strony praktycznej w kontekście utrzymania jej w czystości. Dla naszej wygody warto wybrać model wyposażony w suwak pozwalający zdjąć poszewkę. Mamy wtedy możliwość wygodnego prania. Wypranie poszewki sprawi dużo mniejszy kłopot niż całej poduszki. Odchodzi również wtedy konieczność długotrwałego suszenia wkładu, który podczas prania chłonie dużo wody. Poszewka na suwak to również ten komfort, że możemy dokupić zapasową poszewkę i wygodnie ją zmieniać w razie potrzeby prania. 

Jak używać poduszki do karmienia?

Wystarczy usiąść wygodnie i ułożyć poduszkę na swoich kolanach. Kształt doskonale dopasuje się do brzuszka. Następnie układamy na niej dziecko i podtrzymujemy rękoma w wygodnej pozycji.

Popularne kategorie

Rabat urlopowy podając w koszyku kod "urlop" otrzymasz 7% na wszystko!