Opaski dla niemowląt

Opaska niemowlęca to element garderoby który wspaniale komponuje się z różnymi stylizacjami. Ten drobny element odzieży niemowlęcej sprawia że wiele kompletów nabiera uroku.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

opaski dla niemowląt

Wykonanie opaski dla niemowląt

Najczęściej przygotowywane są one z bawełny z dodatkiem odrobiny elastanu. Pozwala to zapewnić opasce odpowiednią rozciągliwość i elastyczność, co wpływa na komfort dziecka.

Jaki rozmiar opaski dla noworodka i niemowlaka będzie odpowiedni?

Opaski dla maluchów produkowane są najczęściej w rozmiarówce wzorowanej na ubrankach. W przypadku noworodków warto rozglądać się za rozmiarem 56/62. Dla niemowląt producenci oferują opaski w rozmiarach 68, 74, 80 i większe. Pamiętajmy aby opaski na głowę dla noworodka posiadały odpowiednią elastyczność.

Zakup opaski w komplecie

Jeśli jakaś stylizacja szczególnie przypadła nam do gustu warto poszukać opaski niemowlęcej pochodzącej z kompletu. Będzie ona posiadała dzięki temu idealnie dobraną kolorystykę. Ciekawym przykładem są kolekcje ubranek firmy Pinokio. Producent ten wychodząc naprzeciw potrzeb rodziców w każdej kolejnej kolekcji oferuje również doskonale komponujące się do całości opaski.

Dużą zaletą opaski jest możliwość zestawienia jej z najróżniejszymi elementami garderoby. Wspaniale sprawdzi się np. z pajacykiem niemowlęcymśpioszkami czy zwykłym body dla niemowlaka

Jaką opaskę dla niemowlaka warto kupić?

Ponieważ jest to niezwykle popularny element garderoby rodzice mogą wybierać wśród wielu modeli. 

Opaski niemowlęce dedykowane dla chłopca

Często posiadają prostą konstrukcję pozbawioną dodatków. Kolorystyka jest stonowana.

Opaski niemowlęce dla dziewczynek

To właśnie w nich najczęściej producenci puszczają wodzę fantazji i powstają cudne ozdoby. Nam osobiście najbardziej do gustu przypadły opaski ozdobione dużymi kokardkami. Sprawdzą się one nie tylko podczas uroczystości ale również i na co dzień. Rodzice którzy gustują w bardziej stonowanych stylizacjach mogą dla dziewczynki wybrać opaskę ozdobioną małym supełkiem. 

opaska niemowlęca z dużą kokardą

Opaska bezuciskowa dla niemowląt

W przypadku tak małych dzieci warto zadbać o to aby opaska dobrze przylegała do głowy dziecka, ale jej nie uciskała. Zwracajmy więc baczną uwagę na dedykowany rozmiar, lecz pamiętajmy jednocześnie aby dokładnie sprawdzić czy opaska pasuje.

Produkt dodany do ulubionych