Zabezpieczenia przed dziećmi mebli - krawędzi i narożników

Kiedy nasze dziecko zacznie chodzić, niezwykle ważnym jest zabezpieczenie mebli, tak by maluszek, który jeszcze mało poradnie stawia kroki nie zrobił sobie krzywdy. Dużym niebezpieczeństwem potrafi być niestety wyposażenie każdego mieszkania w którym łatwo znaleźć ostre krawędzie i narożniki. Warto szczególnie pamiętać o tych niższych meblach, takich jak np. ławy, które często bywają pod tym względem problematyczne. Specjalne zabezpieczenia mebli przed dziećmi to prosty sposób aby ograniczyć ryzyko bolesnego urazu. Najczęściej występują w formie silikonowej lub piankowej i ich montaż polega na przyklejeniu za pomocą załączonej dwustronnej taśmy klejącej.  

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Kiedy zamontować zabezpieczenia do mebli?

Warto pomyśleć o tym kiedy tylko maluch zacznie sam wstawać. Powinno to być zrobione odpowiednio wcześniej, tak by dziecko nie zdążyło nabrać ciekawości i upodobać sobie swobodnego otwierania drzwiczek. Jest wtedy duża szansa, że maluszek nie będzie na siłę podejmować kolejnych prób. 

Zabezpieczenie mebli przed dziećmi

W każdym pomieszczeniu naszego domu stoją meble do zwykle wolelibyśmy dostęp przed dzieckiem zablokować. Powodów jest wiele. Czasami trzymamy tam coś co dla dziecka może być niebezpieczne a innym razem powodem jest fakt, iż nie chcielibyśmy co chwilę sprzątać po maluszku który z uporem co rusz wyciąga i rozrzuca zawartość po podłodze. 

Zanim zaczniemy zabezpieczać meble, które mogą być w zasięgu naszego dziecka warto zadbać o odpowiednią organizację zawartości szafek i szuflad. Przed pojawieniem się dziecka, nie miało to większego znaczenia, jednak kiedy maluch jest w domu, to warto pamiętać, aby to co może być potencjalnie dla niego niebezpieczne trzymać jak najwyżej. Dzięki temu, nawet jeśli dziecko jakimś cudem rozbroi nasze zabezpieczenie, to i tak dostęp będzie miało utrudniony. Oczywiście bezwzględnie tyczy się to wszelkiego rodzaju środków chemicznych czy artykułów, którymi łatwo się skaleczyć (nożyczki, noże, śrubokręty itp.).

Kiedy ułożymy już optymalnie zawartość, zadbajmy o skuteczny system zamknięcia dla szafek i szuflad. Zabezpieczenie przed dziećmi do szafek często opiera się na plastikowych zatrzaskach, które przyklejamy w wyższym punkcie. Uniemożliwia to swobodne otwarcie i często szybko zniechęca maluszka do dalszych prób. 

Zabezpieczenia, blokady przed dziećmi - rogi stołów i narożniki mebli

Rogi są elementami, które potrafią stanowić duże niebezpieczeństwo dla dzieci. Z uwagi na punktowy nacisk, uderzenie może wiązać się z poważnym urazem. Jeśli posiadane przez nas meble, czy elementy wyposażenia, posiadają narożniki na niskim poziomie, koniecznie pamiętajmy o zabezpieczeniu tych elementów. Zabezpieczenia narożników dla dzieci, mają zwykle formę kuleczek wykonanych z silikonowego tworzywa. Ich montaż polega na przyklejeniu ich. 

Produkt dodany do ulubionych